Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kiakadnál ezért? Jogosan...

Kiakadnál ezért? Jogosan érzem magam megbántva?

Figyelt kérdés

Sajnos olyan helyzetbe kerültünk hogy 3hónapja kölcsönt kell kérnünk.1-2hét és visszadjuk,kisebb összegről van szó.

Először kértem anyuéktól,másik alkalommal a nagytatámtól.Tegnap feljött a téma és mondtam a férjemnek hogy most kérjen ő az ő szüleitől,erre kiakadt és elég bunkón válaszolt.Magyarán ugy jön ki a szitu hogy ő nem akarja égetni magát,hadd maradjon meg a szülei előtt a látszat hogy semmi anyagi gondunk nincs.

Nekem ez nagyon rosszul esett,én tudok megalázkodni ő meg nem.


(légyszi ne a kölcsönre ugorjatok,most ilyen helyzetbe kerültünk,probálunk talpra állni,ilyen még nem fordult elő velünk a 9év alatt)


2011. szept. 7. 07:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha a férjed nem akar kérni a szüleitől,kérj te tőlük!
2011. szept. 7. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
91%

férfiúi büszkeség rémlik neked?

az egy másik dolog,hogy ezt érted kicsit félretehetné

2011. szept. 7. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
90%

Jogosan akadtál ki, ha a férjed szülei úgy állnak anyagilag, hogy módjukban áll segíteni. Mert, ha mondjuk úgy állnak, hogy kértek tőlük 20.000ft-ot, és ezzel meg ők kerülnek padlóra, a 20.000 hiánya miatt, akkor nem biztos, hogy illene tőlük kérni!


De, ha módjukban áll, akkor a férjed elég bunkó volt tényleg.:S Ne csak te tartsd a hátad, és alázkodj meg, mert attól, hogy a férjed ilyen büszke, attól még ti "sz@rban" vagytok!:(


23N

2011. szept. 7. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
76%
A stíluson lehet kiakadnék. Magamból kiindulva viszont én is akármilyen megoldást előbbre vennék, mint a szüleimtől való kölcsönkérést. Nem azért mert nem jó a viszonyunk, nem azért mert nem adnának, hanem a büszkeségem miatt.
2011. szept. 7. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Anyoséknak módjukban áll,ha nem igy lenne bizti nem kérnénk,és szerintem adnának is ha tudnák milyen helyzetben vagyunk.
2011. szept. 7. 08:08
 6/15 anonim ***** válasza:
82%

3. vagyok! Akkor viszont tényleg neked van igazad.

Az a gáz, hogy a férfiakkal ilyenről nem lehet beszélni a fene nagy büszkeségük miatt. De meg kellene vele értetni valahogy, hogy ti egy pár vagytok, közös gondokkal, amiket közösen is kell megoldanotok.

A te szüleid sem bírják a végtelenségig, még ha kicsi összegekről is van szó. Egy szülő segít a bajban, normális esetben, szerintem a férjed szülei sem reagálnának úgy, hogy fölétek állnak, és körberöhögnek, hogy mi történt veletek, hanem próbálnának ők is segíteni!


Amúgy írtad, hogy ne ugorjunk rá a kölcsönre! Miért is ugranánk rá, legalább is én.... hát a mai világban...:S

2011. szept. 7. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
82%

Az én férjem is hasonló. Ha bajban vagyunk, nem kér fizetéselőleget, (pedig ad a munkahelye, mert ismerem a kolegája feleségét, és ők minden hónapban kérnek, és kapnak is. Volt, hogy a teljes havi fizetését felvette előlegnek. Rejtély előttem, hogy miből éltek utána, mert a pénzel bánni nem tudnak, de ez nem az én gondom.) Én kérjek családtól, rokontól, ismerőstől, hivataltól, bárkitől, ha kell, de ő nem. Szerencsére nem kell kérni sűrűn, csak ha valami nagyobb halaszthatatlan kiadás csúszik be.


Tovább megyek, a világon minden kellemetlen dolgot rám hagy. Ami neki nem kellemes, azt intézzem én. És ez néha már fárasztó. Persze a kellemes dolgokban más sokkal segitőkészebb.

2011. szept. 7. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Büszkeségből nem lehet ebédet főzni. Számlát sem lehet belőle fizetni. Szóval, a férjed adja nyugodtan lejjebb, ha úgy alakul.
2011. szept. 7. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
82%

Óvatosan bánj a témával. Nálunk ugyanez a helyzet, de fordítva. A férjem tud kölcsön kérni testvérééktől, anyukjának sajnos nincs pénze, de ha lenne tőle még én is mernék kölcsönkérni nagyon jóban vagyunk. Nemrég mi is olyan helyzetbe kerültünk, h muszáj volt kölcsön kérnünk. És ez volt a vita tárgya nálunk is, hogy én nem kérek a szüleimtől. De ennek nem az az oka. Megtehetnék, hogy valamennyivel segítsenek, de nem teszik. Anyám nem fogadja el még mindig a férjemet. Nem támogattak egyetemen sem. Nem kizárt hogy adnának kölcsön, de életünk végéig azt hallgatnánk meg az , hogy ők segítettek és menjünk haza (mert most a párom rokonjainak a városába költöztünk egy éve a munkalehetőség miatt).

Szóval komplex a helyzet és nálam nem a büszkeségről van szó.

2011. szept. 7. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
76%

Jogos..


"nem kér fizetéselőleget, (pedig ad a munkahelye, mert ismerem a kolegája feleségét, és ők minden hónapban kérnek, és kapnak is."


Erről jut eszembe, fizetéselőleg nem segít nektek? Rendesen az nem ilyen, hogy hamarabb kapod a fizudat, meg minden hónapban kérhető hanem pl. évente egyszer kérheted, max. fél év alatt vonják le a fizetésből. Tulajdonképpen kamatmentes kölcsön.


Ha a párod a szülőkkel nem akar tárgyalni, menjen a munkaadójához.

(ha épp a munkanélküliség a probléma oka, akkor bocs)

2011. szept. 7. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!