Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kiakadnál ezért? Jogosan...

Kiakadnál ezért? Jogosan érzem magam megbántva?

Figyelt kérdés

Sajnos olyan helyzetbe kerültünk hogy 3hónapja kölcsönt kell kérnünk.1-2hét és visszadjuk,kisebb összegről van szó.

Először kértem anyuéktól,másik alkalommal a nagytatámtól.Tegnap feljött a téma és mondtam a férjemnek hogy most kérjen ő az ő szüleitől,erre kiakadt és elég bunkón válaszolt.Magyarán ugy jön ki a szitu hogy ő nem akarja égetni magát,hadd maradjon meg a szülei előtt a látszat hogy semmi anyagi gondunk nincs.

Nekem ez nagyon rosszul esett,én tudok megalázkodni ő meg nem.


(légyszi ne a kölcsönre ugorjatok,most ilyen helyzetbe kerültünk,probálunk talpra állni,ilyen még nem fordult elő velünk a 9év alatt)


2011. szept. 7. 07:53
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
76%

Ez esetben kerek perec megmondanám, hogy nem vagyok hajlandó a saját családomtól kérni, és a kölcsönkért összeget is azonnal visszaadnám, még olyan áron is, hogy nem lesz sör estére. Ha majd üres kenyeret kell vacsoráznia, elgondolkozik.

Miért, talán női büszekeség nem lehet?!


Egyébként meg szerintem normális, szerető családban nem megalázó sem segítséget kérni, sem segítséget kapni és elfogadni. Nyilván fordított esetben te is segítenél anyukádnak és a nagyinak.

2011. szept. 7. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
76%

valóban a stílus a kiakasztó a dologban, ebben teljesen megértelek.

viszont nekem az a furcsa, hogy az én párom például inkább a saját családjától kérne, ha kellene, az én családomtól sosem, inkább éhen halna :) mert ő azt mondja, hogy nem akarja, hogy a családom azt gondolja, hogy nem képes gondoskodni rólam.

viszont ha jó viszonyban vagy anyósoddal, szerintem nyugodtan beszélj vele, én is jóban vagyok az enyémmel és tudom, hogyha a párom nem hozakodna elő ilyennel, én meg tudnám beszélni anyukájával

2011. szept. 7. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
76%

Én megértem. Én nő létemre nem kérnék senkitől, akkor már inkább hitelkártya vagy zaci.

Van akinek könnyebben, van akinek nehezebben megy ez, személyiségtől függően. Ha nem akar kérni ne kényszerísd, oldjátok meg másképp.

2011. szept. 7. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem jogos a férjed kiakadása. Világosan látja, hogy a már kért két kölcsön sem segített a bajok megoldásában, így jogosan ódzkodik a harmadik családi kölcsöntől. Kölcsönt kölcsönre halmozni felelőtlenség! Más megoldást /pld.vamilyen külön munka/ kellene keresnetek és abból a kért kölcsönöket szépen lassan viszaadogatni.
2011. szept. 7. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Az első számu baj az hogy él éve a munkahelyén nem ugy alakulnak a dolgok ahogy kellene,iszonyu kevés pénzt hoz haza,szinte semmit.

Nekem van egy "üzleti tevékenységem" ami jól müködik 5éve,veszek valamit majd később továbbadom.Ez jól ment eddig,a férjem fizetése és az enyémből valamennyi ment a közösbe , a forgótőkéből vettem a következő alapanyagot.Namármost arra nincs pénzem hogy megvegyem az alapanyagot is ahhoz kell kölcsönt kérnem,amit visszadok de az hiány.Pont az a hiány amit a férjem hazahozott eddig.

Fejemhez vágta hogy gondolkozzak miből lessz pénzünk,már felajánlottam egy csomo alternativát,azok nem jók.

(vegyen ki szabit én meg elmegyek idénymunkára addig)Szinte minden pénzlehetőséget megfogok,délutánonkét faalját szedek ami nem egy hu de jó munka de pénz jár érte.

Kölcsön kérni számomra is nagyon megalázó,tudom a páromnak sem könnyü de azért ez kicseszés hogy már megint nekem keljen lapulnom.

2011. szept. 7. 09:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!