Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek nagyon egomániás...

Szerintetek nagyon egomániás vagyok?

Figyelt kérdés

Már kiskoromtól kezdve mindig a pénznek örültem a legjobban. Minden ünnepet azért várok hogy kapjak ajándékot. Anyáméktól kapott pénzt elteszem és tőlük kérek dolgokat. Mindenkiből pénzt akarok kiszedni, a legjobb haverjaimnak is pénzért adtam kaját. De azt is utálom ha anyámék másnak vesznek drága ajándékot, mert úgy érzem, hogy abból a pénzből vehetnének nekem valami értelmeset. És sokszor érzem úgy hogy mindennél fontosabb a pénz és az anyagiak. Ezek nagyon rossz tulajdonságok?

15F


2010. dec. 28. 16:24
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
El kell, hogy keserítselek. Nem viccből mondják. Azt gondolják rólad, hogy sóher vagy, senkit nem szeretsz, csak a pénzt, és csak szánalomból vannak veled. Az biztos, hogy cikinek gondolják a viselkedésed, és egy idő után meg fogják unni, hogy ők fizessenek neked mindent annak ellenére, hogy neked is van pénzed, és azt fogod észrevenni, hogy nincs egy igaz barátod sem, mert aki volt, azt is elmartad magad mellől az önzőségeddel és irigységeddel.
2010. dec. 28. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
69%
Ezek egyáltalán nem rossz tulajdonságok, minden valamire való férfi így érez és gondolkodik. Bármelyik kocsmában megtalálod őket. Belőled lesz az az igazi férj és apuka, aki a saját családjától is megtagad mindent, csak neki jó legyen. Remélem, "anyádék" időben meglátják benned, hogy spóroljanak öregségükre, mert pont le fogod sz@rni őket, tudod, ahogy kell. Régen az ilyenek voltak a ritka kivétel, mára egyre többen vagytok. Gratu! :D
2010. dec. 28. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

Most így kezded, később szó szerint abba fogsz belehalni, hogy hajkurászod a pénzt, és rettegsz attól, hogy elveszíted a vagyonod.

Szerintem pislants el a zsétől, és inkább azon agyalj, hogy mit akarsz magaddal kezdeni. Kevésbbé stresszes elfoglaltság.

2010. dec. 28. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem te nem vagy tisztában az "ego" fogalmával :P
2010. dec. 28. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
Lehetséges. Akkor magyarázd nekem el mi a különbség az egomániás és a pénzmámiás között.
2010. dec. 28. 20:01
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

Az egomániás önmagát imádja (ego = latin szó, azt jelenti 'én'), a pénzmániás pedig ugye a pénzt. Ha egomániás lennél, csak az érdekelne, hogy neked jó legyen (nem csak anyagilag, hanem fizikailag, lelkileg is), nem érdekelne senki más, és több órát töltenél tükör előtt, mint egy nő.

Az egomániás embert nem érdekli pl., hogy a szerelme jól érzi-e magát mellette, nem puszilgatja, nem nyitja ki neki az ajtót, nem dicsérgeti, hanem elvárja, hogy csak a nő dicsérgesse őt, és hogy ő érezze magát jól a nővel. Vagy pl. az egomániás ember elvárja, hogy a nagymamája mindig sütit süssön neki, de ha el kell lapátolni a havat nagyi háza elől, akkor már kifogásokat keres. De talán az a legjobb példa, hogy az egomániás szerint ő a legtökéletesebb ember a világon, és mindenki csakis vele foglalkozik, senki mással. Amúgy a szó helyesebb úgy, hogy egomán, csak simán.

2010. dec. 28. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

Ja és igen, ezek gusztustalan tulajdonságok, minél hamarabb szokj le róla. Te még nem annyira tehetsz róla, mert a szüleid hibája, hogy ilyen lettél. Valószínűleg annyit dolgoznak, hogy a szeretetüket pénzzel próbálják pótolni, és ezért neked a pénz lett a legfontosabb dolog a világon szeretet helyett. Kérlek próbálj erről leszokni, mert idősebb korodban már senki sem fogja a szüleidre kenni a dolgot, hanem bizony igenis téged fognak hibáztatni, hisz felnőtt ember saját magáért felel. Így soha nem lesznek igazi barátaid, szerelmeid, csak olyan emberek fognak körülvenni, akik a pénzedre utaznak, és azt fogják nézni, hol verhetnek át, hol szedhetnek ki pénzt belőled.

Vagy ami még rosszabb: te magad leszel ilyen ember, aki csak azért barátkozik, mert pénzt akar valakitől kicsalni. Biztos, hogy gerinctelen gennyláda akarsz lenni nagy korodra?

2010. dec. 28. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

szerintem nézd meg a Karácsonyi ének c. filmet, vagy olvasd el könyvben. Egy hozzád hasonló (csak már nem fiatal) úrról szól, akinek szintén mindene a pénz, és az embereket, a családot, a szeretetet, a barátokat semmire nem becsüli. Nyilván ez egy mese, de talán elgondolkozhatnál ennek fényében a saját értékeidről, a barátságról, a családról, az élet értelméről.

Tudod, szokták mondani, hogy a pénz egy eszköz. Egy eszköz, amit felhasználhatsz arra, hogy boldog legyél. Önmagában nem boldogít. Persze elmehetsz belőle utazni, de örökké egyedül akarsz utazni? felszedhetsz belőle nőket, de azok a pénzedért fognak szeretni, és addig leszel jó, amig kifizeted az italjukat, stb. Gondolkozz el.

2010. dec. 29. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

na nem változtál?:D

De azt is utálom ha anyámék másnak vesznek drága ajándékot, mert úgy érzem, hogy abból a pénzből vehetnének nekem valami értelmeset.


ezen nagyon szakadtam:d

2011. júl. 8. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Ez nem rossz tulajdonság. Hanem nagyon rossz.
2011. júl. 9. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!