Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy telt a 24. -ei napotok?...

Hogy telt a 24. -ei napotok? (többi lent)

Figyelt kérdés

-Hol ünnepeltetek

-Mentek-e valakik hozzátok, -Kik?, -Mikor mentek el?

-Hányan voltatok?

-Mit ettetek?

-Ki főzött?

-Milyenek voltak az ajándékok?

-Esetleg valami értelmetlen/vicces ajándék? :DD

-Milyen volt a hangulat? :)

-meg ami még eszetekbe jut :))


-JA! Meg hogy kb mennyit költöttetek tegnapra (karifa, ajándékok, kaja, innivaló stb)


2010. dec. 25. 09:22
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
Szia,nálunk nagyon meghittre sikerült a szenteste,eddig minden évben vándoroltunk,már kezdtünk délbe apósoméknál,utána anyu,majd anyósom,hát hullák voltunk és a pici szinte semmit nem aludt délbe.Ezért idén először nálunk töltöttük a szentestét.Anyósom készítette a halászlét,én rántott husit,rántott halat,francia salátát,majonézes burgonyát,töltött káposztát és fantás sütit,anyu sütött zserbót és beiglit.Itthon amíg a pici aludt a nagyobb lányunkkal és párommal feldíszítettük a fát,megterítettünk (persze előtte takarítás,sütés-főzés),majd a párom a naggyal kiment kutyát sétáltatni,addig csomagoltam az ajándékokat és a fa alá raktam.Anyu,a tesóm,após-anyós délután háromra jöttek,kajáltunk,utána boldog karácsonyt kívántunk egymásnak,ajándékoztunk,majd sütiztünk,beszélgettünk,játszottunk a lányokkal.Este nyolckor mentek haza.Elég sokat költöttünk ajándékokra,nálunk ez a legnagyobb ünnep és ezért.Boldog Karácsonyt mindenkinek!
2010. dec. 25. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

Sziasztok, hát köszi a válaszokat! :D

Akkor én is leírom (egyébként 15/L vagyok)


Nálunk voltunk, mama, unokatesóm, meg nagynéném jött, plusz mi 5en. Ők 11-fél12 körül mentek el.

Halászlét ettünk, apa főzte, ezt mindig ő csinálja : )

Meg volt 4 féle süti, bár csak 3ból ettünk tegnap, azt anyummal csináltuk (ő meg a 2 tesómmal), és még gondolkoztunk d.e. hogy csináljunk-e még 1 sütit, de végülis arra jutottunk, hogy nem kell :)

Az ajándékok nagyon jók voltak, bár a nagyrészükről tudtunk, mert pénzt kaptunk. De voltak meglepetések is, fölöslegeset nemnagyon kaptunk =P

Egy vicceset meg csak úgy, hogy másmiylen csomagolásba tettük, hogy azthiggye apum, hogy mást kap : ))

A hangulat nagyon jó volt, élveztük:D

És fogalmam sincs, hogy mennyit költöttünk, elég sokat. De mondjuk a húsokat meg a hozzávalók egy részét mamám vette.


Egyébként ma meg holnap is itt leszünk, most sül a sülthús, lesz majonézeskrumpli, húsleve meg a sütik


Boldog Karácsonyt Mindenkinek! :P

2010. dec. 25. 11:24
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

-Nálunk ünnepelünk

-A mamám és a nővérem családja( nővérem+férje+fia) szokott jönni, általában 11 órára

-6-an voltunk

-Leves: Húsleves, gyros, rizs, hal, sertés hús

-anyukám főzött

-Hát..

Én kaptam gyertyát pénzt, plüss kutyát, amúgy minden nagyon szép volt

-nem volt semmi :D

-jó volt, végre együtt társasoztunk

-Hát semmi nem jut az eszembe :P

- műfenyőnk van( sajna), amúgy nem volt drága semmi

2010. dec. 25. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon-nagyon jó volt! :)))

-Az első karácsonyunk volt itthon hármasban (férjem, én, kisbaba)

- Nem jött senki.

- Stahl Judit-féle fél óra alatt elkészíthető gesztenyés pulykát főztem, hozzá a cukiból hoztuk a bejglit.

- Az ajándékok között volt komolyabb is meg vicces is. Én színházjegyet kaptam meg egy kisvakondos naptárat, a frjem tőlem pulcsit meg memóriakártyát. A babának nagy zörgő könyvet vettünk.

- A hangulat meghitt, laza, nagyon szép volt.

- Szerintem mindennel együtt olyan 15 ezerből jött ki.

2010. dec. 25. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
50%

aludtam délig.

aztán felébredtem arra hogy beteg vagyok, bedagadt a mandulám.

közben elkezdtem menstruálni, leszakad a derekam úgy fáj.

visszafeküdtem.

átjöttek anyósék, hoztak egy heti adag kaját.

megettem a 2 napos maradék lasagnát és az egy hetes mézeskalácsot.

aztán aludtam megint.

2010. dec. 25. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
felrobbant a gyufásdoboz a kezemben. jobbanmondva kifüstölt :D nem lett semmi baj, csak 2 órán keresztül kellett szellőztetnem :D ajándékot nem kaptam, de adtam , bár nem hiszem hogy erről szólna az egész. a havat hiányoltam :/ és egyedül karácsonyoztam :) viszont vicces estém volt. sokat nevettem, azon mennyit bénázok :D elment mondjuk úgy :)) L
2010. dec. 25. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
76%

Kórház,gyermekosztály

Dokik,nővérek

rengetegen,kb45-en

vajaskenyér,extra szaloncukorral

majd később jön meg az ajándék

hangulat: nos kell részeteznem???

2010. dec. 25. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
52%

-Hol ünnepeltetek?

1-3ig anyámmal nevelőapámmal és a fél tesómmal a nevelőapám apjánál.

3-6ig apámékkal.(Nevelőanyámmal,apámmal,a nevelőanyám gyerekével meg a mamámmal.)Apáéknál.

6-7ig itthon anyámmal és a nevelőapámmal.

7-9ig nevelőapám apjánál,3an:anyámmal nevelőapámmal és az Ő apjával.

-Mentek-e valakik hozzátok, -Kik?, -Mikor mentek el?

Előbb leírtam.Nem jött hozzánk senki mi mentünk és én apámékhoz.

-Hányan voltatok?

Fúúh.-.-" eztismárleírtam.(:

-Mit ettetek?

Apánál tonhalat meg petrezselymes krumplit.

Itthon nem ettünk mert a kaját vittük a nevelőapám apjához és ott ettünk halászlevet,majonézes-krumplis-hagymás cuccot,meg fogast(az egy hal)

-Ki főzött?

Apáéknál nevelőapám,és anya meg csinálta a halászlevet a halat meg a krumplis majonézes hagymás cuccot és azt vittük.

-Milyenek voltak az ajándékok?

Apáéktól PlayBoyos parfümöt kaptam,Mayo Chixes pulcsit,(amit már kinéztem nagyon teccik(L)),fülbevalót(Swarowski),bugyit,zoknit,melltartót,meg egy kiba$zott édi plüss kutyust.(: ja meg egy síszeműveget..)

Anyáéktól:hajvasalót,lámpát,hajpántot,hangfalat,billentyűzetet,pizsit.

Mamámtól:Köntöst.

-Esetleg valami értelmetlen/vicces ajándék?

Értelmetlen volt,van már 2 rózsaszín köntösöm,(minden évben azt kapok mamától)Már mondtam neki h mama tavaly is azt kaptam tőletek de tök mind1 az idei eddig a legjobb mert cipzáros és pink..(:

-Milyen volt a hangulat?

Én jól éreztem magamat,talán legjobban apáéknál na meg persze itthon abban az 1 órácskában..a nevelőapám apjánál..hogyis moondjam..xar volt.

De összességében jó volt,a mai nap jobb..:)

2010. dec. 25. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim válasza:

Szia!!

Mi otthon ünnepeltünk.Reggel az volt az első ahogy felkeltünk hogy betalpaltuk a fánkat.Azt odakinnt leszórtuk műhóval.Bevittük, leszedtük a szekrény tetejéről a díszeket és elkezdtük díszíteni.Mikor kb félig már fel volt díszítve a nevelőapámat felhívta az apja orvosa hogy elhunyt a nevelőapám apukája.Bementünk a kórházba elköszöntünk tőle végleg.Hazamentünk megvigasztaltuk a nevelőapámat...Ő késöbb elment.Anyuék elkezdtek főzni ez volt kb 8 órakkor(reggel).Én folytattam a karácsonyfa díszítést.Ahogy azzal végeztem én is segítettem anyuéknak főzni.Délben végeztünk a főzéssel.Akkor jött a nagymamám aki a tesómmal eggyütt elkezdett sütni.Mi délre ünnepi ebédre voltunk hivatalosak az egyik rokonunkhoz.Oda vittünk ajándékként:csokifondüt, könyvet, kézműves könyvet.Kaptunk ajándékot: én kaptam pólót és üvegfestéket, anya dekorációs tálcát és nyakláncot.

Hazamentünk anya sütött sültkrumplit és hurkát, kolbászt.Én megterítettem előhztam a píncéből a borokat italokat üdítőket.Anya elment az egyik ismerősünkért aki hozzánk volt hivatalos vacsorára.Ahogy megérkeztek beszélgettünk ettünk stb...Utána anya haza vitte az ismerőst.A vacsorán 6-An voltunk: Anya,a nevelőapám,nagymamám,Tesóm és az ismerős.Ahogy anyu hazajött átadtuk az ajándékokat.Én a tesómtól kaptam üvegfestéket,anyutól csomó ruhát és mamától egy hajvasalót.A tesóm kapott egy telefont melybe a család összes tagja adott 10000 forint-ot és én 5-öt.Anya kapott tőlem egy ágymelegítő berendezést a tesómtól egy CSÍKOS ZOKNIT!! a mamától pénzt.A mama tőlem kapott egy festményt a tesómtól egy porcelán angyalkát anyutól egy padlószőnyeget,Az ajándék osztás után mindenki betett egy almát(béke jeléül) a karácsonyfa alá.Én kipróbáltam az újonnan kapott üvegfestékeket amit este sikeresen beleborítottam az ágyba.A tesóm gépezett anya tv-t nézett.A mamát kivittük a reptérre.Így telt a szenteste.

És az én ujjam mostmár állatira fáj a sok gépeléstől!!


12/L

2010. dec. 27. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim válasza:
20:30-as vagyok azt elfelejtettem hogy a karácsonyfa dízekre kb 15 ezret költöttünk.Ja és ebben nincs benne a fa ára.A fenyőfa normann(d) fenyőt vettünk ami kb 10000-be került.Ja és a kültéri izzók kb 30 000-be mert most vettünk 3-mat is.
2010. dec. 27. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!