Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ki, nem tartja a karácsonyt?

Ki, nem tartja a karácsonyt?

Figyelt kérdés
2010. dec. 23. 21:41
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

21.53

Kire gondolsz?

2010. dec. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Igen én szeretném.
2010. dec. 23. 22:04
 13/20 A kérdező kommentje:
Mert Jézus nem télen született.
2010. dec. 23. 22:07
 14/20 anonim ***** válasza:
52%
meg én seee, inkább mennék bulizni de nincs kes
2010. dec. 23. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
73%
mi zsidók vagyunk sose volt fánk szar volt a suliban hogy mások meséltek nekünk meg semmi
2010. dec. 23. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
utolsó: a hanuka nem ezidőtájt van?
2010. dec. 23. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Jehovák azért nem tartják asszem, mert Jézus, ha jól tudom tavasszal (talán márciusban) született, meg nem volt leírva, hogy meg kell ünnepelni a születését.
2010. dec. 24. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

mi sajnos dolgozunk (legalább együtt), karácsonyfánk nincs, meleg éghajlaton lakunk és nem veszünk ajándékot mer' itt nem lehet kapni semmit :-P


legalább nincs stressz, boldog karácsonyt kívántunk egymásnak reggel és kész.

2010. dec. 24. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
A hanuka idén dec. 01-08-ig volt, de semmi köze a karácsonyhoz, ráadásul nem is a legnagyobb zsidó ünnep, még ha vannak is ajándékok. Amúgy nekem eleve nagyon tetszik, hogy vidáman, pörgősen lehet ünnepelni zenével, tánccal. A jehovisták gyerekeit viszont nagyon sajnálom, mert gyakorlatilag nincs ünnepük. Egy felnőtt ne ünnepeljen ha nem akar, de szerintem kegyetlenség megfosztani egy gyereket attól, hogy ünnepeljen, akár tényleg csak mikiegér születésnapját is.
2010. dec. 24. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
100%
Először megkérdezném, miért is ünneplik? Nem akarom bántani, mert én is szeretem, de egy jó nagy katyvasz az egész. Legalább 3 dolog keveredik benne. Nem keresztény, hanem pogány eredetű, csak "adoptálták". (hasonlóan a vasárnap ünnepléséhez, ami a nap imádóinak napja volt) A nappalok hosszabbodásának (dec.21.) örvendeztek ekkor már jóval Krisztus előtt. A fák imádata, díszítgetése szintén pogány dolog. Szeretet ünnepe- megint egy ráragasztott dolog, ha már úgysem ekkor született a Megváltó, mégis had legyen már miért lakmározni, tobzódni ész nélkül.
2010. dec. 31. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!