Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ilyen a hozzáállásuk?

Miért ilyen a hozzáállásuk?

Figyelt kérdés

A Problémám a következő. Másfél hónapja halt meg a sógorom a feleségemmel megbeszéltük,hogy nem díszítünk fát karácsonyra ,nem csinálunk nagy felhajtást a karácsony a szeretet ünnepe miatt. Ezt megemlítette a párom a szüleinek is,hogy mi mit gondolunk és még erősen bennünk van a feleségem bátyjának az elvesztésének a fájdalma. A szülők mint akik összebeszéltek egyszerre törtek ki magukból,hogy mit képzelünk mi,hogy miért beszélünk hülyeséget és hogy honnan vettük ezt a barom ötletet! Még mi lettünk lecseszve. Bántuk is,hogy szóvá tettük. A feleségem édesanyja kórházban van és nagyon rosszul van és ő is azt mondta,hogy nem fog karácsonyozni akkor amikor az édesanyja a kórházban szenved.

Te hogyan gondolod ezt az egészet?


2010. dec. 23. 10:48
 1/7 A kérdező kommentje:
Bocsánat,elírtam! Nem a feleségem édesanyja van a kórházban,hanem a feleségem kolléganője. Csak annyira zaklatott vagyok,hogy nem figyeltem oda!
2010. dec. 23. 10:51
 2/7 anonim ***** válasza:
48%

Ez a Te magánügyed, senkinek sincs hozzá köze hogy mikor milyen ünnepet tartasz vagy nem tartasz.

Én nem úgy godolkozom mint és csak azért mert valakim meghalt illetve beteg nem iktatnék ki semmit az életemből

2010. dec. 23. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

gyereketek van?mert ha nincs akkor semmi gond nincs ezzel a gondolattal:-)

De ha van akkor nem tehetitek meg hogy ne legyen nálatok is karácsony...!

2010. dec. 23. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az első két hozzászólónak maximálisan igaza van.

Egyrészt senkinek semmi köze hozzá-ne is érdekeljen titeket mások véleménye. Meghallgatod, ő úgy gondolja, te meg így. A karácsony lényege egyébként sem a csillogó-villogó fényekben tündöklő lakás, meg a dínomdánom.

Ha gyerek van, akkor viszont tényleg jó lenne, ha legalább egy kis fát díszítenétek.

2010. dec. 23. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem, hogy ezt egyáltalán miért kell megbeszélni a szülökkel? Ez a ti magánügyetek, tényleg csak akkor gondolnám át még egyszer, ha van kisgyereketek.
2010. dec. 23. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Egyetértek, ez a ti életetek, magánügy.

Ha vannak gyerekek, én is meggondolnám azért, de csak miattuk.

2010. dec. 23. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Így van, senkinek nincs belszólása, de én személy szerint túlzásnak tartom és ál alakoskodásnak, ha így tesztek. Nem attól gyászol valaki, hogy most akkor minden boruljon feketébe, sőt!! Ilyenkor kell egy kicsit a szeretetre gondolni és továbblépni. Nekem a apukám nővére és utána 1 hónappal apukám apukája is meghalt rákban, karácsony előtt. Még sem volt gyászünnep, meg ,hogy most akkor senki nem tartson Karácsonyt.
2010. dec. 23. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!