Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Közös szenteste mikortól?

Közös szenteste mikortól?

Figyelt kérdés

25 éves lány vagyok, a barátom harmincon felüli. Féléves a kapcsolatunk, szeretjük egymást.

Megkértem, hogy töltse velem a szentestét, együtt az én családommal, erre először igent mondott, aztán jöttek a kifogások. Legalább hatféle kifogással előállt, amire nemrég kibökte, hogy igazából az anyukájával akar lenni, mert mégiscsak szenteste, és nem hagyhatja az anyukáját MÁSVALAKI miatt (szó szerint így fogalmazott), mert mégiscsak felnevelte őt és hálás neki ezért, és az anyukája se nézi jó szemmel, ha máshol van. Rákérdeztem, hogy azért, mert anyukád a családod, én meg még nem vagyok az? Erre nem szólt semmit.

Én nem mehetek hozzájuk, mert elmondta nekem, hogy ki vagyok tiltva a házukból, igaz, erről én azért nem tudtam, mert mindösszesen EGYSZER találkoztam az anyukájával, még a kapcsolatunk elején, nem voltam neki szimpatikus, és amikor elmentem tőlük, utána kitiltott. Igaz, hogy egyetemre járok, dolgozom, nem iszom, nem festem magam, nem k.válkodom, jóformán a csoporttársakon és a munkatársakon kívül senkivel se beszélek, na de ez van, van ilyen, mással is megesett már.

Engem az bánt a legjobban, hogy nálunk össznépi szenteste lesz, mert olyankor jön össze a család, én se voltam már otthon 2 hónapja, most megyek haza 24-én, feldíszítem a fát, együtt karácsonyozunk és ennyi. Aztán megint mindenki megy, amerre lát. Az első közös karácsonyunk lett volna, mondtam, hogy díszítsük együtt a fát, hát egy nagy túróst. Koppantam egy nagyot, hogy nem, mert még nem vagyok családtag. Ez másnál is így van? Mert az előző kapcsolatom (csak egy előző volt, egy ötéves) ennyi idő után nem problémázott ilyenen, hanem elfogadta, hogy azzal szeretnék ünnepelni, akit szeretek. Ez a mostani helyzet viszont így nagyon megalázó szerintem.

Szóval nálunk az össznépi szentestén hatan leszünk, de nem ám testvérekkel együtt, mert tesóm az nincs, hanem a szüleimen kívül még ott lesz anyu tesója (nagynéném), az ő fia (unokabátyám) és annak a féléves (!) barátnője is. Azt a csajt én 2x láttam összesen, igaz, hogy haza se megyek sűrűn. Éppen egyszerre jöttünk össze anno nyáron, unokatesómnak is lett barátnője, meg nekem is akkor lett a barátom. Semmi bajom a barátnőjével, csak az bánt nagyon, hogy még ez az idegen csaj is ott lesz a szentestén, csak az én szerelmem nem.

Előre félek, mert mindenkinek meglesz a maga "párja", akivel törődik majd (klikkesedés nagyon megy), unokatesóm nyilván a barátnőjével fog foglalkozni, szüleim együtt szintén, anyu még a tesójával, és én kimaradtam. Ha nekem is lenne párom, akkor nem kellene beleerőltetnem magam nagy nehezen apám munkahelyi történetei, unokatesóm szerelmi vallomásai és anyu receptjei közé. Olyan egyedül tudom magam érezni olyankor, és még csak össze se tudok bújni a fa alatt azzal, akit szeretek.

Ezután a nagy égés után, hogy így lekoppintottak, megkérdezem tőletek, hogy általában mikortól nem ciki szentestére hívni a szerelmünket?


2010. dec. 21. 22:17
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
47%
Özvegy anya vagyok. Nálunk tavaly történt ilyen, hogy a 20 éves lányom szinte szó nélkül elment a 30 éves barátjának az "össznépi" szentestéjére. Mert ott mindig minden olyan nagyon, de nagyon tökéletes. Egyedül voltam, rettenetesen kiborultam, senkit nem érdekelt. Most nem készülök semmivel, fa sem lesz, ada lehet menni ahol olyan nagyon jó. Bocs, de néha a másik oldalnak is lehet igaza.
2010. dec. 22. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
Tavaly volt az első karácsonyunk,de a párom szenteste szolgálatban volt,kibírtuk.Idén otthon leszek anyáékkal,főzünk és sütünk délelőtt,estebédre jön a barátom,aztán megyünk hozzájuk (az anyukájával él ő is),ahol lesz vacsora,este mise.Fél év nem olyan nagy idő,nem gáz,ha otthon van az anyukájával.Azt mégsem lehet elvárni, hogy az anyósod egyedül legyen.Tiszteletben kell tartani a mások családját is.Mi több,mint 1 évig csak hétvégén találkoztunk,jövőre költözünk elvileg össze.De érdekes egy kapcsolat ez,milyen jövő elé néztek, ha te csak beletörődsz abba,hogy kitiltanak,nem gondolod,hogy be kéne bizonyítanod az anyósnak,hogy szereted a fiát?És a barátodnak is azon kéne lenni,hogy segítsen megoldani a konfliktust.Vagy csak akkor fontos ez a fiú,ha nem akarsz egyedül lenni karácsonykor,mert mindenkinek lesz párja,csak neked nem?
2010. dec. 22. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 audryenne ***** válasza:
50%

Hát nem tudom, de nekem nagyon fura, hogy csak fél éve vagytok együtt, de úgy beszélsz, mintha legalább 3 év lenne (anyósjelölt, gyerek, közös karácsony...). Még csak együtt sem éltek. És lehet, hogy nálatok mindenki ott van karácsonykor, de a barátodnak csak az anyukája van, ők egy család. Te még közel sem vagy a családja, márpedig a karácsony szerintem családi ünnep.

Én két és fél éve vagyok a barátommal, náluk is mindig nagy karácsony van (mondjuk nem szenteste, csak 25-én), és mindig hívnak, de eszembe sem volt elmenni, mert olyankor a saját családommal vagyok, és megyünk vidékre is rokonokat látogatni. Majd ha együtt élünk, valószínűleg máshogy lesz, de addig nem vagyunk egy család, ahogy ti sem.

2010. dec. 22. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
66%

figy, én 2 éve együtt élek a barátommal, eddig 3 "közös" szentesténk lehetett volna, de mindkettőnk az anyukájával töltötte.

igaz, anyumnak van párja, de ilyenkor mindig ott tenyésznek a fickó gyerekei is, akikkel anyám nem ápol túl jó viszonyt, így nálam talál menedéket :D


fél év után pláne nem ez a legfontosabb.

én azt mondtam, hogy amíg nincs gyerekünk, addig nem karácsonyozunk együtt. 25-26-án persze már együtt vagyunk, de a szenteste a család privilégiuma.


nekem az jön le, hogy te nem is amiatt szeretnél a barátoddal lenni, mert nagyon szereted, hanem mert nem szeretnél úgymond egyedül lenni.

2010. dec. 22. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

Hát biztosan le fogtok pontozni,de így is leírom!

Nekem az a gáz és az a fura,hogy egyesek több éves kapcsolatban (2-5 év) is külön-külön töltik a szentestét.Persze itt nem arról van szó hogy a kapcsolat első évében külön töltik,de ha már több éve együtt vannak,főleg ha együtt is élnek,akkor úgy gondolom hogy az "egy új család kezdete)Hiszen elöbb utóbb ő lesz az "elsőszámú hozzátartozó)Persze ez most fura leírva,de én úgy gondolom hogy a szentestét a párunkkal "kell"tölteni és ha a többi családtag esetleg abba a faluba vagy városba van,akkor ellátogatni hozzájuk.Ha nem ott élnek a rokonok ahol a pár,akkor arra ott van a Karácsony hátralévő 2 napja.Én így gondolom,nálunk legalábbis úgy van.(mi olyan helyzetben vagyunk hogy mindenki egy városba van-persze a szűk család-szentesre mindenkihez beugrunk 30-40percre és akkor nincs ilyen megkülönböztetés hogy most kinél van a pár szenteste meg kinél nincs...

2010. dec. 22. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

fél év után ne várd h veled tölti a karácsonyt,akárhány éves...

nekünk ez a 4.karácsony,de az első,hogy szenteste együtt,eddig szülőkkel,és 25-26 együtt...most 24 együtt,kettesben,utána napok szülőkkel...


fél-másfél év után eszembe nem jutott,hogy akkor szülők nélkül,pedig nem első kapcsoaltom,de valahogy igy evidens...


ne puffogj...

2010. dec. 23. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!