Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Közös szenteste mikortól?

Közös szenteste mikortól?

Figyelt kérdés

25 éves lány vagyok, a barátom harmincon felüli. Féléves a kapcsolatunk, szeretjük egymást.

Megkértem, hogy töltse velem a szentestét, együtt az én családommal, erre először igent mondott, aztán jöttek a kifogások. Legalább hatféle kifogással előállt, amire nemrég kibökte, hogy igazából az anyukájával akar lenni, mert mégiscsak szenteste, és nem hagyhatja az anyukáját MÁSVALAKI miatt (szó szerint így fogalmazott), mert mégiscsak felnevelte őt és hálás neki ezért, és az anyukája se nézi jó szemmel, ha máshol van. Rákérdeztem, hogy azért, mert anyukád a családod, én meg még nem vagyok az? Erre nem szólt semmit.

Én nem mehetek hozzájuk, mert elmondta nekem, hogy ki vagyok tiltva a házukból, igaz, erről én azért nem tudtam, mert mindösszesen EGYSZER találkoztam az anyukájával, még a kapcsolatunk elején, nem voltam neki szimpatikus, és amikor elmentem tőlük, utána kitiltott. Igaz, hogy egyetemre járok, dolgozom, nem iszom, nem festem magam, nem k.válkodom, jóformán a csoporttársakon és a munkatársakon kívül senkivel se beszélek, na de ez van, van ilyen, mással is megesett már.

Engem az bánt a legjobban, hogy nálunk össznépi szenteste lesz, mert olyankor jön össze a család, én se voltam már otthon 2 hónapja, most megyek haza 24-én, feldíszítem a fát, együtt karácsonyozunk és ennyi. Aztán megint mindenki megy, amerre lát. Az első közös karácsonyunk lett volna, mondtam, hogy díszítsük együtt a fát, hát egy nagy túróst. Koppantam egy nagyot, hogy nem, mert még nem vagyok családtag. Ez másnál is így van? Mert az előző kapcsolatom (csak egy előző volt, egy ötéves) ennyi idő után nem problémázott ilyenen, hanem elfogadta, hogy azzal szeretnék ünnepelni, akit szeretek. Ez a mostani helyzet viszont így nagyon megalázó szerintem.

Szóval nálunk az össznépi szentestén hatan leszünk, de nem ám testvérekkel együtt, mert tesóm az nincs, hanem a szüleimen kívül még ott lesz anyu tesója (nagynéném), az ő fia (unokabátyám) és annak a féléves (!) barátnője is. Azt a csajt én 2x láttam összesen, igaz, hogy haza se megyek sűrűn. Éppen egyszerre jöttünk össze anno nyáron, unokatesómnak is lett barátnője, meg nekem is akkor lett a barátom. Semmi bajom a barátnőjével, csak az bánt nagyon, hogy még ez az idegen csaj is ott lesz a szentestén, csak az én szerelmem nem.

Előre félek, mert mindenkinek meglesz a maga "párja", akivel törődik majd (klikkesedés nagyon megy), unokatesóm nyilván a barátnőjével fog foglalkozni, szüleim együtt szintén, anyu még a tesójával, és én kimaradtam. Ha nekem is lenne párom, akkor nem kellene beleerőltetnem magam nagy nehezen apám munkahelyi történetei, unokatesóm szerelmi vallomásai és anyu receptjei közé. Olyan egyedül tudom magam érezni olyankor, és még csak össze se tudok bújni a fa alatt azzal, akit szeretek.

Ezután a nagy égés után, hogy így lekoppintottak, megkérdezem tőletek, hogy általában mikortól nem ciki szentestére hívni a szerelmünket?


2010. dec. 21. 22:17
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem ne sértődj meg, érthető, hogy a barátod az anyukájával akar karácsonyozni. A kitiltást se vedd magadra, valószínűleg a mama féltékeny a fia barátnőjére, ha nem te lennél az, akkor mással is ugyanígy viselkedne. Arra viszont nagyon figyelj, hogy a fiú mennyire fog az idők folyamán melletted állni, akár az anyja ellenében is. Mert ha nem mer ellentmondani neki, nem tud kilépni a "mama pici fia szerepből" és nem áll ki melletted, akkor ez a kapcsolat halálra van ítélve.

De most még ne sértődj meg, félév azért nem olyan hosszú idő, és igen, szerintem még nem vagy családtag.

2010. dec. 21. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
50%

Az igaz, hogy még nem vagy családtag. Fél év nagyon rövid idő. Sokan még 5 év után is a saját családjukkal töltik a szentestét.


Viszont azért azt bunkóságnak tartom, hogy kitiltott téged egy találkozás után...

2010. dec. 21. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
Jó, csak akkor az unokatesóm barátnője se az...
2010. dec. 21. 22:28
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
Szia, szerintem ez nem idő kérdése, hogy mikor lehet szentestére elhívni, hanem szerelem, szeretet, kötődés kérdése. Együtt laktok amúgy? (mert mint kiderült, nem szülőkkel). Elég szomorú, hogy az anyukája így áll hozzád, biztos nagyon nehéz eset, de neked kell nyitnod felé. Én biztos felhívnám telefonon, elmondanám, hogy mi lesz nálunk és hogy mennyire fontos lenne, ha a családom megismerné a választottamat. Az anyukáját nem lehetne elhívni hozzátok? És akkor tényleg együtt lehetne mindenki. Esetleg megosztani a napot, délelőtt náluk, aztán délután/este nálatok. 25-én ismét. Biztos nehéz lehet a párodnak is, de meg kell értened, hogy nem akarja magára hagyni az anyukáját, viszont az ő dolga lenne, hogy megenyhítse és megkérdezze, pontosan mi is a baj veled. Egy alkalommal senkit nem lehet megismerni, ha szereti a fiát, akkor muszáj neked esélyt adnia.
2010. dec. 21. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
Hát igen, erősen elgondolkoztam azon, hogy mi lenne, ha családunk lenne, házasság, gyerekek, és anyukát nem lehet egyedül hagyni, de én se találkozhatok vele... A karácsony a kiborulás ünnepe.
2010. dec. 21. 22:32
 6/26 A kérdező kommentje:

Anyuka legnagyobb baja az, hogy mi hetente, kéthetente találkozunk. Ami nekem rohadt kevés, de ez van. Főleg úgy, hogy az ötéves kapcsolatom napi kapcsolat volt, minden nap találkoztunk, ha 5 percre, akkor 5 percre, kerestük egymást, stb.

Anyukának ez a mostani is sok, mert ők (kapaszkodjatok meg) ÉVENTE KÉTSZER, HÁROMSZOR találkoztak a leendő férjével, amíg udvarolt, és szerinte nekünk is elégnek kellene lennie ennyinek. Hogy aztán hozzá is ment egy masszív alkoholistához, aki verte, meg a páromat is gyerekkorában, az már más kérdés. Ugyebár honnan is tudta volna, hogy iszik, évente 2x ki lehet bírni azt a pár óra hosszát pia nélkül. Na de halottról vagy jót, vagy semmit.

2010. dec. 21. 22:37
 7/26 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem ebben a sztoriban épp az a durva, hogy az unokatesód barátnőjére nincs igény otthon szenteste!

Én tavaly nagyon ledöbbentem, hogy unokatesóméknál töltötte a szentestét a barátja. Aztán elmesélték, hogy a srác idősebb tesói mind mind a párjukkal, illetve már saját családjukkal ünnepeltek, és így a szülők kettesben voltak otthon, nem akart így a legfiatalabb még nem házas a barátnőjétől külön lenni.

Szóval lényeg a lényeg, hogy ha nem egy wellnessszállodában romantikáznak a csaj szülei, vagy épp nem árva, akkor pont az a fura, hogy ő lesz nálatok, nem az, hogy a te párod nem.


24/L

2010. dec. 21. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
Ááá, a legfurább az nem ez! Hanem az, hogy mi nem élünk együtt unokatesómmal meg az anyukájával, szóval a csaj maximum unokatesóméknál férne el, de így a csaj nemhogy a barátjával, hanem egy kvázi idegen családdal (azaz a szüleimmel és velem) fogja tölteni a szentestét.
2010. dec. 21. 22:41
 9/26 anonim ***** válasza:
24%

Valóban érdekes... Anyum anno azt is furcsállta, mikor unokatesómnak kijött nagymamámékhoz a barátja 25 vagy 26-án. Az szerintem már nem gáz. Nem volt szenteste és ha együtt akartak lenni de unokatesóm nem volt otthon... Így nem gáz. De mondom, ez már nem szenteste!

Ami még fura, h barátnőm mesélte, hogy a párja mikor még facér volt, nem ment el az anyukájához szenteste. Így ő is egyedül ült otthon, meg az anyja is (apja vagy meghalt vagy elváltak, nem emlékszem).


24/L, akinek válaszoltál :-)

2010. dec. 21. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
50%
Ja, és ez a másik részről uncsitesóm.
2010. dec. 21. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!