Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Közös szenteste mikortól?

Közös szenteste mikortól?

Figyelt kérdés

25 éves lány vagyok, a barátom harmincon felüli. Féléves a kapcsolatunk, szeretjük egymást.

Megkértem, hogy töltse velem a szentestét, együtt az én családommal, erre először igent mondott, aztán jöttek a kifogások. Legalább hatféle kifogással előállt, amire nemrég kibökte, hogy igazából az anyukájával akar lenni, mert mégiscsak szenteste, és nem hagyhatja az anyukáját MÁSVALAKI miatt (szó szerint így fogalmazott), mert mégiscsak felnevelte őt és hálás neki ezért, és az anyukája se nézi jó szemmel, ha máshol van. Rákérdeztem, hogy azért, mert anyukád a családod, én meg még nem vagyok az? Erre nem szólt semmit.

Én nem mehetek hozzájuk, mert elmondta nekem, hogy ki vagyok tiltva a házukból, igaz, erről én azért nem tudtam, mert mindösszesen EGYSZER találkoztam az anyukájával, még a kapcsolatunk elején, nem voltam neki szimpatikus, és amikor elmentem tőlük, utána kitiltott. Igaz, hogy egyetemre járok, dolgozom, nem iszom, nem festem magam, nem k.válkodom, jóformán a csoporttársakon és a munkatársakon kívül senkivel se beszélek, na de ez van, van ilyen, mással is megesett már.

Engem az bánt a legjobban, hogy nálunk össznépi szenteste lesz, mert olyankor jön össze a család, én se voltam már otthon 2 hónapja, most megyek haza 24-én, feldíszítem a fát, együtt karácsonyozunk és ennyi. Aztán megint mindenki megy, amerre lát. Az első közös karácsonyunk lett volna, mondtam, hogy díszítsük együtt a fát, hát egy nagy túróst. Koppantam egy nagyot, hogy nem, mert még nem vagyok családtag. Ez másnál is így van? Mert az előző kapcsolatom (csak egy előző volt, egy ötéves) ennyi idő után nem problémázott ilyenen, hanem elfogadta, hogy azzal szeretnék ünnepelni, akit szeretek. Ez a mostani helyzet viszont így nagyon megalázó szerintem.

Szóval nálunk az össznépi szentestén hatan leszünk, de nem ám testvérekkel együtt, mert tesóm az nincs, hanem a szüleimen kívül még ott lesz anyu tesója (nagynéném), az ő fia (unokabátyám) és annak a féléves (!) barátnője is. Azt a csajt én 2x láttam összesen, igaz, hogy haza se megyek sűrűn. Éppen egyszerre jöttünk össze anno nyáron, unokatesómnak is lett barátnője, meg nekem is akkor lett a barátom. Semmi bajom a barátnőjével, csak az bánt nagyon, hogy még ez az idegen csaj is ott lesz a szentestén, csak az én szerelmem nem.

Előre félek, mert mindenkinek meglesz a maga "párja", akivel törődik majd (klikkesedés nagyon megy), unokatesóm nyilván a barátnőjével fog foglalkozni, szüleim együtt szintén, anyu még a tesójával, és én kimaradtam. Ha nekem is lenne párom, akkor nem kellene beleerőltetnem magam nagy nehezen apám munkahelyi történetei, unokatesóm szerelmi vallomásai és anyu receptjei közé. Olyan egyedül tudom magam érezni olyankor, és még csak össze se tudok bújni a fa alatt azzal, akit szeretek.

Ezután a nagy égés után, hogy így lekoppintottak, megkérdezem tőletek, hogy általában mikortól nem ciki szentestére hívni a szerelmünket?


2010. dec. 21. 22:17
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:

számomra az a fura h Neked a barátod azt szeretnéd h ünnepelje Veled a karácsonyt fél év útán és a barátod ugyanúgy idegenek között lenne minr az unokatesód barátnője. szerintem attól h Neked nem jön össze h a barátoddal ünnepelj legalább másoktól ne irigyeld.

...


én elhiszem h rossz érzés, de kompromiszumot igazán köthetne Veled a barátod. h másnap meglátogathatna például.

2010. dec. 21. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:
Úgy utálom ezt a szenteste kérdést ezekkel a merev szabályokkal! És ugyan miért ne lehetne együtt két ember, akik szeretik egymást, a szeretet ünnepén! Anyósjelölt is okoskodik a messzi távolból, de az nem tűnik fel neki, hogy az én szüleim szenteste vendégül látnak boldog-boldogtalant (igen, még az ő fiát is, ha úgy lett volna), csak hogy mindenki jól érezze magát. Szerintem ez az akadékoskodás jobban mérgezi a szentestét, mint az, hogy jajteszentég, hogy került ide a Mariska vagy a Józsi.
2010. dec. 21. 22:56
 13/26 anonim ***** válasza:

Szia

Mi az első karácsonyt külön töltöttük a szüleinkkel.A következő karácsonyra már együtt laktunk és az én szüleim nagyon messze laknak szóval náluk töltöttük,meg az utána lévőt is...most karácsonykor egy nagy összejövetelt akartam az új házunkba,de miután mondta anyukám,hogy szenteste melóba lesz így nem is említettem neki szóval párom családja lesz nálunk.Egyébként anyósnak maga az ördög voltam nah jó csúnyábban fogalmazott miután megtudta,hogy az ő pici (32 éves) fiával össze jöttem én mint elvált nő...párom apukája meghalt szóval anyósnak csak a 2 fia marad.Viszont miután terhes lettem és csak innen számíthatott unokára teljesen kicserélték már nem voltam mindenféle........ és folyamatosan azt nézte mivel járhat a kedvembe.

2010. dec. 21. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:

Nekem 4 éves kapcsolatom van,de a szentestét a családommal töltöm ahogy ő is. Nem lakunk együtt,de ezt az egy napot kibírjuk egymás nélkül és megértette,h szenteste a családommal vagyok,régebben hívott h akkor menjek vele esti misére,de megértette,h nem,mert anyukámék fontosak. Mi úgy vagyunk vele,h 25.-én elmegyünk mamámékhoz és este pedig náluk vagyok és akkor együtt is alszunk,esetleg még a 26.-át is vele töltöm,de akkor délelőtt és délután pedig megint anyukámékkal. Mi így bírtuk ki és bírjuk.

Ha pedig együtt laknánk akkor a szenteste csak vele és 25-26.-ára maradna a család :)


Régebben volt olyan barátom aki 3 hét után közölte,h sok a napi találkozó,mert az ő szülei is évente 2x-3x találkoztak(azóta elváltak) és h a nővére is a mostani férjével is évente 2x-3x találkoztak és h ő is egy ilyen kapcsolatot szeretne...hát azért meg lett a véleményem erről és szét is mentünk,de nem bántam meg,mert sok jót nem jósoltam volna annak a kapcsolatnak.

Ezt csak azért,mert mesélted h milyen az anyukája.


Szerintem bírd ki a szentestét,de 25.-én találkozzatok és ha megoldható akkor töltsétek együtt az estét!

Az unokatesód barátnőjével meg ne foglalkozz,különben pedig nem lehet neki nagyon fontos a családja,h fél év után nálatok tölti! (Nem megbántás képen írom,ne értsd félre légyszíves...ez az én véleményem...csak hát fél év után...és h a családja nem fontos neki ilyenkor...)

2010. dec. 21. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:

Szia! Szerintem a fent említett dolgokat külön kell kezelni.

1: a fő kérdésedre: fél év után a Szentestét saját családi körben ünnepelni jogos igény, de ettől még találkozhatnátok napközben, vagy akár másnap. Mi pl a férjemmel 2,5 éve vagyunk házasok, de most lesz az első 24-e, amit először hármasban töltünk a Kisfiunkkal.:) Igaz, az előző években együtt ingáztunk egyik szülőtől a másikig, de az elsőre már nem is emlékszem hogy volt! (7 éve)

2: az, hogy az unokatesód barátnője nálatok lesz, nem csak fura, hanem szomorú is - valószínű, hogy nincs minden rendben a családjában, ezért ezt tényleg ne vedd alapul.

3: az, hogy a párod édesanyja 1 találkozás után "kitiltott", na, az a keményebb dió! Megspékelve azzal a történettel, amit a kommentekben írtál. Nehéz lesz, de a közeledést nem ő fogja kezdeményezni. Sajnos el kell fogadnod, hogy az anyuka "hozott csomag", meg kell tanulni helyesen kezelni, különben pokol lehet a jövőbeli életetek.

Összegezve: a mostani karácsonyon ne akadj ki, de keríts alkalmat arra, hogy találkozhassatok, lehetőség szerint az anyósjelölttel is. A szeretet ünnepe talán megenyhíti, ha okosan nyitsz felé... Sok sikert!

2010. dec. 21. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:

22:52! Nem idegenek közt lenne, hanem nálunk. Mi otthon töltjük a szentestét, unokatesóm, anyukája, és a barátnője azok, akik vendégek és nem otthon ünnepelnek. Szóval a barátom és az unokatesóm barátnőjének a helyzete nem ugyanaz.


A karácsony a legfontosabb ünnep, a szeretet ünnepe és külön kényszerítik azokat, akik szeretik egymást. Én emiatt borzasztó mérges vagyok. Jöhet aztán hozzám jópofizni az év többi napján, amikor már mindegy, ha a főünnepen nem képes velem lenni 30+ éves létére, mert nem volt képes megoldani az anyukával való harcot.

2010. dec. 21. 23:07
 17/26 anonim ***** válasza:

Szerintem attól is függ, hogy a felek családjaiban mik a hagyományok és az elvárások.


A pár szempontjából pedig szerintem az érzelmek és a kötődés fontosabbak, mint a "letöltött hónapok". Akár négy hónapnyi kapcsolat után is együtt lehetnek szenteste azok, akik szerelmesek.


Nálatok szerintem teljesen érthető, ha a barátod az édesanyját nem akarja magára hagyni, bármennyire szeret is téged. Én sem tenném meg.


Ezt ne fordítsd át arra, hogy te nem vagy neki családtag, míg az édesanyja igen. Ha arról van szó, hogy az anyukája nélküle teljesen egyedül lenne, érthető, ha vele van. Oké, hogy nem a párod, de azért körülötted így is lesznek más emberek.

2010. dec. 21. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:

Viszont, ha nem lennének körülöttem más emberek, akkor se lenne velem, akkor is az anyukáját választaná.


Amúgy meg az a bajom, hogy már túl sokan is lesznek körülöttem. Nekem megy a szöveg minden oldalról, hogy jaj, mit képzelek, szenteste az szigorúan családi ünnep, erre: rajtam kívül mindenki magasból sz*rik rá, és tömegszállás lesz a házban szentestén. Tényleg mindenki elfért, csak az én barátom nem. Na, ezért nem várom én a karácsonyt.

2010. dec. 21. 23:16
 19/26 A kérdező kommentje:
Ez az évi kétszer-háromszor való találkozás pedig egy szóra sem érdemes baromság úgy, ahogy van. Ennyiből hogyan alakul ki érzelem, árulja már el valaki. Hogy nem ismeri meg az ember a másikat, még talán a legkisebb baj, de mi alapján mondhatom "páromnak", vagy mi alapján csúfolhatom "együttjárásnak" az ilyen kapcsolatot? Nézegetem a képét és úgy szeretek belé? Baromságok baromsága.
2010. dec. 21. 23:21
 20/26 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, én személy szerint nem erőltetem még mindig ezt a "mi külön karácsonyozunk,mert külön élünk, egy pár vagyunk" dolgot! Örülök, hogy mind a férjem, mind az én szüleim élnek! Mi minden szentestét otthon töltünk. Mármint,hogy délutántól estig anyuéknál vagyunk, este meg megyünk anyósékhoz. Amikor hazaérünk még ketten iszunk egy pezsgőt a fa alatt! Ha gyerekünk lesz, akkor is haza fogunk menni, amíg élnek!

Tudod kivel van itt a legnagyobb gond. A pároddal. Neki kellene kiállnia melletted. És nem választani, de simán megbeszélhette volna az anyjával, hogy akkor egy pár órára te igenis elmész hozzájuk és egy pár órára ő is elmegy hozzátok, aztán max. mindenki alszik otthon.

Mi anno így csináltuk az első karácsonyt. Mi is kb. fél éve voltunk együtt, bár mi az első két héttől kezdve nem aludtunk külön. Voltunk anyuéknál is, anyóséknál is, aztán ő aznap éjjel otthon aludt, meg én is. 25-én nálunk, 26-án nálunk. Szóval meg lehet ezt intelligensen is oldani!

Bár nekem az is furcsa,hogy anyós jelölted miért utál egy találkozás után. Nem kellene esetleg kezdeményezned egy beszélgetést,hogy tisztába tegyétek a dolgokat?

2010. dec. 22. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!