Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az normális hogy az anyám 28...

Az normális hogy az anyám 28 évessen, ennyire bele akar szólni az életemben?

Figyelt kérdés
Tény hogy nem találok munkát itthon már sajna 2.éve.Mindenki tudja milyen szar a helyzet.Ő szerzett ausztriába nekem munkát.De én viszont nagyon utálom az osztrákokat és a pénz sem érdekelt engem soha különössebben,mindig megelégedtem a kicsivel de legyen meg a nyugalmam.De ő azt szajkozza hogy nekem ott jó helyem lesz meg bla bla bla.Lehet hogy igaza van és jót akar,de ami neki jó az nekem nem biztos és nem érti meg a szerencsétlen.A barátnőm itthon van és nem szívessen hagyom itt hónapokig,ez is az egyik visszatartó erő,jól megvagyunk,szeretem.Bár nem vagyunk eleresztve anyagilag,de engem és őt sem zavarja.Mert inkább csóron legyünk boldogok és szabadok,mint hogy sok pénzzel agyon hajszólt zombik.Ezt anyám nem így gondolja,ő úgy gondolja hogy így semmire nem visszük,ebből a fízetésből!Ráadásul megzsarolt,hogy ha nem megyek oda ki,akkor hozzá nem megyek többet!A lényeg az hogy megprobál lelkileg zsarolni.Ti ezt hogyan szoktátok kezelni?
2010. dec. 19. 13:33
1 2 3 4
 21/32 A kérdező kommentje:

Barátnődet nem tudnád vinni?


Most nem sikerült neki ott találni!Majd párhónap múlva talán!Ő se szívessen jönne,ha jön akkor ő se a pénz miatt,hanem miattam jönne!

2010. dec. 19. 14:09
 22/32 anonim ***** válasza:
81%
de, büdös a munka neked, én minden szart elvállalok, amit tudok, pedig kényelmetlen és keveset is fizet és némelyik még megalázó is volt (nem a munka maga, hanem a bánásmód, még mielőtt valaki félreértené), ráadásul mind messze a képesítésem alatti munka... a barátnőd mehetne utánad pár hónap múlva, ha meg ennyit nem bír ki a kapcsolat, akkor szart sem ér
2010. dec. 19. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 A kérdező kommentje:

ha meg ennyit nem bír ki a kapcsolat, akkor szart sem ér


Igen ebben igazad van!De ku.va szar lesz nélküle!

2010. dec. 19. 14:12
 24/32 anonim ***** válasza:

Azokból a sorokból amiket irtál Én anyukádnak adok igazat. Attól tart ha most 28 évesen erőd teljében is csak ugy tudsz rezsit fizetni hogy segit a barátnőd meg a tesód mi lesz később? Ha majd az asszony otthony lesz a gyerekekkel a tesódnak családja lesz? akkor ki segit? Erre nem lehet alapozni! Neked elég 70.000 is hogy éldegéljetek. Szuper. Majd 40 évesen vered a fejed a falba:-)

De Te tudod mit csinálsz.

mindenesetre Én értem anyukádat!! És igaza van!! Erre majd akkor jössz rá ha a Te gyereked is 28 évesen pont ennyit fog csinálni mint Te!

2010. dec. 19. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 A kérdező kommentje:

Erre majd akkor jössz rá ha a Te gyereked is 28 évesen pont ennyit fog csinálni mint Te!


Most mindenkinek az jött le hogy büdös a munka!Nem erről van szó,csupán arról hogy én szívessebben dolgoznék itthon,ha találnék és nem kellene mindent itt hagynom.

Mint mondtam 17 éves korom óta dolgozom,soha nem volt büdös a munka.Mindig szorgos voltam és vagyok is.Csak egyszerüen nehezemre esik itt hagyni a hazámat.

2010. dec. 19. 14:46
 26/32 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam,hogy nagyon alapul és nagyon rosszul beszélem a nyelvet és pontossan ez miatt szorongok és gátlásaim vannak,hogy nem tudom magam rendessen megértetni és kifejezni.
2010. dec. 19. 14:50
 27/32 anonim ***** válasza:
Ha munkanélküli vagy, ne válogass ennyire.
2010. dec. 19. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
100%

Én állandó éjszakásként keresek itthon havi 80ezer ft-ot.Cserélünk?Én szívesen kimennék,de tényleg.Mindketten boldogak lennénk.Én keresném a 3szoros fizut,te pedig itthon dolgozhatnál,messze a képesítésed alatt a Tescoban.

Egyébként néhol azt írod,hogy 17éves korod óta,néhol pedig 15éves korod óta dolgozol.Akkor melyik is?

2010. dec. 19. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
100%

Furcsállom, hogy itt sokan mennyivel tudják, hogy mi a jó egy harminc körüli felnőtt férfinek, mint ő maga.

Ráadásul még olyan hozzászólást is olvastam, hogy menjen ki külföldre és menjen utána a barátnő is. Persze, ha a barátnőnek már van itthon munkája, vagy tanul, azt adja fel?

Ha egy felnőtt ember és a szintén felnőtt barátnője, az anyuka segítsége nélkül (mindegy melyikük keresetéből) elfogadható szinten megélnek, ráadásul már nem is az anyukával egy háztartásban, megpróbálhat segíteni, ahogy tud és ahogy szerinte helyes, de ezt a fia köszöni, nem kéri, akkor ezt kénytelen elfogadni.

Tudom, hogy a mai pénzhajhász világban sokan elfeledkezünk más dolgokról, amik szintén fontosak és sok kapcsolat erre rá is megy. Azért, mert az ember nem válogathat és sokszor évekre távol kerülhet a szeretteitől egy jobb jövő reményében.

Én még mindig azt mondom, hogy gondoljuk át! Inkább egy átlagos jövő azzal, akit szeretünk, mint nagyobb ház, jobb megélhetés, de nélküle.

Persze nem tudhatjuk, milyen komoly ez a kapcsolat a kérdező és a barátnője között és mennyire vannak bajban anyagilag. De akkor sem az anyuka dönt. Egyébként pont én voltam az, aki az elején, mikor még nem olvastam a kiegészítéseket, az anyukának adtam igazat, mert azt hittem, hogy a kérdező nála lakik és anyuka is tartja el.

De ahogy egyre több minden kiderül, másképp látom a helyzetet.

2010. dec. 19. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Mindnyájan tisztában vagyunk vele, hogy sajnos nagyon nehéz munkát találni. Főleg kisebb városokban. De nem a munka megy utánad hanem neked kell keresni azt. Ehhez nem kell kimenni feltétlen külföldre, elég elköltözni egy nagyobb városba. Sokunknak kellett ezt tenni, mert szégyen kimondani, de éhen haltunk volna.

Anyukád beleszól az életedbe, de csak mert rossz neki látni, hogy két éve nincs munkád. Erre nem lehet családot építeni, sőt semmit sem.

Attól, hogy neked megfelel az, hogy 28 éves létedre eltartott vagy ( és ráadásul férfiként, akik általában büszkék, na nem mintha egy nő megtehetné a mai világban )a testvéred és a barátnődnek nem biztos, hogy annyira bejön a helyzet vagy esetleg most még nem borul a bili de később igen.


Remélem, hogy megtalálod a megfelelő megoldást.

2010. dec. 19. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!