Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Már 9. napja meg van, ez így...

Már 9. napja meg van, ez így normális? Ez a 3. menstruáciom életemben.

Figyelt kérdés

A közepe felé elég erős volt, de mosmár szinte alig van, de azért van.

13/L


2010. nov. 7. 15:45
 1/7 anonim ***** válasza:
Mivel nemrég jött meg ne csodálkozz ha furcsa dolgok történnek, hozzá kell a szervezetnek szoknia. Lehet pár hónap ki is fog maradni, lesz mikor pár napig lesz mikor több mint egy hétig...anyukádtól miért nem tudtad megkérdezni?
2010. nov. 7. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
normális...de ha úgy gondolod, valamit nem értesz vagy valami baj van, menj el egy gyereknőgyógyászhoz és beszélgess vele :)
2010. nov. 7. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az elején nekem is ilyen volt, kb másfél évig tartott. volt olyan is, hogy 11 napig. Egy extrém esetben pedig 21 napig (na ez már nem normális).

Az első 2 évben még sok minden normálisnak számít. 2 év kell, hogy beálljon, de van akinek sosem áll be.

2010. nov. 7. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Normális,van akinek akár 2-3 évig is 10-12 napig is eltarthat,sőt mivel neked még csak most jött meg az is előfordulhat szintén pár évig elfogadható,hogy néha kimaradjon,vagy csúszon,sőt ez a csúszás,ami pár hetes is lehet,ez teljesen normális dolog lesz később is.Ha alig van az meg tök normális,ez már inkább csak ilyen maszatolás jellegű,már nem is vér színű,hanem kezd gondolom barnává válni,na ez a barnázás is eltarthat pár napig még.Szóval ne izgulj,van ismerősőm neki 14 évesen jött meg,most 17 és nála 12-14 nap is szokott lenni,volt orvosnál,de csak kérdezgette és mondta normális a dolog,mert van akinek eleve sokáig tart akár felnőttként is és valakinek meg idővel ezen napok száma lecsökken.A fehér folyást is megemlíteném,mert sok korodbéli nem tudja mi az és megijed,azt hiszi valami fertőzése van,na ez is normális,ez életünk nagy részéig elkísér minket,lehet fehér,átlátszó és néha sárga színű is,hisz nincs hivatalos helyen(iskola,munkahely)időnk gyakran cserélni és hát a pisi cseppektől is elszíneződhet.Ez csak akkor jelent gondott,ha állaga,azaz sűrűsége,esetleg,színe,szaga nagyon megváltozna,csípő érzésed lenne.A viszketést is megemlíteném neked,na ezt többnyire a tisztasági betét okozza,ettől sem kell,sem mensinél,sem fehér folyásnál megijjedni,ilyenkor keresni kell egy másik pamut betétet.
2010. nov. 7. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi, akkor megnyugodtam, csak mert olvastam itt még egy kérdést, és ott azt írták a válaszolók, hogy nem normális, meg hogy orvoshoz azonnal!

Első: mert nem szoktunk ilyenekről beszélni, és nem tudo igazán senkivel sem megbeszélni :(

Mindenkinek nagyon köszi.(az utolsó válaszolónak külön köszi, hogy mindent részletesebben megírtál, de a többieknek is köszönöm. :D:D)

2010. nov. 7. 19:52
 6/7 anonim ***** válasza:

Én nem értek egyet azzal, hogy több évig normális, ha 2 hétig tart a menzesz. Ha néha-néha, főleg az elején, mikor megjön, hosszabb, az oké. Neked a 9 nap is normális, főleg ha már csak maszatol.

De ha sokszor tart a menzesz 9-10 napig, akkor igenis meg kell nézetni dokival. Neki kell eldönteni, hogy normális-e. Ha nem talál semmit, tekinthető normálisnak. De látatlanban senki nem mondhatja, hogy xy-nak normális, akkor neked is az. Lehet betegség jele is. Ráadásul a gyakran 2 hétig tartó vérzés vérszegénységet is okozhat.


Ezeket nem azért írom, hogy megijesszelek, csupán szeretném, ha nem dőlnél be az előttem szólóknak.

Röviden: nem kell aggódnod, de ha rendszeresen 9-10 napig fog tartani, akkor igenis beszélned kell anyukáddal erről.

2010. nov. 7. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi ezt a választ is. :)

Ma már nincs semmi, szóval teljesen megnyugodtam, de ha a többi is lyen hosszú lesz, tényleg beszélek anyukámmal, muszály lesz.

Nagyon köszi a válaszokat.

2010. nov. 8. 20:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!