Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyermeketek jövője szempontjáb...

Gyermeketek jövője szempontjából melyik lehetőséget választanátok? Ha csak a következő kettő lenne:

Figyelt kérdés

Az egyik: Budapesten élni, ahol van minden, közel van óvoda, iskola, de közben ott a veszéje, hogy hamarabb "felnő", vagy az akar lenni. Mobiltelefon, ivás, drogok, bulizás, stb.

A másik: Vidéken élni, egy kicsi faluban, ahol pl. egy moziért is 50-60 km-t kell autózni, de jó a levegő, a gyerek gyerek maradhat, de ha esetleg továbbtanulni akar menni, akkor messzebb kell utazni, kollégiumba, vagy esetleg haragudni fog rám, hogy ilyen "szar" helyen élünk.

Melyik a jobb?


Mert a legjobb az lenne, ha egy kis településen élnénk egy nagyváros vonzáskörzetében, de ahhoz pénz is kéne sajnos. Tehát ez a két lehetőségem van. Ti melyiket választanátok?


2010. dec. 17. 16:48
1 2 3 4 5
 41/47 Cory Rose ***** válasza:
Egyébként meg ne hívjunk már minden pesti emeletes házat panelnak, vannak a panelek és vannak a bérházak, két külön dolog, köszönöm.
2010. dec. 17. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 anonim ***** válasza:
Nehéz kérdés, én falun nem laknék, de vidéki városban igen. Én is vidéki városban nőttem fel, voltam falun is, igaz csak látogatóban, viszont se munkahely, se közösség se semmi. Elfogult vagyok, mert én elég lepukkant falut láttam, de akkor is tragédia. Akkor már inkább BP. Viszont ha egy jó falu, ahol tényleg lehet élni, akkor azt mondom talán ez jobb lehetőség.
2010. dec. 17. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/47 anonim válasza:

Szia! Én a saját tapasztalatomat írom le neked. Kis faluban születtem, ott nőttem fel és jelenleg is ott lakom. Oda jártam általánosba, majd gimnáziumba a közeli városba. Az egyetemet is abban a városban végzem. Fél éve Bécsben élek és egyáltalán nem veszem észre, hogy nem tudok megélni egy nagyvárosban.

Szerintem mindenképp a falut válaszd! A nagyvárosnak rengeteg előnye van, de amire egy gyereknek és egy fiatalnak szüksége van, meg tudja találni egy faluban és egy kisebb városban is. Ha pedig nagyobb lesz, el tudja dönteni, hogy ő mire vágyik. Bármikor elköltözhet Budapestre, járhat ott egyetemre, dolgozhat ott és akkor majd kihasználhatja a nagyváros kulturális előnyeit (kultúrával vidéken is találkozhat, ehhez nem kell Pesten lakni). De míg kicsi jobb neki vidéken. Nem fog olyan gyorsan felnőni,természetes marad és a tehenet nem csak állatkertben meg újságban lát:)

2010. dec. 17. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 anonim ***** válasza:

A kérdés feltevés eleve azt sugalja, hogy Budapest maga a fertő, ámde vidéken az élet idilli, ahol se mobiltelefon, se cigi, se drog....kicsit ugyan unalmas, de ott lehet igazán gyerek a gyerek

ez egy hamis kép

Egyáltalán, hogy kerül a mobiltelefon és Budapest egy gondolatkörbe?

Budapestet választanám, és nem is egy nagyvárost. Igazából nem érdekel, hogy a tőlem 5 méterre lakóval 25 év alatt még csak két mondatot beszéltem (az sem volt szalonképes, mert véletlenül rámoltotta a villanyórámat)

2010. dec. 17. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 anonim ***** válasza:

Mikor még kicsi voltam, olyan 6-7-8 éves, a nagypapámmal folyton játszótéren voltunk. A IX. kerület összes játszóterén játszottam, de amikor még igazi jó játszótér volt, nem ilyen debilbiztos, mint manapság.

Eltanyáltam a betonon, leestem a mászókáról, szedtem bogyókat meg gesztenyét, mindennap nyakig koszosan mentem haza - egyszerűen imádtam. Úgy írjátok le a fővárost, mintha itt egy darab fa nem lenne és csak a lakásban lehetne kuksolni.

Az meg, hogy életem első tehenét egy iskolai kirándulás során láttam, nem pedig a kert végében, semmilyen irányba nem befolyásolta a fejlődésem.

23/L

2010. dec. 17. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 anonim ***** válasza:
70%

OFF

Engem már a hideg ráz ettől, hogy "vidék". Két végpont, de nagyon nem mindegy, hogy egy zsákfaluról beszélünk, vagy egy megyeszékhelyről. A pestiek többségének mindkettő vidék, pedig eléggé eltérő dolog a kettő.

2010. dec. 18. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 anonim ***** válasza:

Ez igazából emberfüggő. Pl.a barátom faluban nőtt fel (4-5 ezresben), és teljesen normális ember lett belőle, akiben tényleg a régi értékek megvannak, konzervatív, tehát nagyon normális. De van egy osztálytársunk, aki az osztályban a legkisebb faluból jött (700an ha lakják), és akkora r*banc lett belőle, h az vmi hihetetlen. "Pestinek" képzeli magát, minket szegedieket meg lenéz, h milyen szánalmasak vagyunk, neki Pest a minden...-.-

Úgyhogy sztem inkább egy kisebb megyeszékhely lenne az abszolút középút...

19/L

2010. dec. 18. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!