Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyermeketek jövője szempontjáb...

Gyermeketek jövője szempontjából melyik lehetőséget választanátok? Ha csak a következő kettő lenne:

Figyelt kérdés

Az egyik: Budapesten élni, ahol van minden, közel van óvoda, iskola, de közben ott a veszéje, hogy hamarabb "felnő", vagy az akar lenni. Mobiltelefon, ivás, drogok, bulizás, stb.

A másik: Vidéken élni, egy kicsi faluban, ahol pl. egy moziért is 50-60 km-t kell autózni, de jó a levegő, a gyerek gyerek maradhat, de ha esetleg továbbtanulni akar menni, akkor messzebb kell utazni, kollégiumba, vagy esetleg haragudni fog rám, hogy ilyen "szar" helyen élünk.

Melyik a jobb?


Mert a legjobb az lenne, ha egy kis településen élnénk egy nagyváros vonzáskörzetében, de ahhoz pénz is kéne sajnos. Tehát ez a két lehetőségem van. Ti melyiket választanátok?


2010. dec. 17. 16:48
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:
89%

Én a falura szavaznék, mert én tudom, hogy ott érezném jól magam. és a gyereknek igenis fontos, hogy az anyja hogy érzi magát.

Pesten valahogy az jött le nekem, hogy mindenkinek (akivel akkor találkoztam) a pénz a legfontosabb. És az a szórakozás, ha elmegyünk vásárolni :S persze nem azt mondom, hogy minden pesti ilyen, de nekem emiatt nem szimpatikus.

2010. dec. 17. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 anonim ***** válasza:

Azért abban van igazság, hogy Pesten nagyobb eséllyel lesz problémás egy gyerek. Én egy Bp. környéki kisvárosban jártam gimnázium 10. osztályáig, aztán elköltöztünk és pesti iskolában kellett továbbtanulnom. A diákok 90%-a dohányzott, a délutánjaikat a panelok környéki tereken, utcákon töltötték. Minden szombaton leitták magukat, mert az hú de jó. Annak ellenére, hogy közel laktunk Pesthez, óriási különbség volt a két közösség között.


Meg könnyű azt mondani, hogy a szülőn áll a nevelés, meg, hogy vesz-e mobilt a gyereknek, de elég nehéz úgy nemet mondani, hogy az osztályban rajta kívül majdnem mindenkinek van.


De az tény, hogy Pesten (főleg nagyobb korában) sokkal több lehetősége lesz, akár szórakozás, továbbtanulás vagy munkahely szempontjából.

2010. dec. 17. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 anonim ***** válasza:
51%

Én kisgyerekkel a falut választanám és ha nagyobb lesz, akkor költöznék Pestre, vagy ha arra összegyűlik annyi pénz, akkor egy másik nagyobb városba.

Pest az egyetlen város az országban, ahol nagyon nem szeretnék élni.


18 évig kisvárosban laktam, ami rettenetesen kényelmes volt, de mindig vágytam arra, hogy kimehessek az udvarra játszani és imádtam volna, ha lehet kutyám, mert a 4.-en nem akartam tartani. És lehet van olyan kutya ami boldog a 4-en, de ne általánosítsunk már, hogy a kertben nem az.

18 év után költöztünk ki falura és nagyon imádtam, annak ellenére is, hogy busszal kellett bejárni a városba. Lett kutyám is, aki imád kint lenni a kertben és nincs nem száműzve. A kutya szeret a kertben lenni, bármennyire is furcsa, mert imádja tudni, hogy mi történik kint. Van feladata és nem unatkozik.


Most 22 éves vagyok és 2 éve Pécsen élek az egyetem miatt és nagyon imádom. Egy panel lakásban élek, ami nagyon kényelmes és szeretem, hogy minden a közelben van.

Viszont, ha hazamegyek, imádom, hogy nem nagyvárosba megyek haza, hanem nyugodt környezetbe, ahol nincs az a nyüzsi mint itt.


Aki egy kertes házban nem tud mit kezdeni magával, meg a természetben, azt sajnálom, mert sokat veszít.

De elismerem, hogy mások vagyunk.


Bocsánat, ha hosszúra engedtem a választ. Csak kicsit elkeserít, hogy hogy tudják támadni a Pestit és a pesti a vidékit. Mindkettőnek megvan az előnye és nem kéne senkit bunkózni meg parasztozni.

2010. dec. 17. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 anonim ***** válasza:
100%

"Meg könnyű azt mondani, hogy a szülőn áll a nevelés, meg, hogy vesz-e mobilt a gyereknek, de elég nehéz úgy nemet mondani, hogy az osztályban rajta kívül majdnem mindenkinek van."


Nem tudom, ez mostanában hogy megy, de nekem anyukám szívbaj nélkül nemet mondott, és a legkevésbé sem izgatta, hány gyereknek volt mobilja. Nehogy már egy osztálynyi gyerek tömegnyomást gyakoroljon egy szülőre!

2010. dec. 17. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 anonim ***** válasza:

Akkor úgy mondom, hogy nemet mondhat, de én sajnálnám a gyerekemet, hogy azt látja, a 30 fős osztályból 29nek van mobilja, csak neki nincs. Így azt érezheti, hogy kimarad valamiből, sőt elég sok olyan gyerek van, akik emiatt képesek "cikizni" a másikat.


Amúgy én sem venném meg neki, ha feleslegesnek tartanám, de ha fel sem merül a mobil kérdés, mindenki jobban jár.

2010. dec. 17. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 anonim ***** válasza:

Mobiltelefont már négyezer forintért lehet kapni. Nehogy már az legyen a fő szempont a család lakóhelyének kiválasztásánál, hogy hol kér néhány évvel később mobilt a kölyök! :)

Amúgy meg Pesten nem azért kell a mobil, mert a többieknek is van, hanem általában azért van a többieknek is, mert jóval nagyobb területen mozognak a gyerekek, és így tudnak biztonsággal kapcsolatban lenni velük napközben a szülők.

2010. dec. 17. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 anonim ***** válasza:

én nem értem, hogy miért gondoljátok, hogy a falu egyenlő az elmaradottsággal!

Ott is van mobiltelefon... a gyerekek ott is ismerik már suliban a mobiltelefont, van nekik... nem úgy működik a világ, hogy a faluban nincs számítógép, lcd tévé, dvd lejátszó, mobiltelefon, hannah montana a disney csatornán, hogy nincs a közelben tesco stb. A falu nem egyenlő a lepusztultsággal. A gyerek ott is látni fogja, hogy kinek és milyen mobilja van, néha a vidékiek még felvágósabbak is, mert bizonyítani szeretnék, hogy nem elmaradottak... ott is bekerül a közösségbe a legújabb barbi és nintendó... max a távolságok és a rokoni kapcsolatok mások: az emberek ismerik egymást és akkor is kotnyelesek, ha nem kéne. persze törődékenyebbek is.

az én párom kisközségből jött, és halálosan utálta. ha közlekedni akart, akkor óránként jött egy vonat VAGY busz, este 6 után meg semmi! ha nem volt kocsijuk, akkor se ki, se be a kisközségről! nem volt egy értelmes szórakozó hely sem, csak a kocsma. Aki nem akarta halálra piálni magát, az lófrált a kertekben, vagy biciklizett, olvasott, netezett.. igen, ott is van net... ettől sem lehet megvédeni falun a gyereket. amit ő még kihasznált, egy kis cukrászda volt.. slussz! a kutyák házőrzők voltak (kedves egyik válaszoló), ha nem voltak megkötve, akkor sokszor kiszöktek az utcára és nem mindig voltak túl barátságosak. ennyit a nevelt és boldog kutyákról. az ő kutyájuk is megkötve, kutyaházban éli életét, és ő ezt is utálja. ha természetre vágyunk (pesten élünk), akkor elmegyünk kirándulni. Anyámék kertes házban laknak, Pesten!, igy azzal sincs gond, ha havat akarok lapátolni télen úgy passzióból (ugyanis az még fel sem merült, hogy mennyi baj van a kerttel, és mennyi energiát kíván, szemben egy sima lakással!).

sok hátránya van ennek is, annak is... de ésszel tessék már mindkettőt szidni!

2010. dec. 17. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim ***** válasza:
Esetleg Pest melletti kisebb város? Vác, vagy Érd? Én városban nőttem fel (nem pesti vagyok), de nem vagyok züllött alak.
2010. dec. 17. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim ***** válasza:
43%
Mert szerinted Pesten csak panel van? Jézusom de sötét vagy!!!!!!!!
2010. dec. 17. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim ***** válasza:
0%

Utolsónak: vagy te.


Vannak kertesházak is, nem csak panelok, senki nem mondta, hogy csak azok vannak! Vác meg Érd jó, mert közel van Pesthez, de csendesebb és tisztább is v.mennyivel.

2010. dec. 17. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!