Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyermeketek jövője szempontjáb...

Gyermeketek jövője szempontjából melyik lehetőséget választanátok? Ha csak a következő kettő lenne:

Figyelt kérdés

Az egyik: Budapesten élni, ahol van minden, közel van óvoda, iskola, de közben ott a veszéje, hogy hamarabb "felnő", vagy az akar lenni. Mobiltelefon, ivás, drogok, bulizás, stb.

A másik: Vidéken élni, egy kicsi faluban, ahol pl. egy moziért is 50-60 km-t kell autózni, de jó a levegő, a gyerek gyerek maradhat, de ha esetleg továbbtanulni akar menni, akkor messzebb kell utazni, kollégiumba, vagy esetleg haragudni fog rám, hogy ilyen "szar" helyen élünk.

Melyik a jobb?


Mert a legjobb az lenne, ha egy kis településen élnénk egy nagyváros vonzáskörzetében, de ahhoz pénz is kéne sajnos. Tehát ez a két lehetőségem van. Ti melyiket választanátok?


2010. dec. 17. 16:48
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
90%

BP

itt is nőnek fel gyerekek, és nem mindegyik lesz drogos, alkoholista, bűnöző :)

2010. dec. 17. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
71%
Egyértelműen a vidék. Sokkal inkább "ember" lesz belőle, ha felnő. Legalábbis szerintem.
2010. dec. 17. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
82%
megyeszékhelyről költöztem amelletti faluba. bármikor mennék vissza... én várospárti vagyok.
2010. dec. 17. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
85%

Tanácsot adni nem tudok,de elmondom velem hogy volt...

Most lettem 18 éves.10 éve egy faluba költöztünk..ráadásul külterületi részre...Az első város kb.20km-re van tőlünk,de a buszmegállóig cirka egy órát kell gyalogolni ha a szülők nem visznek be..Egy percig sem zavart a tíz év alatt!Lényegesen kiegyensúlyozottabb tinédzserkort éltem meg mint a korosztályomból bárki más.Imádok hazajönni a nyugalomba,sőt ott tartok,hogy eszem ágában sincs városba költözni,csak jogosítványt és autót szeretnék idővel szerezni..Van két testvérem,mindketten fiatalabbak nálam,ők sem panaszkodtak eddig hogy inkább városban élnének.

2010. dec. 17. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
85%
Mi most "menekülünk" a faluból városba, igaz, nem Pestre, hanem Debrecenbe. Nekem egyértelmű volt a döntés, és igen, a gyermekeim miatt...
2010. dec. 17. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
100%
16:53-as vagyok. Ez mondjuk függ a falu fajtájától is. Nemünk a rosszabb fajta jutott volna...
2010. dec. 17. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 Cory Rose ***** válasza:
85%
Én nagyon örülök hogy bp-en nőttem fel, nem vidéken... És nem lettem drogos, alkoholista hülye. Tényleg jó hogy itt minden van.
2010. dec. 17. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
84%

Vidéket választanám, úgy ahogy írtad: egy kis településen egy nagyváros közelében.

Amúgy az a hamarabb felnő dolog vidéken is bekövetkezhet.

2010. dec. 17. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
84%
3db 16.53-as van :D
2010. dec. 17. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
100%

Bp környéke. Én is ilyen helyen lakom, kocsival 10-20 perc alatt bent vagyok Pesten, de itt mégis tiszta a levegő, nyugi van.


Pl. Szentendre, Pomáz, Budakalász stb.

2010. dec. 17. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!