Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyermeketek jövője szempontjáb...

Gyermeketek jövője szempontjából melyik lehetőséget választanátok? Ha csak a következő kettő lenne:

Figyelt kérdés

Az egyik: Budapesten élni, ahol van minden, közel van óvoda, iskola, de közben ott a veszéje, hogy hamarabb "felnő", vagy az akar lenni. Mobiltelefon, ivás, drogok, bulizás, stb.

A másik: Vidéken élni, egy kicsi faluban, ahol pl. egy moziért is 50-60 km-t kell autózni, de jó a levegő, a gyerek gyerek maradhat, de ha esetleg továbbtanulni akar menni, akkor messzebb kell utazni, kollégiumba, vagy esetleg haragudni fog rám, hogy ilyen "szar" helyen élünk.

Melyik a jobb?


Mert a legjobb az lenne, ha egy kis településen élnénk egy nagyváros vonzáskörzetében, de ahhoz pénz is kéne sajnos. Tehát ez a két lehetőségem van. Ti melyiket választanátok?


2010. dec. 17. 16:48
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:
Ja bocsi, most láttam, hogy ez nem jöhet számításba. Akkor Bp.
2010. dec. 17. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 anonim ***** válasza:
100%

Mi Budapestről menekültünk el, egy közeli kisvárosba. Itt is van óvoda, két általános iskola, középiskola, jó a közlekedés, a szomszéd városban van mozi, bevásárlóközpont, hipermarket, közel az autópálya.

A gyerekeket itt nem féltik annyira, ismerik, segítik egymást a szomszédok... Mi nagyon szeretjük, jól döntöttünk. :)

2010. dec. 17. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 A kérdező kommentje:

Oké, nem úgy értettem, hogy BP-en mindenki drogos és piás lesz, 18 évig én is ott éltem, és felnőttem, nem lett semmi bajom, de ahogy mostanság nézem a híradót, totál kiakadok néha. Ezért fordult meg a fejem, hogy jobb a falu.


Jaj, Debrecent én is nagyon szeretném... Csak nincs lehetőségem ott házat venni sajnos.


Köszönöm a válaszokat!

2010. dec. 17. 17:01
 14/47 anonim ***** válasza:
72%

Nekem az jött le, hogy fogalmad sincs egyik fajta helyről sem, mert nagyon idealizált képet írtál le egyikről is, másikról is. Bp a naaaaagy csúúúúúnya fertő, a vidék meg a kedveske, a gyerekbarátocska, ahol csak bocikát meg barikát látnak a gyerekek 18 éves korukig...


NEM! Nevelés kérdése minden! Egyik helyen se nagyon lakhattál, ha így képzeled el őket. Az meg már külön poén, hogy a naaaaagy csúúúúúnya fertő első számú bűneként említetted a mobiltelefont. Komolyan, még most is röhögök rajta. Nem Budapest adja azt a gyerek kezébe, hanem Te. Amúgy meg ne állítsuk már be olyan nagy bűnnek, ha még lenne is. Óvodás nem tudja magától megszerezni, csak ha te adod a kezébe, de ez falun is így van. Kamasznak meg már éppen nem bűn, ha van egy régebbi fajta kártyás. Újabbat meg megint csak honnan venne, hacsak nem tőled?


Szerintem ez a kérdés csak elmélet, és nekem igencsak rejtély, hogy valójában hol is élhettek, mert egyik helyen se, az tuti.

2010. dec. 17. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ez volt: vidéken élnek a szüleim, én ott jártam ki az általánost. Aztán amikor gimnazista lettem, akkor Pestre költöztem, kollégiumba. A testvéreim is így csinálták.

Szerintem nem jó egy gyereknek Pesten. Mert akkor vsz soha nem tpaasztalja meg, milyen is a vidéki élet.

A kérdésből úgy értem, hogy egy gyereked van, ugye? Mert ebben az esetben azt javaslom, hogy valami kisvárosba vagy faluba költözzetek, amíg kicsi, és ha nagyobb lesz, akkor költözzetek fel Pestre. Szerintem ez a legjobb megoldás. Kicsi korban fontosabb az, hogy egy egészséges, természetközeli életet éljen, de amikor nagyobb, akkor billen a mérleg és a művelődés, tanulás válik fontossá.

Egy hatéves gyereket hiába viszel el a Szépművészetibe, nem fogja érteni, nem is képes feldolgozni annyi információt. Neki fontosabb az, hogy sokat szaladgáljon, játsszon, legyen egy ledves tanítója, aki megtanítja az alapvető dolgokra. Hogy megszeresse az állatokat, hogy lássa, milyenek a ház körüli kétkezi munkák. Ezek egyszerűbb dolgok, amit egy kisgyerek agya is képes felfogni.

Amikor látom, hogy a pesti ismerőseimnek az élet némely területén milyen furcsa felfogásuk van, áldom az eget, hogy nem itt nőtte fel. Sokan azt se tudják, milyen kimenni az udvarra játszani egyet :S

2010. dec. 17. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 anonim ***** válasza:
100%
Eleve azt nem értem, hogy csak kétféle település van az országban? Budapest és "vidék"? Vannak még nagyvárosok az országban, alacsonyabb bűnözési rátával, de mégsem falu, tanulásra adottak a lehetőségek, stb.
2010. dec. 17. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 A kérdező kommentje:

17.01-es!

Régebben Bp-en éltem, most vidéken élek. Csak általánosítottam, nem részleteztem, mert akkor kb 6x ennyit írtam volna.

De Pesten pl. lehet hogy már 6 évesen azt mondja, hogy mindenkinek van mobilja, neki miért nem lehet, vidéken meg talán később kell a gyerekeknek mobil, csak ezért hoztam fel, példának!

2010. dec. 17. 17:05
 18/47 anonim ***** válasza:
100%
A fővárosi szmogban eszembe nem jutna gyereket nevelni, ha van más lehetőségem is. A helyetekben a faluban telepednék le, és legfeljebb akkor költöznék a fővárosba, ha középiskolás lesz. A logikát mondjuk nem értem, hogy budapesti ingatlanra van pénzetek, de egy közepes méretű városra nincs. Mert szerintem az lenne az ideális megoldás.
2010. dec. 17. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 anonim ***** válasza:
41%
Budapest. Szart sem ér a gyerek a tiszta vidéki levegővel, ha felnőve nincsenek lehetőségei, csak az ország másik felén.
2010. dec. 17. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 anonim ***** válasza:
100%
de csak 2 85%-os. Na, az írt még, tehát én. :)
2010. dec. 17. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!