Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Muszáj a szülőket bemutatni...

Muszáj a szülőket bemutatni egymásnak, meg összejárniuk, mert az olyan illő dolog?

Figyelt kérdés
Két külön világ, más életstílus, más kor (cirka 20év különbség), más felfogás, más háttér stb. mit kellene kezdeniük egymással? Most csak azért, mert a gyerekeik járnak? Nem elég, hogy majd az esküvőn találkoznak aztán kész? Más is van így, hogy minek erőltetni ilyeneket? Az én szüleim abszolút nem ilyenek, anyós meg erőltetné, hogy fú akkor ismerjék meg egymást stb. De minek?
2010. dec. 15. 23:25
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A mi szüleink csak akkor ismerkedtek meg egymással, mikor már komollyá vált a kapcsolatunk (összeköltöztünk). Kb. 3 évig nem is találkoztak. Igaz, kérdezgettek egymásról, de nem egy az érdeklődésük, teljesen más környezet, más élet... De most így , 10 év után azért elég jól összecsiszolódtak már, a rengeteg ellentet ellenére is :)
2010. dec. 15. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Esküvő előtt azért illik őket bemutatni egymásnak, ne ott találkozzanak először, meg hát azért normál helyeken érdeklődni szoktak annak az embernek a szülei iránt, akit épp befogadnak a családjukba...

Szerintem ez alap.

Nem kell erőltetni az összejárást, elég egy találkozó az esküvő előtt.

2010. dec. 15. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
jó, hát attól még bemutathatod, nem baj ha más életfelfogás ....
2010. dec. 15. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Igazából anyós a drága, a hátam mögött igencsak nem szeret, még a fiát is uszítgatja, csak az meg hazajön, és elmesél nekem minden zöldséget, amit az anyja mond. Én meg jóban vagyok anyámmal és ugye mindent meg is beszélek vele. És már csak ezért sem kíváncsi rá, hogy most itt játssza magát, hogy ismerkedjünk, meg de szép család, közben meg egy kanál vízben megfojtana, csak nem tudja, hogy ezt én is tudom.
2010. dec. 15. 23:46
 5/10 anonim ***** válasza:
88%
Én is dettó így vagyok, nyugi! Ráadásul anyósomék eléggé vallásos család de az a fajta akik már kezdenek átesni a ló túloldalára... És minket is vallásos családdá próbálnak 'varázsolni' (illetve engem meg anyámat). Nemhogy anyám nem szeretne velük összejárni, de én se szívesen találkozok velük...
2010. dec. 16. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
57%

A férjem szülei velem kedvesek voltak mindig (legalábbis nem ellenségesek), bár nem találkoztunk hűde gyakran. Viszont őt nagyon sokszor cserben hagyták élete során. Pl. amikor huszonévesen nagyon csórók voltak az exnejével és fűtőanyagra pénzt akartak kérni, nem kaptak, viszont a szülők elutaztak Indiába - pedig akkor volt egy 1-2 éves gyerekük is, tehát hárman fagyoskodtak, és még ezer ilyen példát mondhatnék. Emiatt én nem rokonszenveztem velük, bár szemtől szembe nem éreztettem.

Az esküvő előtt az én szüleim kérték - elmeséltem nekik ezeket - hogy hadd találkozzanak. Ők nagyon diplomatikus, érdeklődő emberek. Apám például olyannyira beszédre bírta apósomat, aki amúgy egy szófukar ember, hogy a férjem is csak pislogott. Szerintem ő életben nem hallotta az apját ennyit beszélni.

Miután mondtam a szüleimnek, hogy bár a férjem szülei jómódúak, anyagilag soha nem segítették (15 évesen elköltözött otthonról), az esküvő előtt finoman elkezdték adagolni, hogy ők a gyerekük boldogságára ennyit meg annyit szánnak stb... Hát a férjem kapott egy jó vastag borítékot a szüleitől az esküvőn :) Az utóbbi 20 évben összesen nem kapott ennyit tőlük.

Apám erőltette - finoman, kedvesen - az ismerkedést, egymáshoz utazást is leszerveztek, haverkodnak ezerrel. Viszont azóta a férjemnek is jobb a kapcsolata a szüleivel, többször keresik, jobban érdeklődnek.

Nekem nem változott velük a viszonyom, eddig is udvarias voltam velük, így nem volt okuk belém kötni.

Anyósnak az esküvő előtt volt pár telefonos próbálkozása, hogy szerinte hogyan kellene csinálnunk (pont úgy nem akartuk), de akkor úgy reagáltam, mintha ő is viccnek szánta volna, dicsértem a humorát, stb. Végül félig dühösen, félig röhögve mondta, hogy velem nem lehet szót érteni, inkább rám hagyja :)

2010. dec. 16. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

mi 4 éve vagyunk ugy együtt,hogy a szülők nem látták még egymást,esküvő előtt nem is fogják sztem..

két külön világ,feleslges erőltetni

2010. dec. 16. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nálunk az eljegyzésünkön találkoztak először. Nagyon jól elvoltak. Utána az esküvőn:-) Később az unoka születésénél. Jól kijönnek, a férjem szülei igényelnék a gyakoribb találkozást, viszont a szüleim eléggé elfoglaltak, így nehezen oldható meg. Szerencsére nincs gondom a férjem szüleivel, úgy szeretnek mint a lányukat. Egy utcába lakunk velük és gyakran össze is járunk. Amikor a fiam született anyósom segített2 hétig, és utána is 1 hónapig főztek helyettem, hogy nyugodtan a picivel foglalkozhassak:-D
2010. dec. 16. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem könnyű dolgom volt, apuék ismerték a férjem szüleit. Igazából egy városrészben laknak, meg vannak közös barátaik is. Szóval ők hamarabb ismerték egymást,mint én a férjemet!:) Szegény apósom meghalt, amikor 10 hónaposak voltunk a párommal, így vele igazából "megismerkedni", összeülni nem volt mód, anyósommal viszont azóta is összejárnak. Anyuval sokat beszélnek telefonon, meglátogatják egymást, anyós is mindig ott van a családom által szervezett bulikon. Nálunk szerencsére így alakult! De ettől függetlenül nem kell erőltetni. Jó, ha a két szülő jóban van, de nem kell összejárni. Esküvő előtt ismerjék meg egymást, annyit szerintem elég. Aztán ha mégis nagyon jóban lesznek, majd eldöntik,hogy össze akarnak-e járni!
2010. dec. 16. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nálunk is ismerték egymást már előbb. Gyakran összefutnak és kipletykálnak minket :S
2010. dec. 16. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!