Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy kis panel lakásban, kis...

Egy kis panel lakásban, kis konyhában h oldját*ok meg a családi ebédeket? Főleg ha pl a páromat is ideje lenne meghívni, bemutatni.

Figyelt kérdés

nemrég el kellett költöznünk panelba.nincs lehetőség egy étkező kialakítására,pl hall részben.

amúgy 4 fős a család.


2011. júl. 2. 01:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
82%
Nem lakom se panelben, se kicsi lakásban, de szerintem az egyik szobában (vagy a szobában) állítanám fel az asztalt és ott ülne le a család ebédelni, ha mindenki ráér egyszerre asztalhoz ülni.
2011. júl. 2. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
89%
Ó, mi is megoldottuk mindig, amig kicsi lakásban voltunk. Sok jó ember kis helyen elfér. Tényleg vigyétek be a szobába az asztalt, aztán mindenki oda ül, ahol helyet talál. Ebből ne csinálj gondot.
2011. júl. 2. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
55%

Szia!

Ez attól is függ mennyire kicsi az a konyha. Esetleg ha nincs más megoldás akkor valami pult, és hozzá négy szék, amit össze is lehet csukni, hogy ne foglalja a helyet amikor nem kell.

2011. júl. 2. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
85%

Anyukámék elváltak,mindketten 1-1 egy szobást lakást tudtak venni maguknak.Anyukám vett egy nagy széthúzhatós asztalt,és a szobában terít meg,ott eszünk.Anyukám+párja,Én+férjem,öcsém+felesége,és két gyerek.Hosszú évek óta így van,és már annyira megszoktuk,hogy sokszor nevetünk,hogy mi már nem is tudnánk konyhában,vagy étkezőben enni.

Apukámnál szintén így szoktunk enni,mindannyian.

2011. júl. 2. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
73%

Mi 6-an laktunk annó panelban.

Vasárnap eleinte több részletben étkeztünk, később a nagyszobában.

Hétköznap a helyzet egyszerűbb volt, valaki dolgozott, kertben volt, napközis volt. Vagy ettünk két részletben vagy egyesek a szobában.


Most egy közeli a hozzátartozómnál hall van, így ott lehet étkezni.


Amúgy a klasszikus panelkonyha pont 4 fős. Ketten beülnek az asztal végére, egy oldalra, a negyedik meg nagy eséllyel az édesanya, aki először tálal, majd ő is leül odalra. A másik oldalt ülőnek néha félre kell húzódnia. (Ugyebár, ott a tűzhely, közvetlenül a háta mögött.)

Egyszer lefejeltem anyám kezét, ezért sikerült kelkáposztás levest kapnom. (nem ettem meg, mert egyfelől nem szeretem a kelkáposztát, másfelől nem akartam hányni)

2011. júl. 2. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
80%
nagyiméknak összehajthatós asztala volt nagyobb vendégsereg esetére, de annál a kis lehajthatós asztalnál ami a konyhában van, simán elfértünk négyen. A lábasokat a konyhapulton kell hagyni az asztalra meg csak a legszükségesebbek.
2011. júl. 2. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
42%
Úgy, hogy nincsenek. :D
2011. júl. 2. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
80%
35 nm-be költöztem, ahol a konyha olyan pici hogy nem lehet leülni, még főzni is épp hogy. A nagyszoba egyik sarkába került egy sarok-étkező garnitura (olcsó), amit én számítógépezéshez használok mert egyedül élek, de az asztal szétnyithatós, úgyhogy ha vendég jön, ide le tud ülni legalább 6 ember.
2011. júl. 2. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
60%

Négy főnek valóban nehéz a kis konyhában egyszerre ülni az asztalhoz, még akkor is, ha kettő (esetleg) gyermek. Hétköznap megoldás lehet a "részletekben" étkezés, hétvégén, ill. vendégség esetén nem marad más, mint a szoba.

Egyébként ami kapható "sablon" fehér színű, összecsukható konyha asztal, az kis helyet foglal. Amikor a szobában kinyitod, akkor 6 fő kényelmesen elfér mellette.

2011. júl. 2. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
42%
Nem hagyományos családi kajálást rendeznék, hanem svédasztal-jellegűt.
2011. júl. 2. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!