Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi lesz ebből? Mit csináljak...

Mi lesz ebből? Mit csináljak h ne legyen vége?

Figyelt kérdés
Nagyon sokat veszekedtünk a feleségemmel, sok mindent nem tudtunk megbeszélni. Eldöntöttük h megpróbáljuk egy kicsit külön elvitte magával a kisebbik gyereket (1 hónapos) a nagyobbik (3 éves) nálam van. Nem jó ez így a gyerekeknek se főleg a nagyobbnak. Félek h majd el akar válni mert szerintem az ilyeneknek az a vége de én nem akarok. Nem tudunk normálisan leülni megbeszélni a dolgokat. Szerintetek tudok csinálni valamit?
2010. dec. 15. 19:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Itt szerintem már csak a drasztikus intézkedések fognak működni. Próbáld meg máshogy lereagálni a dolgokat. Persze pozitív értelemben máshogy. Rám mindig jó hatással van, sok/állandó veszekedés után ha a párom pl nem szokásosan azt vágja rá pl a mondandómra, amit szokott, hanem helyette valami kedveset mondd... hogy bújjak csak oda, felejtsem el...mintha meg se történt volna.. (persze ezek csak apróbb" problémák, szóval nem megcsalás, meg ilyesmik) Nem kell konkrétan ezt, de remélem érted amit mondok. Ez sokat dobhat lélektanilag a kapcsolatotokon, szerintem.
2010. dec. 15. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Hàny éves hàzasok vagytok?Ez màr haladàs,hogy észrevettedn,hogy nem tudtok normàlisan megbeszélni semmit sem.Viszont,akkor te próbàld meg,hogy nyugis maradsz,amig õ beszél.A gyerekeknek bizony nem jó,ha nem vagytok együtt.A 3 éves szegénykém!
2010. dec. 15. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
párterápia
2010. dec. 15. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Ha nem tudjátok normálisan megbeszélni a dolgokat, akkor nagyon kicsi az esély, hogy helyre hozzátok... Többet tudnánk segíteni, ha megmondanád, pontosan min szoktatok veszekedni.
2010. dec. 15. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy a feleségedet a terhesség és a szülés utáni depresszió viselte meg? Azt nem írtad, mióta ilyen a helyzet. Túl rég óta nem, ha az a baba összejött:)
2010. dec. 15. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Ha szeretnél vele maradni, legyél vele türelmesebb. Most szült, 1 hónapos a gyerek. Van olyan nő, akit nagyon megvisel a szülés, esetleg átmenetileg depressziós lesz. Ezt egy férfi nem mindig érti, nem érzi át.

Amíg távol van, esetleg próbáljatok levelezni. Írd meg neki, hogy még mindig szereted és hogy próbáljátok meg írásban tisztázni néhány problémátokat. Lehet, hogy ha világosan, átgondoltan, érthetően tudtok egymásnak írni, akkor pontosabb képetek lesz a problémátok lényegéről, lehet, hogy jobban megértitek a másikat. A szóbeli vitában az a baj, hogy az ember agyát elönti az indulat és nem is hallja a másikat, csak győzni akar mindenáron. Pedig ebben az esetben a győzelem csak az egymás megértése - hisz mind a négyőtökről van szó!

2010. dec. 15. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
7 éve vagyunk együtt és 4 éve házasok. Nem tudom mióta..egy jó féléve. minden kis hülyeségen össze tudunk veszni elég hozzá 2 szó. Ha megkér valamire arra sincs mindig idő és ilyenek miatt is szoktunk veszekedni. Meg h mindig dolgozok..de nem tehetek róla h nincs egy kibszott szabadnapom se ha meg itthon vagyok akkor a fontosabb dolgaimmal is foglalkoznom kell mert ha nem csinálom meg akkor összegyűlik a következő hétvégére. Most annyiból lenne jobb h délután járok haza és többet tudnék velük lenni.
2010. dec. 15. 21:11
 8/13 anonim ***** válasza:

A fontosabb dolgaimmal is foglalkoznom kell.

Gtratulálok,megértem őt,a családnak kéne a legfontosabbnak lenni...

2010. dec. 16. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Tudtam h ez lesz. Nem tudtam normálisan fogalmazni. Úgy értettem h van 1-2 fontos dolgom amiket muszáj elintézni
2010. dec. 16. 17:55
 10/13 anonim ***** válasza:

Hát igen, érthető, hogy elment az asszony, ha minden más fontosabb volt. Csak azon csodálkozom, miért hagyta ott a 3 éves gyerekét. Iszonyú lehet neki, hogy az anyja szült egy másik gyereket és - ő így érezheti - őt ezért elhagyta. Van már anyának másik gyereke, ő már nem kell.

Ha van családod, szánjál rájuk időt. Ha meg minden más fontosabb, törődj bele, hogy már nincs rád szükség.

2010. dec. 16. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!