Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Némely nők miért tekintik az...

Némely nők miért tekintik az anyaságukat megdönthetetlen dicsőségnek?

Figyelt kérdés

Egyfajta nimbuszt emelnek az anyaság köré, minden szent és sérthetetlen, ők tudják a legjobban, hogyan kell a világ összes gyerekét nevelni. Ők bárki gyerekét jobban nevelnék, mint a saját anyja.

Az anya szent és sérthetetlen, akármilyen gonosz, ellenszenves viselkedése van, az anya szent.

Nekem kicsit csőlátásúnak tűnik ez a szemlélet. Miért ne hibázhatna bárki - anyaként, diákként, szerelmesként, stb? Miért nem lát a fent említett típus messzebb a saját világánál?

Egyfajta önigazolás lenne, hogy "én is elértem valamit, anya vagyok"?


2010. dec. 13. 22:13
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
77%
Talán az is lehet, hogy egyes anyák tényleg hozzáértőbbek. Csak ezt nem jól villantják meg.
2010. dec. 14. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
47%

"De igen is több lesz,a mondat azon értelmében,hogy megtanul lemondani dolgokról,megtanul áldozatot hozni,megtanul feltétel nélkül szeretni stb."


Hát a lemondáshoz, és az áldozathozáshoz marhára nem kell ám gyerek, főleg a mai világban...

A macskámat meg feltétel nélkül szeretem (juj ezért mit fogok kapni:D)

2010. dec. 14. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
49%
Engem nem izgatnak, ameddig nekem nem ugatnak be az ilyenek, én meg úgyis visszaugatok nekik, semmivel sem tartom őket értékesebb embernek attól, hogy meg tudták csinálni azt, amire gyakorlatilag majdnem minden ember képes, mert még van emberiség, de bajom sincs velük, szép dolog ez, csak nem érdekel.
2010. dec. 14. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
22:36 a hat hónapos gyerekkel nagyon aranyos, de egy kicsit más! Persze, hyog egy kisbabával csak ő körülötte forog minden. Majd változik ez. A kérdés nem erről szólt. Hanem Főanyákról.20 éve ugyan ilyenek voltak, mint most.Van akinek bizonyíték kell a létezése jogára. És ha más nincs, ráfogja a gyerekre. Az meg megissza a levét.
2010. dec. 14. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
utolsónak! köszi:)
2010. dec. 14. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
100%
A volt osztálytársam azt mondta ő nem arra büszke az osztályban aki sokra vitte a karrierjében (itt gondolt egy srácra aki színész, és egy reklámban is szerepelt, egy lányra akinek zenekara van, és az István a király egyik főszereplője a Társulatból, és egy másik lányra aki Milánóban lépett fel egy híres jégtáncossal fuvolaművész, és neki is van zenekara), hanem akinek családja van és gyerekei (neki 2van, és 22évesen szült, bolti eladó). Engem ezzel a kijelentésével vérig sértett!
2010. dec. 14. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
50%

23:34


Látszik hogy ezzel próbálja kompenzálni hogy semmit sem ért el az életben...

2010. dec. 15. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
50%

kettővel előttem: igen,ezt én sem értem! Mire olyan büszke arra,h hogy kipottyantott egy vagy két gyereket? Arról nem ő tehet hogy kifejlődött benne meg megszületett,az a gyerek akkoris kijön ha ő semmit se csinál csak jajgat( max nehezebben)

egy jó szakma vagy diploma kitanulása sokkal nagyobb érdem szerintem. Mert ott tényleg Te teszel valamit,nem magától lesz meg a vizsgád. illetve a munkahelyen is aktivan tenni kell azért hogy el legyen végezve a rádbizott munka. Sztem ezekre legyen valaki büszke.

Ha visszakanyarodunk a gyerekre,arra max akkor lehet büszke ( mondom nem ő csinálta hanem az Úristen!! ) ha rendesen felnevelte és normális ember lett a gyerekből.Akkor azt mondom o.k. De még mindig hiányolnám a karriert,szakmát mellőle.

2010. dec. 15. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:

Kedves tegnap 10:44 Válaszoló,szinte biztos,hogy nincs még gyereked!Kedves előttem Válaszoló,Neked csak annyit üzennék,hogy két diplomám van és biztos pozícióm,írtó jól keresek,de sosem kérkedtem vele,most is csak a Te kedvedért teszem.Hidd el tudom,hogy milyen nehéz egy diplomát megszerezni és a jó munkahelyért is rengeteget kell tenni,megértem,hogy büszke vagy rá!Azért én akkor is a gyermekeimre vagyok a legbüszkébb!És ha már itt tartunk,sokkal büszkébb lehetnél arra,hogy a diplomáid mellett másokat nem lenéző EMBER tudsz maradni,erre legyél nagyon büszke,mert hidd el,a mai világban egy diplomát megszerezni már inkább elvárás,nem is akkora dicsőség.Ezt akkor fogjátok megérteni,ha majd Ti is anyák lesztek!Sajnos értelmetlen vitát folytattok,hiszen akik itt lehurrogják a szélsőségesen gyermeküket nevelő anyákat,azok legalább ugyan annyira szélsőségesen viselkednek a másik oldalon.Na az meg,hogy egy macskát miként lehet egy gyermekhez hasonlítani végképp nem értem és hidd el,hogy amiről a mostani élethelyzetedben lemondasz,az közel sem hasonlítható azokhoz az "édes és gyakran nehéz" lemondásokhoz,ami egy,vagy több kisgyermekkel jár.

A hozzászólást egy gyakran hibázó,nem tökéletes,a munkahelyét és a férjét is szerető Édesanya írta!

2010. dec. 16. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
Én úgy vagyok a gyerekkel szépek szépek,munkám soán sokat foglalkozok velük,de otthonra nem kéne,szrencsére kedvesem is ezen a véleményen van...És attól senki nem több,hoyg kinyom magából egy gyereket,azt fel is kell nevelni,ami már nem mindenkinek sikerül...
2010. dec. 16. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!