Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nemsoká esküvő, de nem szeretn...

Nemsoká esküvő, de nem szeretnék egy közös házba lakni a férjemmel?

Figyelt kérdés
Vagyis szabad térre vágyom, és szeretném ha lehetne saját életterem. Mondjuk valami ikerház megoldásra gondoltam, hogy közösen is lakjunk meg ugy nekem is legyen egy szabad lakrészem, persze ez drága. Így most azt jutott az eszembe hogy velem egy utcába költözhetne én most az 1-be lakom, ő lakhatna az eladó 7-ben, párház nyira tőlem. az nem nagy távolság. De a munkám miatt is szükségem van a szabad térre. Egyik ismerősöm szerint ez rossz ötlet, mert ő azzal magyarázta hogy ház-asság, hogy egy házba lakunk. Éltünk már együtt fél évig, de nekem kell a hely.
2010. dec. 13. 12:16
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
97%

Ha meg tudtok venni két házat, akkor meg tudtok venni egy nagyobbat is.

Egyébként én is hasonlón gondolkozom, évek óta együtt élek a párommal és szeretem meg minden, de amikor például leül játszani és ts-en beszélget a haverjaival, az kiakaszt. Őt meg az, hogy én tanulás és házimunka közben öntudatlanul éneklek.

Szerintem jó megoldás, ha van egy közös hálószobátok, van persze nappali is, tehát nappali közös tér, és emellett mindkettőtöknek egy külön szobája. Régen is ezt csinálták, akik megtehették, a női szobának neve is van: budoár. A külön szobában is lehet egy-egy ágy, ha ott akartok aludni, de a közös hálóban is alhattok. A saját szobátokban azt csináltok, amit akartok, úgy néz ki, ahogy szeretitek. Nekem például nagyon tetszik a romantikus stílus, de az a nagyon durván virágos, csipkés. A párom ki lehetne kergetni vele a világból is. Külön szobával megoldható, hogy mindenkinek jó legyen. Akár két fürdőt is építhettek a szobákhoz.

Ez egy négyszobás házban kényelmesen megvalósítható, ha gyereket is akartok, akkor legyen öt szoba. Szerintem egy ötszobás ház még mindig olcsóbb, mint két kisebb..

2010. dec. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
84%
Legyen egy dolgozószobád és kész.
2010. dec. 13. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
57%
Egy rokonom szerint a boldog együttélés kulcsa a különélés. A férjével meg is valósították, külön élnek, de nem váltak el. Hűségesek egymáshoz, de nem kényszerülnek elviselni a másik rigolyáit és szokásait, olyan a lakásuk, ahogyan ők szeretik. Nekik bevált, de ehhez az kellett, hogy mindketten ezt akarják, és a különélést ne keverjék össze a nyitott házassággal. Ezért nem ítéllek el, mert látom, hogy működhet. DE! Csak ha a férjed is ezt akarja teljes szívéből.
2010. dec. 13. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
87%
Sokáig gondolkoztam, hogy beírjak-e ide, mert tuti, hogy le leszek pontozva, de aztán úgy döntöttem, nem érdekel. Amikor megismerkedtem a férjemmel, már a kezdetektől fogva úgy terveztük, hogy mindkettőnknek lesz külön élettere. Ő festőművész, én pedig író vagyok, könnyen belátható, hogy ez egy lakáson belül nem egyeztethető össze. A festés kosszal, erős szagokkal, fröcsköléssel, éjszakai ihlettel jár, írni sem lehet úgy, hogy az ember közben ebédet főz, csöngethet a postás, rajcsúroznak a gyerekek stb. Ezért van egy közös lakásunk, neki néhány sarokkal odébb egy műterem-galériája, nekem pedig szintén egy külön házban egy eldugott kis garzonom. Többször előfordul, hogy külön alszunk, előtte természetesen értesítjük egymást. Ettől még szerelmesek vagyunk egymásba, beszélgetünk, szeretkezünk, járunk közös programokra. Csak mi így tudunk élni, más lehetőség elképzelhetetlen. Mindenki úgy él, ahogy akar, ha megvan rá a lehetősége, nem sablonokhoz, elvárásokhoz kell igazodni. Döbbenten olvastam, hogy a kérdező még azt is megkapta, hogy biztos prostituált, ezért kell neki a külön tér. Csak egy minimális tolerancia, és megértés kell annak a belátásához, hogy azért, mert valaki másképp szeretne élni, még nem rossz ember, nem gonosz, erkölcstelen, csak más.
2010. dec. 13. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 A kérdező kommentje:
Hát ezaz én is festő vagyok! A cuccaimnak kell a külön tér, meg alkotni is csak akkor tudok ha egyedül vagyok!
2010. dec. 13. 14:34
 36/42 anonim ***** válasza:
49%
Akkor szerintem csináljátok azt, amit mi. Legyen egy lakásotok, ahol éltek, és egy külön, ahol alkotsz. Tapasztaltam, hogy a házban levő műterem a lehető legrosszabb megoldás.
2010. dec. 13. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
100%

Festő ismerősöm a kertben épített egy kis műtermet, csend és nyugalom, ha ott van, senki nem zavarhatja, nincs telefon, semmi. De hacsak nem Munkácsy vagy, nem hiszem, hogy fenn tudsz tartani egy külön laskást erre. Gondolom szabad léleknek tartod magad, de akkor a költségeket is magad vállalnád, ha jól sejtem. Valami csendes helyen építsetek egy megfelelő házat, a környezetváltozás amúgy is jó ihletforrás.

Bár ilyen feltételek mellett én sem látom a holtodiglan-holtáiglant. :S Amúgy egy ikerház fenntartása kb annyi, mint két lakásé, csak megjegyzem. :D

2010. dec. 13. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
100%
Akkor nektek nem két ház kell, meg külön lakni, hanem neked kell egy műterem, te zseni.
2010. dec. 13. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
Én is arra gondoltam, amire 13:52
2010. dec. 13. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
77%

Miért nem felel meg neked egy műterem a szomszéd sarkon?

Vagy inkább a nagy ház udvarán? A férjed úgysincs otthon egész nap.

Különben én a nappaliban festek, az étkezőasztalon eltoljuk középig a lomot, s mellécsusztatjuk a levesestálat. A barátnőm meg betette a konyha közepére a korongot. Így amíg fő a bableves, addig elkészül a remekmű is, és agyerek is eljátszik a lábánál.

2010. dec. 13. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!