Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nemsoká esküvő, de nem szeretn...

Nemsoká esküvő, de nem szeretnék egy közös házba lakni a férjemmel?

Figyelt kérdés
Vagyis szabad térre vágyom, és szeretném ha lehetne saját életterem. Mondjuk valami ikerház megoldásra gondoltam, hogy közösen is lakjunk meg ugy nekem is legyen egy szabad lakrészem, persze ez drága. Így most azt jutott az eszembe hogy velem egy utcába költözhetne én most az 1-be lakom, ő lakhatna az eladó 7-ben, párház nyira tőlem. az nem nagy távolság. De a munkám miatt is szükségem van a szabad térre. Egyik ismerősöm szerint ez rossz ötlet, mert ő azzal magyarázta hogy ház-asság, hogy egy házba lakunk. Éltünk már együtt fél évig, de nekem kell a hely.
2010. dec. 13. 12:16
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
88%
Miért akarsz akkor férjhezmenni?
2010. dec. 13. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
89%
Minek házasodsz akkor? Neked saját tér kell, ne házasodj. Ennyi.
2010. dec. 13. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
100%

megpróbálhattok egy olyan házat venni, vagy átalakítani a meglévőt, hogy neked is legyen helyed.


de az elég fura szerintem, hogy külön éltek, bár friss házasok vagytok, persze ha a vőlegényednek nem lenne ez probléma, akk sztem semmi gond, csak boldogok legyetek:)

2010. dec. 13. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 A kérdező kommentje:
De közel laknánk egymáshoz, nála aludnék, de kell a hely a munkám miatt , nappal pár órát dolgoznék otthon. De amúgy vele élnék.
2010. dec. 13. 12:21
 5/42 anonim ***** válasza:
82%

Ez íg yszerintem sem házasság, csak laza kapcsolat.

Minglik lesztek.

Kihez rakjátok majd a kiságyakat így? És hogy bújik közétek reggel az ágyba a gyereksereg?

A házasság alkalmazkodással jár, ez a jó benne. Talán lehetne egy külön szobád, vagy inkább műterned/műhelyed/irodád. Otthon a házat vezesd, ne dolgozz! Szerintem.

Én próbálom nem hazavinni a munkát, sokkal jobb úgy.

Egy feleség

2010. dec. 13. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
49%

Bár én nem szándékozom férjhez menni, nincs is kihez, de mindig az járt a fejemben, hogy ha együtt élnék valakivel, nekem kellene egy külön szoba. Nem külön lakás, vagy ház, de egy külön szoba mindenképp. Esetleg egy külön fürdő is :) Ezek szerintem nem vagyok ezzel egyedül? :)

Párod mit szól ehhez?

2010. dec. 13. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
89%
Na te aztán nem tudod mi a házasság. Külön, de mégis együtt. A srácnak lennék el sem vennélek!
2010. dec. 13. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
91%

Valóban, házasság különéléssel nem működhet. Akkor maradjatok "csak" kapcsolatban.. Végül is minek esküdnétek meg? Majd ha lesz gyerek.. vagy azt is külön házból akarod nevelni? Ha pedig esélyét sem látod a együttélésnek, akkor ne szórakozz a pároddal, valószínű hogy ő normális kapcsolatra vágyik, és így csak rabolod az idejét.

Közös házban is be tudsz magadnak rendezni egy műhelyet vagy dolgozószobát.

2010. dec. 13. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
85%
Mit dolgozol?
2010. dec. 13. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
83%
Neked nem való a házasság. Borítékolom, hogy ebből válás lesz rövid időn belül. Mégis hogy képzeled? Hogy majd alálkoztok naponta fél órára a szex erejéig, egyébként meg mindketten élitek tovább a szingli életeteket, mindenki vezeti a saját háztartását, eteti a saját macskáját stb? Te nem akarod megosztani az életedet azzal a férfival? Mert a házasság ezt jelenti, hogy MINDENT megosztok vele.
2010. dec. 13. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!