Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nemsoká esküvő, de nem szeretn...

Nemsoká esküvő, de nem szeretnék egy közös házba lakni a férjemmel?

Figyelt kérdés
Vagyis szabad térre vágyom, és szeretném ha lehetne saját életterem. Mondjuk valami ikerház megoldásra gondoltam, hogy közösen is lakjunk meg ugy nekem is legyen egy szabad lakrészem, persze ez drága. Így most azt jutott az eszembe hogy velem egy utcába költözhetne én most az 1-be lakom, ő lakhatna az eladó 7-ben, párház nyira tőlem. az nem nagy távolság. De a munkám miatt is szükségem van a szabad térre. Egyik ismerősöm szerint ez rossz ötlet, mert ő azzal magyarázta hogy ház-asság, hogy egy házba lakunk. Éltünk már együtt fél évig, de nekem kell a hely.
2010. dec. 13. 12:16
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
82%
Nem vagy te szerelmes...
2010. dec. 13. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
15%

Nagyon szélsőségesen gondolkodtok, ez egyáltalán nem jelenti azt, hogy a posztoló nem szereti a párját. Ha régen együttvannak, akkor a nagy-nagy lángolás már elmúlt úgyis, a helyét átvette a szeretet, és a posztoló attól fél, hogy a fárjeura folyton a nyakán lóg majd, úgyhogy szeretne este 1-2 órát eltölteni egyedül, mi van ebben?

Mi 10 éve vagyunk házasok és este 9 után külön úton vagyunk, a nejem tévézik, én pedig a kis "lyukamban" netezek, vagy filmet nézek, szerintetek ez azt jelenti, hogy utáljuk egymást? :) Ennyi "kikapcsolódás" jár. Aki azt mondja, hogy neki az a kikapcsolódás, hogy a párjával lóg, az vagy hazudik, vagy kis csitri még...:)

2010. dec. 13. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
100%
Tarthattok esküvőt, aztán minden marad a régiben. Ha a közeledben szeretne házat venni, már megtehette volna előbb.
2010. dec. 13. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
88%
12.48 azért ne legyél már hülye, más a külön kuckó meg a külön elfoglaltság, mint az, hogy nekem külön ház kell, mert helyre van szükségem, nem akarok a férjemmel lakni. Akkor mi a ráknak megy hozzá, ha vele lakni sem tud? Egy budoár egy teljesen normális dolog egy nőnek, ha úgy adódik, hogy van egy külön lakás, ahova néha kiruccan esetleg csajos estét tart még abban sincs semmi, de így neki menni egy házasságnak, hogy én nem akarok vele lakni se, nekem külön ház kell, mert kell a hely.. Ez egy vicc.
2010. dec. 13. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem - ne haragudj - de még nem állsz készen a házasságra, túlságosan félted a függetlenséged. Házasságban, főleg ha majd gyereketek is lesz, akkor részben (!) le kell erről mondanod. Persze ez nem azt jelenti, hogy teljesen fel kell adnod a saját életteredet, de meg kell osztanod valakivel. Azért házasság. Ha ez nem megy, akkor még várjatok vele.


Vagy legyen a közös házban egy külön szobád, dolgozószobád, ahova nincs bejárás másnak.

2010. dec. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
97%

A házasság azt jelenti, hogy eltemetjük az egyéni életünket (lánybúcsú) és megszületik a közös életünk.

Erre esküszünk. Ha összeházasodtok, onnan nem férfi és nő lezstek, hanem házas pár. Egy test, egy lélek. Megtaláltad a másik feled.


"„Elhagyja apját és anyját, és lesznek ketten egy testté, úgyhogy ők többé nem két test, hanem egy.”


Mózes első könyve úgy beszél a teremtésről, hogy „Amikor Isten embert teremtett, Istenhez hasonlóvá alkotta. Férfivá és nővé teremtette, megáldotta, és embernek nevezte őket teremtésük napján.” (I. Móz.5,1-2)


Vagyis a férfi és a nő együtt ember, együtt hasonló Istenhez, és együtt viseli a legnagyobb nevet, hogy ők Isten-képűek. Nem külön a férfi magában, és nem is a nő magában, hanem együtt.

2010. dec. 13. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
88%

Inkább a kettő árán egy nagy házat vegyetek!

Mint Tom Cruise. Ő abal szárnyban, Kati a jobb szárnyban. A gyerekeknek csak könnyebb.

2010. dec. 13. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
84%

Nem vagy még eléggé megérve a házassághoz.Ha egy házban laknátok,mint már előttem is írták,lehetne benne egy dolgozószobád vagy valami.De az hogy külön házban lakjatok az elég durva.Mi sem lógunk állandóan egymás nyakán.Van a házban több helyiség "el tudunk bújni".


Mi a munkád? Olyan munkáról még nem hallottam amihez kell egy külön lakás!

A férjeddel meg csak "összejárnátok"?És ő ebbe belemegy?Vagy még nem is hallotta ezt a verziót?


Mindenesetre jól megy nektek,hogy fennt tudnátok tartani két teljesen különálló lakást csak azért mert félsz az összeköltözéstől.


Ha rám hallgatsz lemondod az esküvőt és átgondoljátok mégegyszer ezt a kapcsolatot.

2010. dec. 13. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
69%
Hirtelen eszembe jutott egy ősi szakma, amihez nem árt a külön lakás.....
2010. dec. 13. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:
71%
Ha fél év után kell a hely,hát az régen rossz a még nem is létező házasságodnak.Szerelmes vayg te ebbe az emberbe?Akartok gyereket?Hogy akarjátok nevelni,ha igen?Nem azért házasodsz,mert jó vele,és szeretnél vele minél több időt tölteni?Nyilván mindenkinek meglesz a magánélete is,el lehet menni barátokkal-barátnőkkel egy-egy este,de haza egy feleség a férjéhez megy.Gondolom napközben nem vagytok együtt,hisz dolgoztok.Nem esik jól hazamenni délután,lerogyni a kanapéra,hozzábújni egy bögre kávét szorongatva és elmesélni,hogy milyen hülye a főnököd/a buszsofőr/a kollegád,milyen cuki kislányt láttál a játszótéren,milyen jót ebédeltél,stb?
2010. dec. 13. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!