Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megéri másfél évre iskolát...

Megéri másfél évre iskolát váltanom?

Figyelt kérdés

Biztosan fogok, de kíváncsi vagyok a véleményetekre. 18 éves elmúltam, egy nagyon rossz döntés miatt bekerültem egy egyházi suliba, kollégista lettem..

3 és fél éve járok oda, de nem bírom tovább, nem a tanulással vannak gondjaim, hanem a sulival, a kollégiummal, a vallás erőltetésével, a burokkal, amiben élek, abból , h ha visszaemlékszem az eltelt évekre nem igazán jutnak szép emlékek az eszembe. Az állandó terror, amiben élünk,és az elnyomottság. Nem utolsó sorban, a pedofil, kivételező tanárok. (am a kivételezéssel semmi bajom, hiszen ez mindenhol jelen van, nah de ez az iskola szöges egyenest mást tesz, mint amit mond).

Még másfél évem van az érettségiig. Ti, h döntenétek a helyemben?

18/L


2010. dec. 13. 10:32
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
73%

Ha nagyon rosszul érzed magad akkor sztem mindenképp válts!

Nincs értelme még ott szenvedned 1,5 évet, nehogy a tanulás rovására menjen (főleg érettségi előtt)az h nem érzed ott jól magad.

2010. dec. 13. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Ha úgy érzed, h váltanod kell, ak gyorsan tedd.A te életed és ha szerinted rossz a suli, ak menj át 1 másikba.Én a helyedbe mindenképp átmennék
2010. dec. 13. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
61%
Simán. Másfél év sok idő. Különben én is egy csomószor váltottam iskolát és soha nem éreztem hátrányát.
2010. dec. 13. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
75%

Ha ennyire rosszul érzed magad, akkor menj másik suliba.

Viszont felmerül a kérdés, hogy akkor ezt miért nem tetted meg eddig? Neked is jobb lett volna.

Ha ezek a dolgok kihatnak a tanulmányaidra és főképp az eredményeidre, mindenképpen jobb lenne (már csak az érettségi miatt is), hogy válts.

2010. dec. 13. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Azért nem tettem meg eddig, mert én akartam ennyire ebbe a suliba menni. A szüleim, mindenki a környezetemben meg volt rökönyödve, h miért teszem. Végig akartam csinálni

Másrészt, mert ez az iskola belénk magyarázta, h ha elmész, akkor feladod. És én nem akartam feladni...

2010. dec. 13. 10:45
 6/17 anonim ***** válasza:
61%

Ez hüly.eség hogy feladod!!!Miért adnád fel??Ugyanugy leérettségizhetsz te más suliban is...

Válts!Lehet ez a másfél év többet fog érni,mint ebben a suliban a majdnem 4 év..

2010. dec. 13. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Mosat már én is tudom...

Most már csak annyi kell, h be tudjak illeszkedni majd az új suliba:))))

Már úgy várom:)

2010. dec. 13. 10:57
 8/17 anonim ***** válasza:
Feladni célt lehet. Egy iskola elvégzése nem maga a cél, csupán egy eszköz egy későbbi, nagyobb cél eléréséhez. Aki ezt keveri, az vagy maga is tévedésben van, vagy rosszabb esetben tudatosan, önérdekből maszatol. Számomra ez így van. Ha maga az iskola elvégzése cél lenne, akkor az öncélú lenne.
2010. dec. 13. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha úgy érzed, tényleg nem bírod, és van lehetőséged, hogy egy olyan suliba menj át, ahol hasonlóak a tanulmányok és nem kell sokat pótolni meg ilyesmi, akkor válts. Én anno az osztályközösségünk miatt voltam nagyon kiakadva, baromi rossz széthúzó közösség, rossz hangulat, támadások, stb...és végéigcsináltam a 4 évet, de már bánom, h nem váltottam,(én magát a sulit szerettem mondjuk, de az osztály vmi katasztrófa volt). Szval ha ugy érzed tényleg ennyi volt ebben a suliban, akkor válts!

2010. dec. 13. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Pedofil tanárok! Azt hittem, hogy már lecsukták a pedofilokat, mert már volt elég botrány. Vagy csak te hiszed azt, hogy pedofilok, és valójában nem azok?
2011. jan. 22. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!