Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi lesz így velem? (bővebben...

Mi lesz így velem? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

19 éves lány vagyok.Egyszerűen megőrülök,ha valaki ásít mellettem,vagy ropog,vagy csattog a rágóval,vagy szotyit eszik,vagy horkol,de már-már az is idegesít ha levegőt vesz...Ma is 5 óra fenn vagyok,mert szüleim mentek dolgozni,és megcsapják a mikro ajtaját,zörögnek a kapuval,mikor áll ki apu a kocsival,stb...

Ha egyedül vagyok itthon olyan jól elvagyok,mosok,főzök,takaritok,feltalálom magam.De ha jön a 2 óra(anyu addig dolgozik) már kiver a víz...

Nem tudom miért idegesít szinte minden,de lehet közrejátszik,hogy egyik legjobb barátom lassan 2 hónapja élet-halál között van egy baleset miatt..és más dolgok miatt is idegeskedek.

Nagyon félek,ha találok magamnak párt,akkor is idegesíteni fog,ha ő is a fenn leirtakat csinálja?:(

Kérlek segítsetek mit tegyek ezek ellen,mert már a megőrülés határán vagyok..

Köszönöm!!


2010. dec. 13. 06:10
 1/7 anonim válasza:
100%

Szia!


Amikor veled egy idös voltam, nekem is hasonlok voltak(meg ha nem is ennyire durvan) Engem pl. megörjitett ahogy hallom, hogy ragnak mellettem az etkezesnel, stb..

Szerintem majd elmulik , nekem legalabbis elmult, azota mas bajaim vannak :D (jo ez nem vicces)

Ha meg ugy erzed, hogy nem igazan javul a helyzet, akkor keress fel egy szakembert!


Üdv:


Alex

2010. dec. 13. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm Alex,korán reggel megmosolyogtattál:)
2010. dec. 13. 06:18
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez akkor szokott elofordulni, amikor valaki faradtabb lelkileg, s igy a csendre es nyugalomra vagyik, illetve arra van szuksege.

Nagyon jo, hogy ezt eszre vetted, mivel igy mar tudod ezt kezelni.

Tehat amikor tudod azt, hogy a mamad erkezik, akkor elmehetsz setalni pl. vagy mas programot talalsz ki, de a lenyeg, hogy elkeruld azt, hogy ingerult legyel, tehat megelozod az okot.

Megkell tanulnod azt,hogy hogyan tudod kezelni ezt a tunetet, mivel nem feltetlen szukseges ehhez orvosi segitseg, mivel igazabol csakis Te tudod ezt ugy megoldani, hogy teszel erte, illetve valtoztatsz. Az orvos is ezt mondana.

Elkell fogadnod a kornyezetedet es alkalmazkodni kell azokhoz. Most valoban az ismerosod egeszsegi allapota is kozre jatszik abban, hogy ingerultebb vagy, de tudnod kell uralni ezt a helyzetet.

2010. dec. 13. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
49%

Ennek a megoldása mindenképpen az önzetlenebb és toleránsabb hozzáállás. Azt még megérteném, hogyha valaki hangosan bömbölteti a magnót az zavar, de ezek sima "üzemi zajok".

Tehár irreális elvárás, hogy ezek szűnjenek meg. Próbáld megszokni, elfogadni. Esetleg beszélj a szüleiddel, hogy hajnali ötkor amennyire lehet legyenek figyelmesek és feleslegesen ne csapjanak zajt. De ettől megszűnni nem fog max csökkenni.

2010. dec. 13. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ezt stressz okozza. A stressz kivált egy már-már természetellenes türelmetlenséget és intoleranciát benned a környezeteddel szemben. Én is átmentem ezen, többször is, különböző okokból. Azt tudom neked tanácsolni, hogy stresszlevezetésre találj valami olyan elfoglaltságot, amit eddig nem csináltál rendszeresen. Lehet sport, zene, valami művészet, pl rajzolás, vagy festés, bármi, amit szeretsz. Az ilyesmi sokat segít. Nekem a sport segített. Néh a takarítás. Ha úgy veszed észre, hogy nem javul, szakemberhez fordulhatsz, akitől további stresszlevezető technikákat tanulhatsz. De pl vehetsz relaxációs cd-t, megtanulhatsz lemenni alfába. Amelyik megoldás neked szimpatikus. Az egyébként már fél gyógyulás, hogy észrevetted mindezt és változtatni szeretnél. Gondolj mindig arra, hogy tudod, mi okozza, és nem engeded, hogy elhatalmasodjon rajtad. Így gondolati szinten lassan kizárható az egész.


Sok sikert, barátodnak mihamarabbi gyógyulást!

2010. dec. 13. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
pont ugyanez a helyzet velem már egy ideje,14 évesen.Sokszor inkább kimegyek a konyhából csak ne halljam a rágást mert megőrülök.Vagy ha köhögnek az is zavar.Nem tudom mitöl van,és azt sem hogy mi a megoldás rá.
2010. dec. 13. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek!

Sokat gondolkoztam ma is rajta,és szerintem közrejátszik az is,hogy bejárós vagyok.Én akartam bejárós lenni a fősulira,mert mindennél jobban szeretek itthon. És sokszor előfordult,hogy hulla fáradtan döcögök haza és valaki rágót csattint és hasonlók.

A barátom esete is padlóra tett,de nem mutatom,nem beszélek róla.Erősnek mutatom magam.Habár iszonyú nehéz!

Mindenképp megfogadom a tanácsokat,mégegyszer köszönöm!Kellemes ünnepeket nektek!


Ha valakinek még lenne ötlete,szivesen fogadom.

2010. dec. 13. 16:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!