Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nővéremet kirúgták a gyakorlat...

Nővéremet kirúgták a gyakorlati helyemről. Mi lesz most velem?

Figyelt kérdés

elmesélem az egész történetet, hogy érthető legyen, ja és nem tudtam hogy hova írjam, ezért írtam ide.


szóval én és a nővérem egy helyen melóztunk. ő mint szakács, én mint szakács tanuló ( vagyis a "főnököm" volt.)

a pincér srác, aki benne van még a buliba, tudni kell róla, hogy füvezik.sokan nyitottak már rá a wc-ben, és este 7re a világát nem tudja, annyira be van állva, és akkor már a pultba is nyomja, nem törődve azzal h látja-e valaki. fél órákkal előbb lezárja a kasszát, és hazamegy. egyszer nem jól zárta be a bejárati ajtót, és egész hétvégén nyitva volt (akkor nem volt semmi hétvégén, ilyenkor zárva vagyunk) sőt a szél is kinyitotta az ajtót, és egy öreg férfi bent kotort, mert enni akart...ennyiből kipakolhatták volna az egész éttermet.


most ez a dolog úgy volt, h tesóm és ez a pincér egy időbe jöttek az étterembe (én csak utánuk) és eltűntek dolgok, pénz, meg ilyesmi.egy régebbi dolgozóra gondoltunk, ezért ő ki is lett rúgva.. :\

Most viszont volt egy gubanc, hogy 40.000 hiány volt, és a főnökasszony elment a rendőrségre, és így mindenkinek be kellett mennie, és kikérdezték h tud -e lopásról valamit.

úgy történt, h a pincér kért tesómtól kölcsön 5ezret. hónapok óta nem adta neki vissza, és így tesóm kivette a kasszából, és szólt neki, h oda rakja vissza,gondolta oda muszáj lesz neki... nem rakta.

csak érdekes, h nem 5000 hiány van, hanem 40. a többit a pincér nyúlta le (ezt tudjuk is hogy hogy..) szóval tesómat is kihallgatták, ő elvállalta az 5ezret (holott az ő pénzét vette vissza, jó talán nem így kellett volna.) a pincér semmit nem vállalt el ebből, azt mondta tesóm nyúlta le a 40-et, mindent rákent, és olyanokat mondott, h azóta van lopás, mióta tesóm ott van. (megint kihangsúlyozom, egy időbe mentek oda..) így kirúgták tesómat, mondván h nem tud benne megbízni a főnökasszony. de kérdem én.. ez a normális? legalább bevallotta hogy volt, az senkit nem érdekel h 35 még a levegőbe lóg? mert a pincér persze mindent tagad. ja és ő nem lett kirúgva.. mert nem vállalta el.

pedig sok panasz is volt rá, tesóm meg hajnalba ment melózni, és sokszor tovább maradt, és nem kapott semmi túlórapénzt, sokszor sokkal kevesebbet kapott.

és mikor tesóm beteg volt, felhívta a főnökasszony, hogy "tudod,hogy ha terhes vagy, akkor már most ki vagy rúgva..?! ha meg beteg vagy, ne merj elmenni orvoshoz, mert nem fizetek táppénzt." erről készült felvétel is. de mire megyünk vele?

egyébként én úgy tudom h enyhe hasmenéssel se melózhat senki konyhán, tesóm hányt is (volt h 5x a délelőtt folyamán) és lázas volt..

ja a másik különös dolog, h a pincér ma ment volna melózni, és tnap betelefonált, h ő beteg...

érdekes nem?

nekem még áprilisig ott kell lennem, akkor végzek, mikor tesómat kirúgta, megmondta neki h nem szeretné ha én is elmennék, és nem fogják nekem ezt felhozni stb. de akkor is, nagyon rossz lesz. főleg amikor azzal a pincérrel vagyok egy napon . mikor tudom h miatta rúgták ki a tesómat.

mit tegyek? :( bocsi, h hosszú lett, de még lehet h írok hozzá, ha eszembe jut valami...


2011. szept. 22. 10:58
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
87%
Azt a fiútpincért elávolítani onnan,a főnők nem látja hogy drogos?
2011. szept. 22. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
87%
Amúgy lehet hogy a pincér fiúka és a fönökasszony...
2011. szept. 22. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

dehogynem. de nagyon ragaszkodik hozzá, az meg ha ráér, meg nyalni a főnökasszonynak...annyira hányok tőle.

és a másik pincér( csaj, jó barátnője tesómnak) kérdezte h a picér itt marad ezek után? és azt mondta igen, mert minden oké vele, a standot is szépen írja.. és erre megjegyezte a csaj, hogy ha ő nem javítaná át a csávó standját, akkor már rég milliomos lenne, annyi hülyeségeket kihagy meg elír. :\ de nagyon ragaszkodik hozzá.. ja volt olyan, hogy a csávónak 11re kellett volna mennie melózni, és 13:30kor jött, mert valami horgász versenyen volt, és elhúzódott...erre se kapott lebaszást se. tesóm magyarázkodott a vendégeknek..

2011. szept. 22. 11:06
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

A kasszából nem lett volna szabad kivenni a pénzt.A fönöknek be kellett volna erröl számolni...Ha valaki drogos akár csak füvezik de munka közben a fönöknek tudni kell....

Erre nem is tudok mit mondani.

2011. szept. 22. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
A főnök heylében én mindenkit kirúgtam volna.
2011. szept. 22. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

igazatok van, tényleg nem lett volna szabad, ezt ő is belátta, és én is. de hónapok óta tartozott neki, és nem úgy van tesóm, mint ő h 30 évese az anyjával él, tesóm 22 éves, és külön él, kellett neki a pénz. sokszor szólt neki, de a csávó csak röhögött, h jó, majd.. közbe meg mesélte h most vett új tv-t meg mittudom én mit. tesóm csak azért vette ki a kasszából, (és szólt neki) mert úgy gondolta akkor muszáj a csávónak visszaraknia, hogy ne legyen hiány. arról senki nem tudott semmit, hogy ő közbe eltapsolt 35.ezret..

oké, "lopott" mondjuk azt, joggal rúgta ki. de akkor miért csak az egyik fél szívja meg??

2011. szept. 22. 11:11
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Jajj... tényleg elszúrta a tesód! Én alapból nem adnék olyannak pénzt, akiről tudom, hogy drogra van pénze! Mert akkor mindenre van! Na de ha már így történt, próbálj beszélni a főnökasszonyoddal, és legalább most hívd fel a figyelmét, hogy nagyon helytelenül döntött, mikor kirúgta tesódat! És akkor lehet hogy megszabadulsz ettől a paraszttól, ha kitálalsz. Bár ha Kedvencke, akkor nehéz lesz! Akkor nincs más hátra, mint nagy levegő, és egy nagy hajrával kibírod áprilisig! Viszont akkor kerüld a konfliktust, utána pedig gondolom úgysem ott fogsz dolgozni és gyorsan továbbállsz egy nagy köpést hagyva a hátad mögött. :)
2011. szept. 22. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Ne adjatok kölcsön senkinek! (főleg nem a kasszából)

Szólj egy rendőr ismerősnek, hogy civilben jöjjön be mint vendég. Amikor a pincér elpöfékel egy jolát akkor bilincset rá. Azt a pár hónapot meg ki kell bírnod. Mi lesz veled ha szülni fogsz? Akkor is segítséget kérsz? Nézz szembe a problémákkal ne hisztiz..

2011. szept. 22. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

köszi.


utolsó: rohadtul nem hiszti az egész, véleményt kértem, és igen, be vagyok parázva hogy mi lesz most mert ismerem a pincért, h nem fogja ennyibe hagyni ...

2011. szept. 22. 11:33
 10/23 anonim ***** válasza:
87%

Mivel tanuló vagy, előtted az ÉLET még. Tanuld meg, a főnöknek, a tulajnak mindig igaza van.

Ha a nővéred nem sajátjaként kezeli a kasszát, ma is ott dolgozhatna.

2011. szept. 22. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!