Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akkor is fontos a munka, ha...

Akkor is fontos a munka, ha rámegy a párkapcsolat?

Figyelt kérdés

Hétfőtől péntekig a munkahelyén dolgozik, hétvégém maszekol. Tök jó, hogy ilyen dolgos, meg hogy van pénze...

De ideje nincs. És ez nem 1-2hete van, hanem 1,5 éve. Kicsit unom :S... Persze ha kérek tőle pénzt (csak tesztelem, hogy adna-e), akkor sajnál tőlem még 10 ezret is. (Maszeknál 1 napos munkával majdnem 80 E ft-t keres).

Egyáltalán nem értem ezt az egészet. Mindig azt mondja, legyek megértő, hogy dolgozik. Megértő voltam másfél évig. De szeptember óta minden hétvégét végigdolgozza. Persze megtehetné, hogy 1-1 munkát nem vállal el, mert nincs rászorulva a pénzre, és velem lehetne, de nem.


És mindig is irigy vagyok azokra a nőkre, akiknek a párjuk heti egy teljes napot velük tölt, és nem munkával. Tudom, hogy sokan ezt nem tehetik meg, de a párom megtehetné. Néha már azt hiszem, a munkába menekül előlem. Tényleg annyira elviselhetetlen, hogy szeretném ha havonta 2 szombatot vagy vasárnapot együtt töltenénk?!


2010. dec. 11. 17:44
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
100%
Állítsd válaszút elé. Mondd el, hogy így ennek semmi értelme, ha kellesz neki, akkor szánjon rád időt, ha nem, akkor meg mondja meg. Csak hebegni fog, ha határozottan meglebegteted előtte, hogy esetleg a munkája miatt nem leszel neki te - és kénytelen lesz dönteni.
2010. dec. 11. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
65%

Én karrierista vagyok, engem egy percig sem zavarna, én is ilyen vagyok, csak nőben.

De megértem az igényeidet. Próbálj vele erről beszélni, másképp nem megy.

2010. dec. 11. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 A kérdező kommentje:
Bevallom őszintén, félek attól hogy a munkáját fogja választani.
2010. dec. 11. 18:32
 14/29 anonim ***** válasza:
100%
Oke. Es ha felsz hogy a munkat valasztja, akkor erdemes vele lenni? Ha a munkat valasztja, lelke rajta, akkor jobb ha szakitasz vele. Ha meg teged valaszt, akkor minden oke.
2010. dec. 11. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem se hagyd annyiban a dolgot!! Ha fontos vagy neki, igenis, hogy veled kell lennie "néha". Én már rég kivertem volna a hisztit, én nem csak havi két napot igénylek a barátomtól...
2010. dec. 11. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
100%

"Bevallom őszintén, félek attól hogy a munkáját fogja választani."

És akkor te is tisztán látsz. Ne félj ettől. Az, hogy most nem passzol az életetek, nem feltétlen jelenti azt, hogy pár év múlva, amikor ő is lenyugodott, ne kerülhetnétek újra össze. De az is lehet, hogy addigra találsz mást, olyat, akinek fontosabb vagy.

Minél tovább vársz ezzel a lépéssel, annál nehezebb lesz neked. De te tudod. A félelmeinkkel szembe kell nézni!

2010. dec. 11. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
100%

akkor dönts:

együtt leszel egy olyan pasival, akinek a munkája fontosabb mint te, alig látod, olyan mintha együtt sem lennétek


vagy


együtt leszel egy olyannal, aki lehet, hogy ugyanilyen szorgalmas, előrelátó, de csak hétfőtől-péntekig és a hétvégét 100%-ban veled tölti, elmentek együtt moziba, kirándulni, stb.

2010. dec. 11. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
100%
írtad,hogy közös lakásra spórol.Szép,ha közös jövőt terveztek,de ha már most ilyen gondok vannak akkor mi lesz később?nem csak az,hogy nem tölt szinte semmi időt se veled,de hogy pénzt se költ rád...Ez olyan mintha csak egy dísznek tartana,akit lehet mutogatni,hogy ilyenem van,de ő cserébe semmit se ad.gondolkozz el azon,hogy jó e így neked,megéri-e ez az egész
2010. dec. 11. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 A kérdező kommentje:

Szeretnék vele beszélni, de ma nem hajlandó találkozni.

Épp a fent leírtak miatt. Mert azt mertem mondani neki, hogy unatkozom.

2010. dec. 11. 19:35
 20/29 anonim ***** válasza:
6%

"még 10 ezret is"


Hát te tényleg ro'at éretlen vagy, keres munkát akkor nem fogsz unatkozni, és majd rájösz mennyit is jelent 10000 ft. Még jó hogy nem ad ki ennyi pénzt a kezéből.

2010. dec. 11. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!