Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Sok nő miért nem tudja megneve...

Sok nő miért nem tudja megnevelni a lányát?

Figyelt kérdés

Szomorú hogy felmegyek a közösségi oldalakra és 10-ből 8 lánynak az érdeklődési köre csak buli meg a pasik, na meg a vásárlás.Természetesen az már nem is "csaj" aki nem rak ki magáról valami erotikus képet, ami lényegében felhívás egy .......és még örülnek is ha megírják nekik az értelmi fogyatékos pasik hogy "de megb....álak".

Meg a "kedvencem" mikor a kedvenc könyv kategória mellé beírják: Még mit nem v. az meg mi v. utálok olvasni.


Ilyenkor hol vannak az anyák, akik elvileg sokkal jobban megértik a lányaikat és sokkal komolyabb kapcsolatot ápolnak a lányaikkal, legalábbis a magánélet terén, mint az apák?

Vagy ezekről tudnak és esetleg ők sminkelik ki a lányukat minden péntek este a buli előtt és ők adnak nekik óvszert ha netán egy pasi elkapja őket és a kocsijában megb...


Komolyan nem értem, miért hagyják ezt a szülők, s főképp az anyák?


2010. dec. 8. 23:04
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
33%

23:28: Fú, basszus, tudod vannak olyanok, akik a hozzás hasonló értelmi szinttel rendelkező egyedek önreklámozásai miatt nézik le a fiúkat, és én is fiú vagyok, tehát, ha megkérhetnélek, maradj csöndben.


17/F

2010. dec. 8. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 A kérdező kommentje:
Lefogadom kötekedő neked nem érték a tudás,de mindegy még mindig több helyre tudok menni, mint a te felfogásoddal.
2010. dec. 8. 23:58
 23/36 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem meg általában kinövik ezeket a szokásokat. Mi is bolondok voltunk tizenévesen a barátnőimmel: játszottuk az agyunkat a fiúk előtt, szerettünk vásárolni,flörtölni, csinosan öltözködni, erősen sminkelni és tűsarkú cipőben járni 15 évesen. Utólag visszanézve néha elég nevetségesek voltunk, de akkor jól éreztük magunkat. Igaz én odafigyeltem már akkor is a tanulásra, de ugyanannyira érdekeltek a fiúk és az öltözködés is.

Azóta már kinőttük ezeket a szokásainkat, elmentünk egyetemre, komoly párkapcsolatban élünk.


Persze van olyan, aki nem változik, de nem kell mindig elsőre ítélkezni.

2010. dec. 9. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
90%
Helytelen a kerdes. Nem "sok no", hanem sok szulo. Nem csak a no dolga nevelni.
2010. dec. 9. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
75%
az apák kevésbé hagyják ezt?
2010. dec. 9. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
milyen ismerőseid vannak? nekem az ismerőseim között nem nagyon vannak ilyenek, vagyis akad néhány, de messze nem ilyen nagy arányban.
2010. dec. 9. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
80%

Úgy gondolom, egy tizenéves lány már nemcsak a szülőktől nevelődik (ez mondjuk igaz már a kisgyerekekre is), hanem a közösségtől. A közösségnek, amibe jár, ugyancsak nevelési hatása van, csak más módon. A falkában a versengés és a beilleszkedési vágy érvényesül, pedig a többségnek eszébe sem jutna ilyen ostobaságokat csinálni, amikről szó van. Beszélgettem egyszer erről egy 16 éves lánnyal, az mondta, hogy akik nem követik a műp.csák viselkedését, (akik persze a média szemetén művelődnek) azokat kiközösítik és hülyének nézik - ez pedig a korosztály számára olyan, mintha egy felnőtt ember elveszítené az egzisztenciáját.

Így sokszor az egy bolond százat csinál szabály érvényesül.


Ez az egy bolond jellemzően az a minimum középszintű családból származó renitens egyén, akit a szülők magasról lesz.rnak, akinek mindent megengednek és mindent megvesznek. A többi fiatal számára akiket szigorúbban fognak, ez az életérzés csábító, mert ki ne akarna mindent megtenni és mindent megkapni? Így az agyatlan, elkényeztetett bunkó válik az osztály mérvadójává, holott semmit nem tett érte, semmivel nem jobb mint a többi, csak ezt nem veszik észre, a felszínt látják.

Az ilyenek kezdik el mindig a f.szságokat, a dohányzást, a drogot, a mértéktelen szexet, amit a többi szintén követni akar, holott valójában nem is ezekre vágynak, hanem arra a szabadságra, ami bunkókának megvan. Ilyen pedig sajnos minden osztályban akad egy-kettő.


Érthető tehát, hogy ilyen ellenszélben rohadt nehéz gyereket nevelni, egyszerűen képtelenség kikerülni, hogy a fiatal ne kerüljön kapcsolatba ezekkel a dolgokkal. Az eltiltás és a fenyegetés sem vezet jóra, mert az hosszútávra megrontja a szülő-gyerek kapcsolatot, és komoly felnőttkori traumák táptalaja.


Szerintem a ma ismert legjobb módszer, hogy a szülő baráti viszonyt alakít ki a gyerekével, családi programokat csinál, illetve hogy kendőzetlenül felvilágosítja a gyereket az élet dolgairól. Nekem például elég volt egy mondat a drogokról, hogy sose nyúljak hozzájuk: rá lehet szokni és meg lehet halni tőle. Ugyanezt meg lehet csinálni a többivel is, viszont mindenképp meg kell adni a választási lehetőséget, mert a a kamaszoknál a tiltás törvényszerűen tiltakozást vált ki.


Ja, és még egy fontos: ilyen felvilágosítást csak azért kap kevés fiatal, mert maga a szülő sem tudja, hogy mit kéne mondania. Ez a valódi szégyen.

2010. dec. 9. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
egyik befolyásoló tényező: http://www.youtube.com/watch?v=pbscXP1UAUw érdemes megnézni.
2010. dec. 9. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 A kérdező kommentje:

Az anyák felelőssége sokkal nagyobb, mivel ők azok akik megbeszélik a lányukkal a fiatalkori ügyeit.Az apák általában nem annyira, az anyák jobban megértik a lányaikat, ne mondja nekem senki, hogy ez nem így van.

Ebből kifolyólag rajtuk nagyobb a felelősség, ők sokkal jobban képesek hatni egy lánygyermekre,mint az apák.

Legtöbb esetben és ne hogy már egy-két kivétel legyen a hatalmas ellenérv.


A másik,igen hatnak a gyerekre a reklámok, az iskola, a rossz társaság, de ez nem kifogás.A gyereket meg kell büntetni, ha olyat csinált, nem szabad mindenhova elengedni, úgy utálom az ilyen liberális felfogást.A szülő azért van, hogy neveljen. Nevelni meg nem mindig lehet szép szóval és hülyeség hogy felnőttkorára ilyen-olyan pszihés beteg lesz.

2010. dec. 9. 07:15
 30/36 anonim ***** válasza:
87%
Pedig az apa nagy szerepet játszik a lány életében. A nő nem tud férfiképpel szolgálni egy lánynak, pedig ez határozza meg a férfiakhoz való viszonyát. Akármennyire is nem tetszik, a férfinek is 50%-a van a nevelésben, könnyű a nőkre kenni...
2010. dec. 9. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!