Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 12 éves lánynak notebook...

12 éves lánynak notebook szülinapra. (Kb 150 e Ft) Szerintetek már Ok, vagy még korai neki?

Figyelt kérdés
2010. dec. 7. 19:45
1 2 3 4 5 6 7
 51/63 anonim ***** válasza:
Hát tény.
2010. dec. 8. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/63 anonim ***** válasza:
Szerintem korai. Valaki írta, hogy tanuláshoz kell?? Egy 12 éves gyerek nem kap olyan házi feladatokat, amiket géppel kellene megoldania.. Arra amire ő használná, arra felesleges.
2010. dec. 8. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/63 anonim ***** válasza:
70%

10 és fél éves a lányom, és hiába van otthon asztali gép, megkapta a 10. születésnapjára a netbookot (pedig nekem sincs se notebookom, se netbookom, csak egy elavult asztali gépem).

Lehet nem használja ki, de szerintem nekünk is van egy csomó "felesleges" dolgunk, amire igazán nincs szükségünk.

Szerette volna nagyon, gyűjtögetett rá, beleadta minden megtakarított pénzét és a nagyszülők is beszálltak, hogy megkaphassa.

És nem kell ellenőriznem, nem függő: van gyerekkora, eljár sportolni, jól tanul (és tévedésben van az aki azt hiszi, hogy a 12 évesek még nem kapnak olyan házit amihez gép kell), nem a gép elé ültetem be, hogy ne kelljen vele foglalkozni, hanem szervezünk közös programokat. Megbeszéltük, hogy mit lehet és mit nem. És pl. mikor nyáron a nagyszülőkkel elmegy nyaralni én örülök, hogy nála van, tud küldeni egy mailt, képeket és nem vagyonokat költök a telefonra, hogy külföldön hívogassam.

Igen, meglenne nélküle, de ha erre vágyott és nem babára (mint valamelyik hozzászóló írta, hogy 12 évesen még babázni kellene), akkor ezt kapta. Én több értelmét látom, hogy "hasznos" dolgokat vegyek a gyereknek, minthogy megvegyem az ezredik felesleges dolgot, amit tudom, hogy nem használ. Van ipodja, és most karácsonyra ő is érintőképernyős telefont kért (már fél éve erre vár, megértette, hogy akkor érdemes megvenni, mikor lejár az én hűségnyilatkozatom, és fillérekért vehetek telefont). Nem érzem, hogy elkényeztetett lenne, nem becsülné a dolgokat. Mindenre vigyáz amit kap, egyszerűen nem irigy, keserű mint sokan (még a felnőttek közül is).

És nem azért kap meg "mindent" mert nem tudom mire költeni a pénzem. Inkább magamon spórolok, de a gyereknek igyekszem mindent megadni.

2010. dec. 8. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/63 anonim ***** válasza:

13:46

Én teljesen egyetértek veled! De sokan nemfognak és írni fogják hogy " Látszik hogy elvan kényeztetve meg hogy biztos egy hisztis kiscsaj lehet" Szerintem nemígyvan és teljesen igzad van! ^^

2010. dec. 8. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/63 anonim ***** válasza:
Szerintem ha jó tanuló, érett, megérdemli, és persze megtehetitek, akkor mindenképpen. Én 17 évesen kaptam laptopot, barátom húga 13, és mindketten normálisak vagyunk:) De mindenki akkor kéri, mikor szüksége lesz rá szerintem. Pl. barátom húga azért kérte, mert csak 1 gépük volt, és így alig jutott oda a géphez, én pedig azért, mert egyre többet aludtam a páromnál, és vinni akartam a gépemet, hogy ott írhassak házit, nézhessek filmet, stb. Most 20 éves vagyok, és arra kell a laptop, hogy dolgozzak.
2010. dec. 8. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/63 anonim ***** válasza:

elég neki egy 70ezer körüli netbook is sztem.

hasznos, nagyon jó dolog, én 20 évesen kaptam laptopot, addig volt asztalim.

12 évesen kaptam az első PC-met :D

szóval nem korai, csak nem ennyiért.

nem is tudná kihasználni.

aztán ha gimibe megy majd, akkor érdemes venni neki erősebb gépet. bár egy házidogához elég a word is vagy a power point, ami a legcsóróbb gépen is fut.


bár ha megtehetitek, akkor miért ne, de ha fele annyiért is kaptok olyat, aminek örül a kislány, akkor a másik feléből vehettek a tesónak, nagyszülőknek, magatoknak ajándékot.

2010. dec. 8. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/63 anonim ***** válasza:
91%

Nem tudom melyik válaszolónak szeretném mondani:

Nem bunkóságból írom, de elég sok lehet a zsebpénze a 10 éves lányodnak, hogy minden pénzét a laptopba adta.

Én, 18 évesen fél nyaramat átdolgoztam, hogy egy kicsit tudjak segíteni a szüleimnek, és az én ajándékom magamnak egy 17.000 Ft-os Nike cipő volt és egy-két olcsóbb póló.

Bár nem adnak nekem külön zsebpénzt anyuék, ha kérek egy-két ezrest, adnak. Néha elmegyünk 1-2 ruhát vásárolni.

Úgy érzem, jó gyermekkorom volt.

2010. dec. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/63 anonim ***** válasza:

az elkényeztetés is nevelés kérdése. én mindent megkaptam, nyaraltam európán kívül, stb stb... és mégsem vagyok elkényeztetett, tudom hol a határ, tudom hogy ezért rengeteget kellett dolgozniuk a szüleimnek és nem kérkedek vele.

18f

2010. dec. 8. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/63 anonim ***** válasza:

20.47-nek

Hogy minden megtakarított pénzét beleadja a gyerek abba amit szeretne nem egyenlő azzal, hogy ő fizette a nagy részét. Akkor azt mondtam volna, hogy csak kipótoltam neki. A hangsúly itt azon volt, hogy képes volt gyűjtögetni, és nem hülyeségekre elkölteni a pénzt amit kap. Volt egy célja, és ezért küzdött. Nincs fix összeg, amit ő minden hónapban megkap, oda szoktam adni neki az aprót, amit ő eltesz. Ebből havonta azért 2-3 ezer forint összejön. Ez az övé, arra költi amit szeretne. Nem tudom elképzelni, hogy a gyerekem zsebpénzét elkérjem, vagy azt a pénzt amiért esetleg diákként majd ő dolgozik meg. Ez a pénz az övé, arra költi amire szeretné.

2010. dec. 9. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/63 anonim ***** válasza:

és tévedésben van az aki azt hiszi, hogy a 12 évesek még nem kapnak olyan házit amihez gép kell.

Én írtam, hogy nem kapnak olayn feladtot, amihez gép kellene, tapasztalatból, mivel én is voltam 12 éves, nem olyan régen, és nem kellett hozzá gép.

2010. dec. 12. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!