Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 12 éves lánynak notebook...

12 éves lánynak notebook szülinapra. (Kb 150 e Ft) Szerintetek már Ok, vagy még korai neki?

Figyelt kérdés
2010. dec. 7. 19:45
1 2 3 4 5 6 7
 41/63 anonim ***** válasza:
35%

Imádom az ilyet, a válaszolók megint kihozták az egészből, hogy aki megteheti és megteszi az ilyen dolgokat nyilván egy s*ggfej és a gyerekéből sem lesz semmi. Sok jósnő, biztos rengeteg tapasztalatotok van és tudjátok kiből mi lesz és mennyire fog megbecsülni bármit.

Nekem is egyetemista koromban lett laptopom, de érdekes, semmi bajom nem volt azzal, akinek hamarabb lett laptopja, mint nekem.


Ha megtehetitek akkor vegyétek meg :)

2010. dec. 7. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/63 anonim ***** válasza:
74%

Még én se vettem magamnak laptopot, pedig már rég elszállt felettem az emlegetett életkor.

Teljesen felesleges, tolná egész nap a faszbukot, az msnt, myvipet, twittert, meg hasonló baromságokat.

Ha nem akarod, hogy elkényeztetett mert-én-mindent-megkapok-anyucitól-és-a-fenekemet-sem-kell-felemelnem-hozzá-a-gép-elől lányka legyen, ne vegyél neki, és mondd azt, hogy 16 évesen nyáron szépen elmegy melózni, abból azt vesz, amit akar.

Legalábbis én ezt csinálnám.

Laptop, egy 12 éves kislány kezébe. Ne haragudj, de nagy baromság lenne.

2010. dec. 7. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/63 anonim ***** válasza:
16%

5 éves voltam mikor megkaptam az első számítógépemet, ok a családé volt de nagyjából én játszottam csak vele. Később lett újabb és újabb gépünk, de azzal is 99% én tanultam, játszottam, akármi. Lett internetünk azt csak én használtam, anyu még ma sem érti teljesen a dolgokat rajta. Tehát ha úgy vesszük nekem 5 éves koromban lett gépem. Szóval szerintem a 12 végképp nem korai :)

Mellesleg attól függ van-e saját gépe. Mert ha van egy asztalija akkor azt vagy eladni és laptopra cserélni, vagy semmi értelme még egy gépnek a szobájába.

24/L

2010. dec. 7. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/63 anonim ***** válasza:
77%

Kedves valamelyik válaszoló!

Szerintem nem irigyek a válaszolók, mert ugye azt ki nem szarja le, ha megteheti, vegye, arról van itt szó, hogy 12 évesen nem való egy gyerek kezébe notebook. Örülne, hogy luk van a seggén és szelel.

Itt az elkényeztetésről lehet szó, véleményem szerint.

Gondolom van már 40ezres tapitelefonja is, ami jócskán utal mindent-megadunk-a-gyereknek kategóriára.

És ha Te, mint szülő nem leszel már a gyerek mellett? Kirepül, betölti a 21-et, és elmegy otthonról? Akkor a saját lábára kell majd állnia, nem lesz anyuci, apuci, aki megveszi a legdivatosabb cuccokat.

Ebben a korban lehet legjobban elcseszni a gyereket, ha itt elkapatod, sosem lesz belőle saját magát önálló keresetéből és erejéből ellátó felnőtt, független nő.

Csüngeni fog rajtad, ha ezt folytatod.

Persze, én megértem, nyilván azt akarod, hogy boldog legyen, és örömet okozz neki, valószínűleg a bőréből ki is ugrana, rövid távon megfelelő. De gondolj bele, ha ezt folytatod, a fejedre nő, és egyre több mindent akar majd, mert rájön, anyu megengedheti magának, akkor miért ne.

Hosszútávon elcseszed.

2010. dec. 7. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/63 anonim ***** válasza:
42%

Biztos mindenkit elkapatnak, aki mindent megkap.

Tudod én azért tanulok és dolgozom, hogy mindent megtudjak adni majd a családomnak. És igen, ha erre vágyik ezt is. Baromira nem jelenti, hogy nem fogja megbecsülni vagy hogy nem tudja mennyit kell érte dolgozni. Nem mindenki hülyegyerekként születik.

2010. dec. 7. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/63 anonim ***** válasza:
99%

Mielőtt elavultnak titulálnátok, 21 éves, programtervező infós hallgató vagyok.

Attól eltekintve, hogy sok válaszolónak igaza van, hogy 12 évesnek annyira nagyon felesleges egy notebook. Hiszen az általános iskolába nem viheti, nem kell órán azon dolgoznia, ha otthon él egy asztali sokkal jobb megoldás. Én is meg vagyok lőve, mert a sulitól kaptam a notebookot, mint tankönyvet, és hiába 1 éves középkategóriás noti, az általunk használt fejlesztői környezetben készített játékok sem nagyon futnak rajta, mert a videókártyája nem bírja el a terhelést.

Ha laptopot veszel neki, akkor maximum 4 évente cserélni kell, hogy "up to date" legyen, a bővítése mocsok drága (egy ram bele 10 körül mozog) míg az asztalit sokkal dinamikusabban bővítheted. Tudsz bele külön vinyót venni, vga-t venni, alaplapot, stb stb. 150.000ből már egy pofás asztali gépet tudsz venni, míg a csúcskategóriás notik 200+ fölött mozognak. Értem ezalatt a külső vga-sokat. Ezzel ellenben 150ből már olyan asztalit hozol ki, amin nagyon sok játék elfut, és el is fog futni még egy jó darabig. Illetve sokkal kevesebbe kerül a bővítése, a hardverek "frissítése" mint egy notebooknál.

2010. dec. 7. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/63 anonim ***** válasza:
91%

Érvet és ellenérvet is tudok mondani. Érv: nagyon sokat segíthet a tanulásban, házi dolgozatokhoz, beadandókhoz, házikhoz nagyon jó, ki tudja nyomtatni, le tudja menteni őket. Segít a tanulásban, fejleszti az eszét, sok érdekes dologról tud olvasni, nem megy az utcára csavarogni, hanem bent ül a melegen.


Ellenérv: nem megfelelő nevelés mellett ( úgy értem, ha nincs leszabályozva mennyit gépezhet) függő lehet, másra nem fog figyelni, megtalálja sok veszélyes alak, feltéved nem neki való oldalakra, sok hülye videó van meg kép amit nem kellene látnia.


És egy példa. Unokahúgom 10-11 éves korában kapott gépet. Elvan vele, játszogat, de leül tanulni is, és egész jó tanuló. Viszont, chaten, itt ott megtalálják a "pedok", napisz*rt, p*naponthut meg ilyeneket nézeget. Sajnos nem ülhet mellette az anyja napi 24 órában hogy mivel foglalkozik.


Nem tudom vegyetek-e neki. Majd eldöntitek :) De ha vesztek neki figyeljetek oda rá!

2010. dec. 7. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/63 anonim ***** válasza:
ennyi válasz után, most már kíváncsi leszek a kérdező véleményére, mit dönt:-)
2010. dec. 7. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/63 Barbieee :") ***** válasza:

az én elkényeztetésem egy egyszerű converse tornacipővel kezdődött...(13 évesn)aztán a plázában 2 pólóval..fényképezőgép karácsonyra stbstb..azóta csak plázában vagyok hajlandó vásárolni,csak márkás ücsit iszok meg és a márkás édességeket szeretem..stbstb.mind erre akkor jöttem rá,mikor anyu visszapakoltatott velem valamit a boltban,évek óta először(aztán mondta,hogy most nem tehetjük annyira meg)..ne akard igy elcseszni a gyereked...ha anyu 13 évesen laptopot vett volna nekem,gyönyörüen megbecsültem volna..minden cuccom mintha új lenne,de most plazmatv-ről menne a nickelodeon és az iphoneomrol irnék sms-t a barátnőmnek,hogy bocsi,hogy az előbb bunkó voltam...

14L

2010. dec. 8. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/63 Barbieee :") ***** válasza:
ja és nem azt akartam írni,hogy anyukám rossz lenne..mert a világ legjobb anyukája..és imádom nagyon nagyon..és nem cseszett el ngem se..költői túlzás volt..de tény,hogy kicsit elvagyok kényeztetve..
2010. dec. 8. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!