Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 12 éves lánynak notebook...

12 éves lánynak notebook szülinapra. (Kb 150 e Ft) Szerintetek már Ok, vagy még korai neki?

Figyelt kérdés
2010. dec. 7. 19:45
1 2 3 4 5 6 7
 31/63 anonim ***** válasza:
24%

Szerintem nyugodtan vegyél neki! Nem értelek titeket! Oké 13 éves vagyok! Miért ne tudnák vigyázni mondjuk egy laptopra? Annyira nem értelek titeket! Oké! A ti időtökben nem kellett laptop! De akkoris... Mondjatok egy okot azon kívül hogy "nemtud vigyázni rá"! Amúgy szerintem kaphatná úgyis hogy szülinapjára meg karácsonyra egybe (:

13/L

2010. dec. 7. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/63 anonim ***** válasza:
95%
úgy, hogy kicsit értek is hozzá, nyugton mondom, h inkább egy saját PC... a laptop olyan, hogy 3-4 év a max. amit célszerű kihúzni vele, mert elavult lesz, tönkremegy. Amíg nincs arra szüksége, hogy suliba bevinni, addig felesleges, olcsóbban, tartósabb asztali gépet lehet kihozni belőle, még modernebbet is. Szemének is kíméletesebb egy jó monitor, mint a laptop monitorja. Ha majd megy egyetemre, 6 év múlva, akkor úgyi kell neki majd laptop. Nem hiszem, h kihasználná a mobilitását, és az adapter is elég halandó dolog...
2010. dec. 7. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/63 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem ebben a korban az a lényeg, hogy mire használja, mit csinál vele. Szerintem a nappaliba való, vagy közös helyiségbe, ahol még szemmel "ellenőrizhető" hogy mit csinál rajta, mert sok veszélye van pl a korlátlan netezésnek, de akár csak a játékoknak is. (szemproblémák, érzelmi fejlődés, biztonsága) Hogy oda asztali, vagy laptop, az már talán mindegy is.


Szerintem csak a korlátlan használattal van gond, amikor azt csinál a gyermek rajta, amit akar, akkor amikor akar. Tehát számítógép, vagy laptop szerintem nem korai, érdemes már tanulni word, excel stb-t is rajta egy gyermeknek is, de nem kizárólagos saját használatra (szerintem).

2010. dec. 7. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/63 anonim ***** válasza:
85%
persze,hogy nem érted, 13 éves vagy gondolom neked is az első hogy jaj a net az msn meg a közösségi oldalak, na épp ezért nem kell egy 12 évesnek laptop
2010. dec. 7. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/63 anonim ***** válasza:
63%

Felesleges. Egy 12 éves lehet, hogy tud vigyázni egy laptopra, nem mondom, hogy nem. De minek neki? Nem fogja kihasználni.. Azért, hogy egész nap msn-en nyomuljon a barátaival? Házidolgozathoz kell? Ugyan már.. Arra elég egy asztali PC is. 150e forint amúgy nagyon sok egy notebookért szerintem, figyelembe véve hogy nem nagy gépigényű tervező/modellező/akármilyen programokat fog futtatni rajta.

A hordozható gépek előnye, hogy hordozható. De hova akarja hordozni? Iskolába? Nem hiszem, hogy ennek sok értelme lenne.. akkor? Másrészt egy 12 évestől, ha véletlenül olyan környékre keveredik, simán elszedik az utcán.

Én 22 évesen vettem magamnak az első PC-met, (ez 3 éve volt, azóta csak nem változott annyit a világ..) addigra már meg tudtam becsülni a pénzt. Előtte is írtam "házi dolgozatokat" és hasonlókat, elég nehéz volt, de megoldottam PC nélkül. Ha nektek van már asztali, akkor ugyan miért kellene még egy notebook is neki? Ha pedig nincs, akkor mindenképpen azt javaslom.. Ugyanolyan jót feleannyiért lehet kapni az üzletben.

2010. dec. 7. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/63 anonim ***** válasza:
94%

Amikor elvégeztem a középiskolát, lett egy laptopom, és azért nem asztali gép, mert kollégista lettem, és olyan szakon, ahol sok gépnél elkészítendő feladatunk van.


Egy tizenkét éves még nem tudja annyira értékelni ezeket a dolgokat. Emlékszem, nekem ennyi idősen walkmanem volt, de nem nagyon tudtam rá vigyázni, főleg amiatt, hogy minden barátom ki akarta próbálni.

A laptop meg pont ilyen, hordozható. Még el is lophatják tőle.

2010. dec. 7. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/63 anonim ***** válasza:
61%
miert ne vehetne meg? azert basszus, mert egy 12 eves felmegy chatelni majd a sajat geperöl, amit a csaladirol nem tehetne, es el megy dugni, mert ö mar 12 eves nagylany. Semmi penzert nem vennem meg neki es nem azert, mert nekem sem volt. Hanem, mert sokkal jobban kiesik a kontroll alol, amire egy 12 evesnek szüksege van. Persze szelsöseges eset, de soha nem tudhatod kivel akad össze interneten. Ja, igen, letilthatsz oldalakat, de akkor meg mi ertelme van a sajat gepnek? Hogy azon passzianzon, meg nezze az egyszervoltat? Semmi, de SEMMI szüksege nincs egy 12 evesnek laptopra. Megi minek? Mi olyan dolga van, amire nem eleg a csaladi szamitogep? Nem a penzt sajnalnam töle, meg nem arrol van szo, hogy megbecsüli-e. Elöbb vennek meg neki 150 ezerert egy fogkefet, minthogy 12 evesen sajat gepe legyen. Nem kell ehhez, hogy ne legyen felelössegteljes, szemelyes ismerettsegi körömben volt olyan, akinek a laptopjan talaltak meg az öngyilkossaga utan, hogy olyan oldalakat nezett, hogy hogy a legkevesbe fajdalommentes az öngyilkossag. Nem azt mondom, hogy amiatt lett öngyilkos, mert sajat laptopja volt, nagy a valoszinüsege, hogy anelkül is megtette volna, hanem arrol, hogy ott az a minimalis esely, hogy mindezt a csaladi szamitogepen nezi, akkor valaki kiszurja pl. Vagy nem csatlakozik olyan forumokhoz, ahol biztatjak erre. Persze, sok a ha, meg ez egy kirivo eset, de szerintem a vilagon semmi szüksege nincs ra egy 12 evesnek, karmilyen megbizhato, meg jol tanul.
2010. dec. 7. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/63 anonim ***** válasza:
80%

20:33-as

Nekem a mamámnál van 2 gép. Egy laptop meg egy asztali gép. A mamám a laptopot direkt azért vette hogy ha ottvagyunk nála akkor ne unatkozzunk. És egyetlen egyszer nem esett le pedig már megvan 2 éve! Rendes laptoptartó böröndféleségbe van. És ha megtanultam miért ne köthetném le a laptopal magam? Van nagyon sok PC-s játék. Én sims 3-mazni szoktram de ez most nemi ide tartozik igazán ><" Na mindegy. Szerintem nincs semmi baj a laptopal! De nem a mi döntésünk!

2010. dec. 7. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/63 anonim ***** válasza:
94%
Ha otthon van számítógép, felesleges. Ennyi pénzért inkább egy laptopra áldoznék - az többet tud - ha nem lenne otthon asztali sz.gép. Akkor ez lenne az otthoni gép.
2010. dec. 7. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/63 anonim ***** válasza:
37%

Jesszus, a sok irigy.

Az a helyzet, hogy ma igenis kell az iskolásoknak is gép, és ez a tendencia csak erősödni fog.

A barátom még úgy járta végig az egyetem első két évét, hogy volt egy pc-je, de nem volt internete.

Ma lehetetlen internet nélkül egyetemre járni, a legtöbb anyagot online kapjuk és a vizsgát is neten lehet fölvenni.

A tesóm most kezdte a gimit és igen, ad neki a tanár olyan feladatokat, amihez kell internet. Elvégre ha van, miért ne használná ki?


Szerintem simán kaphat. Nyilván ha a családnak nincs pénze, akkor fel sem merülne, hogy vesznek neki. Semmi baja nem lesz a laptoptól.


Hogy lehettek ilyen kicsinyesek és irigyek? :(

2010. dec. 7. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!