Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 12 éves lánynak notebook...

12 éves lánynak notebook szülinapra. (Kb 150 e Ft) Szerintetek már Ok, vagy még korai neki?

Figyelt kérdés
2010. dec. 7. 19:45
1 2 3 4 5 6 7
 11/63 anonim ***** válasza:
90%

23 vagyok,nincs laptopom,asztali gépem van,16évesen magamnak vettem (egész nyáron 12 óráztam feketén érte),7 éves gép,és mérnök vagyok/leszek,de elég egyenlőre


öcsém 10 éves,erre kapott egy kaptopot,mondván h a mittudomén milyen játék nem megy az asztaliján...


jó,én egy forintot nem kapok otthonról már,suli mellett dolgozok,de mikor még otthon laktam,és ismerőshöz kellett átmenni mert nem ment a rajzprogi a gépemen,akkor nem jutott eszükbe...

ne kényeztesd el ilyennel,kicsi még ehhez,nem fog megbecsülni semmit

2010. dec. 7. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/63 anonim ***** válasza:
74%
Én meg vagy 23 voltam, mikor számítógépet vettem. Dehát ez semmit nem jelent. A mai 3 éves simán tudja kezelni a DVD lejátszót, az 5 éves a számító gépet. Ha megtehetitek vegyétek, de ne azért, hogy csak azzal kösse le magát. Jó is ha beletanul korán, hisz ez a jövő... vagy legalábbis jó ha ért hozzá. :)
2010. dec. 7. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/63 anonim ***** válasza:
82%

Jaj, ne már! Én is tudok kontrázni, 15 voltam amikor színes tévénk lett, 16 amikor vezetékes telefonunk lett otthon. Csak azóta eltelt 22 év. Sőt, 2001-ben láttam először internetet, miközben már 8 éve számítógépen dolgoztam...

Változik a világ, egy 12 éves gyerek már simán számítógépezik, meg lehet venni neki ha megtehetitek, de legyen erős a szülői kontroll (1 óra gépezés naponta stb.)

Az ő korosztálya ezt már igényli (még a fiatalabbak is...).

2010. dec. 7. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/63 anonim ***** válasza:
95%

Nem értem, miért kell magatokhoz hasonlítani...


Kérdező, ha van rá keret, és a lányod megérdemli, akkor miért ne? Ha van egy kis esze, akkor az internet külön jó, utána nézhet annak, ami érdekli, nem mindenki lóg ám a Napiszaron... Plusz hamarabb megtanul gyorsan gépelni, ami a mai világban elengedhetetlen.

2010. dec. 7. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/63 anonim ***** válasza:
25%
Szia! Szerintem vegyél neki. Énis 12 éves vagyok. Nekem igenis kell házihoz,házidolgozathoz! Szinte csak este jutok géphez mert délután tanulok. Ha tanultam akkor miért is ne ülhetnék ide gépezni? Énis mostkérek karácsonyra. És régebben szerintem azért nemvolt senkinek laptopja mert még akkor nem terjedt el igazán magyarországon csak az asztali gép. De a te döntésed! Szerintem örülne neki! Sok sikert! (:
2010. dec. 7. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/63 anonim ***** válasza:
83%
Korai,rá ér gimis korába!
2010. dec. 7. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/63 anonim ***** válasza:
76%
Teljesen felesleges, ráadásul drága ráér akkor ha továbbtanul, ha van asztali gép akkor meg főleg.Nem tudja mire használni, meg folyton előtte ülne ami nem jó.
2010. dec. 7. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/63 anonim ***** válasza:
73%
Ugyan! Nem vagyok egy őskövület, de 12 évesen megvoltam laptop nélkül(akkor kaptam éppen csak egy használt mobiltelefont 3000 Ftért,pedig mi is jól élünk), papíron is meg tudtam írni a házimat, és most, 19 évesen is meg tudom! Szerintem korai neki. Én 2 hónapja dolgozom egy gitárért és még mindig csak a fele van meg(110.000 ft). 150.000 Ft egy nyamvadt születésnapért? Mit kap érettségire majd, brilliánsgyűrűt? Bár ha van pénz akkor hajrá. Én feleslegesnek tartom. Szerintem ha ilyen ajándékokat vagdostok hozzá, egyáltalán nem fogja értékelni a pénzt. Én tudom, hogyha hozzám vágnának egy ilyen laptopot, fele annyira se értékelném mint azt a gitárt, amiért 3 hónapig szívnom kellett.
2010. dec. 7. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/63 anonim ***** válasza:
93%

Nem arról van szó, hogy a kérdező nem halad a korral, hanem hogy nem becsül majd igazán semmit. Most notebook, érettségire autó, diplomaosztóra lakás, igazán semmit nem fog megbecsülni.

Azt meg nem hiszem, hogy egy 12 évesnek a notebook vagy egyátalán a szgép létszükséglet.

2010. dec. 7. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/63 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem még nem fontos. Az asztali gép elég. Ha vesztek neki laptopot, egész nap benn ülne a szobájában és azon pötyörészne. Tapasztalatból mondom, mert több ismerősöm járt így, hogy egy kis msn, egyéb oldalak, aztán hopp... már 7 óra és még nem tanult semmit. Manapság (18 évesen) meg le sem fekszik szinte aludni, max. 2-3 órát. Én most, 18 éves koromban kaptam internet-hozzáférést, hogy már könyörögnöm kellett anyuéknak, hogy minden tanár neten adja a házit. Persze eddig is meg tudtam valahogy oldani, de eléggé kényelmetlen volt barátnőkhöz vagy internetkávézóba járni. Pedig nívós gimnáziumba járok már 4,5 éve. És megoldottam.

Amúgy meg (lehet, hogy általánosítás), de a mai új kütyük kiölik a fantáziát a gyerekekből.

Szóval, én azt mondanám, hogy még korai.

2010. dec. 7. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!