Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyűlölöm az apámat és alig...

Gyűlölöm az apámat és alig várom, hogy meghaljon! Ez jogos vagy elítélendő? Többi lent

Figyelt kérdés

Az apám egy alkoholista. Pontosabban egy alkoholista állat. Minden egyes nap megiszik fél liter vodkát meg még kitudja mit, és hány sört. Követeli a piát, a kaját és a cigit. Fürödni nem fürdik, nem dolgozik egész nap eszik, alszik, netezik és ugye a pia. Velünk úgy beszél mint a kutyával, mindig neki van igaza mindenkit megnéz viszont ő a legjobb ember és persze ő nem iszik.. De velem még csúnyábban beszél, állandóan lek*rváz, állandóan küldene itthonról el. HA megmondjuk neki h fürödjön már le vagy keressen munkát mindig ordít hogy pedig ő mindig fürdik csak mi nem és hogy ő tart el minket minek keressen másik munkát. NEkem állandóan dumál hogy takarodjak dolgozni mert ő nem fog engem eltartani. kész vicc nem is keres semmi pénzt. Évek óta ez van annyira utálom. Soha nem kívánnám ember halálát de ez az ember nem ember. Néha bánt is rángat meg minden de amiket mond még bántóbb. Anyával is olyan rondán beszél állandóan számon kéri hogy merre járt mikor túlórázik FÉL órát akkor már hívogatja h biztos csalja.. a múltkor például bent néztem a tv-t a szobába és bejön hót részegen és ordít hogy mégis kivagyok én itt azonnal takarodjak el innen, egész nap nem csinálok semmit csak fekszek és tv-zek. annyira ideges lettem hogy ráordítottam hogy takarodjon innen ki, erre ő nekem ugrik hogy én itt nem vagyok senki csak egy sz*r sz*mét eltartott hülye gyerek. áhh gyűlölöm, nővérem már elmenekült itthonról, fiú tesóm alig van itthon, én nem merem elhívni a barátaimat mert itthon fetreng büdösen piásan. és mások engem hibáztatnak hogy megkéne értenem szegényt. nah persze miért is? mert iszik és így bszél velünk?

19L


2010. dec. 5. 23:32
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
100%

Én ugyanígy éltem le a gyerekkoromat,és egészen addig ebben a alkoholos életben voltam míg el nem költöztem.Csak nekem az anyám volt ilyen alkoholista..El se hinnéd,hányszor kívántam,hogy haljon meg,és jobb lesz az életem..El se hinnéd hányszor alázott meg..Volt,hogy egy barátom (Aki csak jó barát volt,de semmi több) feljött,hogy elhívjon egy buliba,és részegen ott magyarázott neki,hogy a meg akar dugni neki fizessen..Annyira szégyelltem,hogy ez a viselkedés kihatott az egész életemre.E miatt szégyenlős,és nagyon naiva lettem..Ezért szinte soha nem hívtam el egy barátot,vagy barátnőt..

20 évesen elköltöztem..De annyiszor kívántam,hogy meghaljon,,hogy még mindig él..Én 38 éves vagyok,és még ma is ugyanolyan alkoholista mint 20-30 éve.. De hál istenek lassan 18 éve nem láttam...

Nem akarlak elkeseríteni,de amíg nem költözöl el,nem éled az életed addig semmi változás nem lesz,Sőt csak rosszabb lesz..

Egyébként amikor 13 éves voltam a testvéremmel mi megkértük aput,hogy váljon el.Megtette.Apuhoz kerültünk,de mégsem volt hajlandó elköltözni,mert kidobni nem lehetett csak úgy az utcára..

De ha anyukád tud akkor váljon el,és dobja ki valahogy..(bár nem biztos hogy sikerülni fog)

2010. dec. 6. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
73%

Imádom amikor jönnek az albérlettel..

Na igen,csak hát oda kell 1 havi albérleti díj+ 2 havi kaució..+ kaja pénz,és egyéb költség..Nem hiszem,hogy aki ilyen helyzetben van annak van félre tett 100-200 ezer forintja..

Amúgy megkérdezhetem hogy milyen betegségben szenvedsz? Mert az én apám is alkoholista akárcsak a tied(hasonlóképpen viselkedik is).Én súlyos asztmás vagyok.Szinte mindenre allergiás,magas vérnyomásom van,és légzési problémáim is vannak..Én ettől függetlenül egyetem mellett elmentem dolgozni..Még hétvégén is dolgozom,legalább addig sem vagyok otthon..

Igaz a mondás amit az egyik író írt."Segíts magadon és Isten is megsegít"

2010. dec. 6. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 A kérdező kommentje:

köszi végre valaki nem jön az albérlettel :)

trommbózisom van, amit lehet műteni kell majd nemsoká, most a vércukrommal is bajok vannak, plusz valami a gerincemmel amire nem jöttek még rá, hogy mi, éés érszűkületem van. nos így is menjek dolgozni? ígyis fogjam magam és azonnal költözzek? nem így megy ez. ha tehetném elhúznék. K*rvára nem lenne egyszerű elmenni se albérletbe sehová. aki ezt ajánjla nem tudom volt ilyen helyzetbe. aki nem hisz nekem ne írjon ide nem vagyok rá kíváncsi.

Aki írta hogy ilyen az anyukája, azt nagyon sajnálom :( Ismerős a helyzetén azért nem hívok ide fiút Isten őrizz h ilyet mondjon. Egyébként ha nem bántalak meg a te anyukád is nagyon sokat ivott?

2010. dec. 6. 06:32
 24/37 anonim ***** válasza:
43%
Apádnak miből van pénze italt venni?
2010. dec. 6. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 A kérdező kommentje:
Anyától követeli, ha meg nem ad akkor meg balhé van üvölt meg minden. Szóval muszáj neki adni rá pénzt
2010. dec. 6. 09:43
 26/37 anonim válasza:
51%
próbáld meg a családsegítőt. Ők ugyan inkább fiatal vagy kiskorúakon tudnak segíteni, de lehet, hogy valamit tudnak tenni értetek. Albérletbe csak lakótársakkal tudnátok menni talán, de az se jó :( Egyetemre jársz, vagy középsuliba? Mert lehet, hogy halasztanod kellene, nem megterhelő munkát. Munkaügyi központok indítanak olyan tanfolyamokat, amikre te kapsz havi fizetést, és csak akkor kell visszafizetned, ha nem skerült levizsgázni, egyébként a tiéd a pénz. Talán?
2010. dec. 6. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim válasza:
51%
mármint nem megterhelő munkát keresni, vagy ilyen tanfolyamot, bocs
2010. dec. 6. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
100%

ma 00:42 vagyok

Én írtam,hogy anyám ivott.Nos,ő amióta az eszemet tudom ivott.Mindig..Nagyon nem is emlékszem olyan napokra amikor józan lett volna. Volt,hogy a szomszédok szóltak,hogy menjünk le(panellakásban éltünk)mert az utcai árokban fekszik részegen.Sokszor összehugyozta,szarta magát.. Én már le se mentem..Igaz anyu dolgozott,de addig amíg ki nem rúgták vagy részegen nem tudott bemenni..De amit keresett azt el is itta..Ha éppenséggel nem dolgozott akkor ellopkodta a ruhánkat,játékainkat,és elcserélte piára.Volt,hogy agy reggel éppen mentünk volna suliba(3 -an vagyunk testvérek) és nem volt mit felvenni.Mindent eladott hogy piálni tudjon..Se csizma,se nadrág,se pulóver..(végül a rokonok adtak,vagy a szomszédok)JAj,így leírva és majdnem 20 évvel később is olyan szégyen ez! Amikor megműtötték hasdaganattal akkor nem ivott legalább 2 hétig..Utána minden kezdődött elölről..

Albérletet ajánlani csak az szokott aki nincsen tisztában avval,hogy ez anyagilag mennyibe kerülne..Ahol ilyen helyzet van ott annak is örülnek,hogy kenyérre marad pénz,nem pedig albérleti díjra.

Elég beteg vagy,így tényleg nem sok esélyt kapsz a melóra.Sok cég ha csak meghallja ,hogy trombózis már fel sem vesznek..Arra gondoltál már,hogy leszázalékold magad?

Anyu is trombózisos (lábában) és ott leszázalékolták már évekkel ezelőtt...Apámmal tartom a kapcsolatot,ő mesélte,és még nem feküdt a kés alá..

Szóval az életed nehéz,tudom..De nem sok lehetőséged van.Reménykedsz,hogy talán az apád már nem sokáig fogja bírni itallal,és beadja a kulcsot.Reménykedsz,hogy megismerkedsz egy fiatalemberrel akihez hozzá fogsz menekülni (ahogy gondolom a testvéred tette,meg persze én is így menekültem el)Vagy egyszerűen megtanultok apátok mellett süketek,és vakok lenni..

2010. dec. 6. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
100%

Még valamit..Én mindig azt mondogattam magamnak,hogy "Minden rosszban van valami jó" vagy "ennél rosszabb már nem lehet"

És igazam lett.

Valahol kárpótol az élet a siralmas gyerekkoromért..

Soha nem voltam egy becsvágyó,ma sincsenek álmaim,vágyaim.Mégis egy boldog családom van.Van egy 18 éves egészséges,belevaló fiam,akire nagyon büszke vagyok(soha nem látott részegen) Van egy férjem akivel 10 éve élek boldog házasságban,és ma is ugyanúgy a tenyerén hordoz mint a kapcsolat elején..Állandóan kényeztet,kedveskedik..Igaz nincs diplomám (nem is vágytam rá) de külföldön éldegélek.Nem vagyok gazdag,de nyugodtan alszom,mert tudjuk fizetni az albérletet,van mit enni,inni,és nyugodt szívvel tudok vásárolgatni ha éppen kell valami..Nem beszélve arról,hogy ha egyszer hazavágyom akkor otthon is vár egy szép üres lakás amit jelenleg is csinosítok,újítok..Nem vágtam el minden szálat,mert hazavágyom..De így utólag az élet kárpótolt..

(ahogy a testvéreimet is,mert ők is jól megvannak ,hál istenek)

Te is gondolj erre..Az élet neked már csak jobb lehet..

2010. dec. 6. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 A kérdező kommentje:

Középsuliba járok, tavaly halasztanom kellett, így most vagyok végzős, de nagyon úgy néz ki, hogy ezt is abba kell hagynom, szal semmilyen tanfolyam, munka nem jöhet szóba


Nagyon nagyon sajnálom, hogy ez volt anyukáddal :( :( Mi talán azért nem jutottunk még el idáig, hogy apám eladja a dolgokat mert ugye megkapja a pénzt, ezért se lenne jó ötlet nem odaadni mert akkor mindenünket eladná

Igen ezen is csodálkoztam, hogy mindenki jön az albérlettel pedig nem az a kérdés h mit tegyek és nem is akarunk elmenni az a pénz ami rámenne inkább a gyógyszereimre és a kezelésekre megy inkább. Persze nem ilyen sok de inkább arra költ anya mint egy albérletre ahol nyomorognánk hárman

Nem kell leszámoltatnom magam mert még fiatal vagyok, az orvosok azt mondták h el fog múlni. Nagyon remélem, valami olyan munkát fogom majd pár év múlva keresni ami inkább ülő munka. Azért nem most mert nem szeretnék 19 évesen lerokkanni van elég baj anélkül is

Egyébként ma voltam az orvosnál és azt mondta hogy nem kell műteni egyenlőre mert a gyógyszer teszi a hatását majd egy év múlva meglátjuk :)

Így van csak a remény marad és semmi más:) Bár amennyire kívánom annál tovább fog élni, bár az apja, akit én nem ismertem már ő is alkoholista volt és elég"fiatalon" halt meg

ÉS igen tesóm is pasihoz menekült, remélem én is találok majd egy olyan srácot, bár most épp nincs senkim és egy darabig míg rendbe nem jövök fizikailag is meg lelkileg is nem biztos hogy jó is lenne

Ennek örülök hogy így alakult a felnőttkorod :) én nem tudok már remélni, nem tudom azt mondani hogy ennél rosszabb már nem lesz, hisz beteg vagyok, bár sokan azt mondják hogy most letudom és felnőttkorban kárpótol érte az élet. hát remélem:)

Köszönöm hogy válaszoltál és hogy megértesz :)

Jó egészséget kívánok neked és a családodnak, és persze mindenkinek aki írt és rendesen válaszolt :)

2010. dec. 6. 13:26
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!