Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért csak akkor tud hozzámszó...

Miért csak akkor tud hozzámszólni anyukám új férje, ha kötöszködhet?

Figyelt kérdés
Mégcsak szeptemberben költözött hozzánk (és november elején költöztünk egy közös házba), de már elegem van anyukám új férjéből. Nem nevezem nevelőapának, egyrészt, mert szerintem morbid egy kicsit, mert az apukám él, másrészt, le se szar, csak akkor szól hozzám, ha kötöszködhet. Van egy 4 hós féltesóm, este anya megkért, hogy vigyem fel neki a D vitamint, nem találtam meg (szemüveges vagyok és nagyon pici betűkkel van ráírva minden az üvegére így nem láttam), erre anya férje nem ám azt mondta, hogy ez a szürke tetejű az, csak annyit mondott hogy "nem fogtad eleget még a kezedben?", azt mondtam, hogy nem, mert igaz. Nem az én dolgom hogy ugorjak mindenért, nem kell tudnom, hogy melyik a D vitamin, főleg, ha el se tudom olvasni a betűket. Aztán tegnap veszekedtünk anyával (abból indult ki az egész, hogy fáradt voltam és a mosogatógépbe csak 2 tányért raktam be, aztán tényleg MAGÁTÓL becsukódott a mosogatógép [becsukódik ha nem tartjuk], erre anya egyből elkezdett kiabálni, hogy miért hagytam ki a másik 3 tányért, szóval tök hülyeség volt és nem jogos), aztán jött anya férje, és majdhogynem kiabált velem, mert hogy anyának van igaza, mindent csak félig csinálok meg, fogalmam sincs, hogy anya miket él át (mintha ő tudná, hogy 11 évesen hogy élem meg hogy elváltak a szüleim, és fogalma sincs, hogy mi jár a fejemben, nem képes engem megérteni), meg különben is, én mindig elégedetlen vagyok. (De ez hogy jött ide?) Anya pont kaját csinált, én meg úgy döntöttem, hogy nem vagyok hajlandó egy asztalhoz ülni egy üvöltöző nővel meg egy idegennel, aki egyszercsak betoppant 3 kamasz gyerek életébe és kötöszködik, pedig csak fél éve házasodott össze anyával, ezért felmentem a szobámba és befeküdtem az ágyamba olvasni. Anya reakciója erre az volt, hogy üvöltözve feljött és le akart ráncigálni, erre lekiabálta a 18 éves bátyám a fejét (gonosznak hangzik, de komolyan írom, ha anya ideges, nem hallja, ha halkan beszélnek hozzá, legalábbis egyik fülén be, másikon ki), feljött ő a szobámba, és nem lecseszett, hanem átölelt és megnyugtatott, mert én már sírtam is... Most is sírok és teljesen elegem van anyukám férjéből. Próbáltam már anyával beszélni, de azt mondta, hogy ne csesztessem folyton a férjét (?!), inkább törődjek saját magammal, nézzek magamba és jöjjek rá, hogy mit csinálok. Írnám, hogy na és a féjre?, de akkor ti is úgy gondolnátok, hogy mindig csak másban keresem a hibát, pedig ez nem igaz, mert nem így fogadtuk a palit, alapból mi mindenkihez szerettel fordulunk, tiszteljük őket, csakis ők tudják elérni, hogy megutáljuk őket. De miért gondolja úgy anyukám férje, hogy neki mindent szabad?
2010. dec. 3. 22:09
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Hű, nehéz helyzet a tied...

A CD-s példáról annyit, hogy ha majd felnősz, rájössz, hogy egy ilyen CD mennyire nem képvisel semmi értéket, vannak sokkal fontosabb dolgok az életben, és ez pótolható.

Ettől még persze a nevelőapád is belegondolhatna, hogy neked mit jelent, és hogy érzed magad ettől.


Azt tudom tanácsolni, hogy tanuld meg te jól kezelni a konfliktusokat! Biztos nem lesz egyszerű így a kamaszkor elején, mert majd kibújsz a bőrödből, és hevesek az érzelmeid.


A mosogatógépes példán keresztül próbálom leírni, hogy hogyan kellett volna. Először is kérj szót magadnak, és mondd el higgadtan, hogy mi a helyzet, hogy mi volt a szándékod, mi történt, és hogyan akarod folytatni a bepakolást, és szó sincs arról, hogy te ennyivel letudtad.


Az lenne a jó, ha ezt ott rögtön meg tudnád mondani, és be is pakolnád a maradékot. Úgy nem lehet egy szavuk sem.

Persze kiabálhatnak, nem hagyják, hogy beszélj, neked rosszul esik, hogy ilyenek veled, jogosan vonulsz el és sírsz, és vagy mérges rájuk. Nem tökéletesek. De ekkor is össze kell szedned magad, és higgadtan elmondani nekik, amit ott nem tudtál, és biztosítani, hogy máskor is ugyanúgy elpakolod a tányérokat, ahogy akkor elpakoltad volna, ha hagyják, (és most jön a fontos rész) de neked nagyon rosszul esett, hogy kiabáltak veled, és nem mondhattad el, hogy te hogy látod a helyzetet.


Csinálhatod azt is, hogy ha kiabálnak/olyat tesznek, ami neked rosszul esik, akkor megmondod nekik, hogy ez neked éppen nagyon rosszul esik, és nem érted, hogy miért teszik. Lehet hatni az értelmükre is azzal, hogy megkérdezed, hogy ezt a példát akarják mutatni neked a konfliktuskezelésről, egyből neki kell támadni a másiknak, ha valami nem úgy sikerül, ahogy kéne, de a jószándék megvan? (A mosogatógépes példánál maradva.)


Végül annyit, hogy valószínűleg te annyira nem látsz bele, de nekik sem egyszerű az életük, biztos feszültek, stresszes a munka, rossz helyzetben az ország, a közélet, stb... Nem menti fel őket, de úgy néz ki, hogy nem tudják kezelni a feszültségüket.


Ha valami nem világos, kérdezz! :)

Remélem jobbra fordulnak a dolgok!

2010. dec. 4. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Köszi szépen. =) Az igazság az, hogy ha anya veszekedni akar velem és kiabál, én mindig elmondom, hogy hogyan volt és erre ő vagy nem reagál, vagy azt mondja, hogy dehogy akartam, ne mondjak ilyet..Megkérdeztem tőle, hogy komolyan azt gondolja-e, hogy hazudok, erre azt mondta, hogy nem, de kiáll amellett, hogy nem is akartam megcsinálni.

Köszönöm a tanácsokat, megpróbálom megfogadni. x)

2010. dec. 4. 00:05
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!