Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Adjatok tanácsot, kérlek....

Adjatok tanácsot, kérlek. Éppen szétesik az életem! (? )

Figyelt kérdés

Előre is elnézést kérek mindenkitől, hogy ilyen kései órán ennyit írok, de nincs hová fordulnom tanácsért.


16 éves lány vagyok. Az Apám meghalt a nyolcadik születésnapomon, így anyám egyedül nevelt engem, és a bátyámat. Nagyanyánk él még velünk...Anyám gyakran ideges, és egészségügyi problémái vannak, nekem szintén. 2 évig magántanuló voltam, kb. 2,5 hete kezdtem újra az iskolát, ma, és holnap már nem megyek. Hogy miért? Leírom az okát. Nagyanyám az apám halála óta még kiállhatatlanabb, mint addig. Anyámnak nekimegy, ellopja a pénztárcájából a pénzt, és felettébb önző. 16 évem alatt alig kaptam tőle valamit - a karácsonyi ajándékom ebben az évben egy bögre, amit ma kaptam. Másfél éve van barátom, akinek a nagymamáját a nyíltsága és humorossága miatt megszerettem. Ma a nagyanyám azt mondta, menjek a barátom nagyanyjához, ha az olyan jó. Egyszerűen nem tudok enni, sem aludni az idegességtől. Kifizetetlen számlák állnak halomra az asztalon, és nem tudjuk kifizetni őket. Rettegve várjuk a napot, amikor kikapcsolják a fejünk fölül az áramot, ezzel egyhuzamban nem lesz sem fűtés, sem meleg víz. Főzni sem tudunk majd. A rokonságunk gyűlöl minket, senki sincs, aki kisegítene, amíg egy picit helyrerázódik az anyagi helyzetünk, nagyanyám pedig mindennap megcsinálja a balhét köztem, és az anyám közt. Szerencséje a bátyámnak, hogy már nem él velünk, így Ő semmit sem tapasztal az itthoni helyzetekből. Tanulni nem tudok délutánonként, mert nagyanyám kopogás nélkül beront a szobámba, nézi, hogy kinek mit írok MSN-en, ha telefonálok, megáll tőlem 1 méterre, és hegyezi a fülét. Állandóan játssza magát - megbeszéltük anyámmal, hogy ketten, együttes erővel ellapátoljuk a havat, erre nagyanyám kiment, elkezdte lapátolni, összeesett. Előtte nagyjából háromszor figyelmeztettem, hogy NE menjen ki, mert csúszik a járdánk, de Ő nem hallgatott rám. Rettegve kelek fel reggel, mert tudom, hogy amikor hazajövök, az egész rémálom kezdődik elölről. Anyám állandóan arról beszél, hogy mennyire elcseszte az életét az anyósa, azonkívül ÉN mennyire elcsesztem. Jah...Azzal csesztem el, hogy megszülettem, nem kellett volna, úgyis csak teher vagyok anyámnak, ahogyan mindenki másnak is. Nem bírok így élni. Nem bírom mindennap azt hallgatni, hogy az anyám meg akarja ölni magát, mert velem, meg az őrült nagyanyámmal kell egy házban élnie. Nem tudom, hogy miben vagyok hibás, talán túl fiatal vagyok ahhoz, hogy megértsem. Köszönöm a válaszokat előre is.


2010. dec. 2. 23:30
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
60%

Semmiben nem vagy hibás!

Anyád miért nem költözött el az anyóstól,muszáj együtt laknotok vele?

Hát,tényleg nem könnyű eset.Az lenne a legjobb,ha találnál egy barátot,akihez majd minél hamarabb odaköltözhetnél.Lehet,hogy rokonhoz is lenne lehetőséged költözni.Szerintem a rokonok téged nem utálnak,mert nincs miért,hanem a nagyanyádat vagy anyukádat nem szívlelik,ami a viselkedésükből következtetve nem is csoda.Anyukád jobban tenné,ha inkább veled tartana össze és móresre tanítaná az anyósát,vagy berakná egy otthonba,ha nem lehet bírni vele!

2010. dec. 3. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

Pont az jutott nekem is eszembe, hogy a vénasszonyt nem lehetne-e ott hagyni és anyuddal akár egy albérletbe költözni? Esetleg a bátyád nem tud segíteni mindkettőtötökön?

Akármit is mond a másik oldal, amiket a 16 éves lány leír, azok akkor is méltatlanok.

2010. dec. 3. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

Olyan könnyelműen irják itt sokan, hogy költözzetek el anyukaddal, meg, hogy menj kollégiumba...mégis miből gondoljátok, hogy anyagilag ezt megengedhetik maguknak...valoszinuleg ha megtehetnék, már megtették volna, nem? Koleszba? Amikor 15 percre van a suli. És az anyja külön adjon neki pénzt kajára, meg még külön magának is főzzön? Egyébként én nem ugy vettem ki a szavaiból, mintha ott akarná hagyni az anyját, mert utálja..nemhiszem, hogy megtudná tenni...hiszen szereti! Hogy esne neki ha a lánya elkoltozne koleszba, amikor helyben van a suli. Jaj ugyan már!

Egyébként nekem sem volt rózsás tinikorom, de tolerálni kell a dolgokat, rosszul hanguik, de tűrni kell, a felnőttek idegesek, stresszes az életuk, szeretnek téged, de te vagy kéznél, rajtad töltik ki...ha tudnád mennyi tini él igy, meglepődnél!

2010. dec. 3. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

talán azért mondják, hogy menjen koleszba, vagy hogy menjen albérletbe az anyukájával, hogy ne kelljen neki tovább tűrnie..

lehet, hogy a másik fél is mesélhet...meg hogy tűrni kell dolgokat....

DE!

Ha tehetem nem tűröm meg azokat a dolgokat, amik negatív hatással vannak rám.Én soha nem fogom elnézni pl a páromnak, hogy kezet emeljen rám.

Ezt az utolsó kommentelőnek..

2010. dec. 3. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

Jol irtad: "ha tehetem", viszont azt hiszem a kérdésbol kiderult, hogy ők nem tehetik meg...mivel még a számlákat sem tudják fizetni. Ezért nem értem miért kell még jobban elszomoritani, hiszen tudja, hogy nem lehetséges a koltozés!

Valami használhatóbb válasz talán jobb lenne, nem?

2010. dec. 3. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!