Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Adjatok tanácsot, kérlek....

Adjatok tanácsot, kérlek. Éppen szétesik az életem! (? )

Figyelt kérdés

Előre is elnézést kérek mindenkitől, hogy ilyen kései órán ennyit írok, de nincs hová fordulnom tanácsért.


16 éves lány vagyok. Az Apám meghalt a nyolcadik születésnapomon, így anyám egyedül nevelt engem, és a bátyámat. Nagyanyánk él még velünk...Anyám gyakran ideges, és egészségügyi problémái vannak, nekem szintén. 2 évig magántanuló voltam, kb. 2,5 hete kezdtem újra az iskolát, ma, és holnap már nem megyek. Hogy miért? Leírom az okát. Nagyanyám az apám halála óta még kiállhatatlanabb, mint addig. Anyámnak nekimegy, ellopja a pénztárcájából a pénzt, és felettébb önző. 16 évem alatt alig kaptam tőle valamit - a karácsonyi ajándékom ebben az évben egy bögre, amit ma kaptam. Másfél éve van barátom, akinek a nagymamáját a nyíltsága és humorossága miatt megszerettem. Ma a nagyanyám azt mondta, menjek a barátom nagyanyjához, ha az olyan jó. Egyszerűen nem tudok enni, sem aludni az idegességtől. Kifizetetlen számlák állnak halomra az asztalon, és nem tudjuk kifizetni őket. Rettegve várjuk a napot, amikor kikapcsolják a fejünk fölül az áramot, ezzel egyhuzamban nem lesz sem fűtés, sem meleg víz. Főzni sem tudunk majd. A rokonságunk gyűlöl minket, senki sincs, aki kisegítene, amíg egy picit helyrerázódik az anyagi helyzetünk, nagyanyám pedig mindennap megcsinálja a balhét köztem, és az anyám közt. Szerencséje a bátyámnak, hogy már nem él velünk, így Ő semmit sem tapasztal az itthoni helyzetekből. Tanulni nem tudok délutánonként, mert nagyanyám kopogás nélkül beront a szobámba, nézi, hogy kinek mit írok MSN-en, ha telefonálok, megáll tőlem 1 méterre, és hegyezi a fülét. Állandóan játssza magát - megbeszéltük anyámmal, hogy ketten, együttes erővel ellapátoljuk a havat, erre nagyanyám kiment, elkezdte lapátolni, összeesett. Előtte nagyjából háromszor figyelmeztettem, hogy NE menjen ki, mert csúszik a járdánk, de Ő nem hallgatott rám. Rettegve kelek fel reggel, mert tudom, hogy amikor hazajövök, az egész rémálom kezdődik elölről. Anyám állandóan arról beszél, hogy mennyire elcseszte az életét az anyósa, azonkívül ÉN mennyire elcsesztem. Jah...Azzal csesztem el, hogy megszülettem, nem kellett volna, úgyis csak teher vagyok anyámnak, ahogyan mindenki másnak is. Nem bírok így élni. Nem bírom mindennap azt hallgatni, hogy az anyám meg akarja ölni magát, mert velem, meg az őrült nagyanyámmal kell egy házban élnie. Nem tudom, hogy miben vagyok hibás, talán túl fiatal vagyok ahhoz, hogy megértsem. Köszönöm a válaszokat előre is.


2010. dec. 2. 23:30
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Szia, húúh, hát nem irigylésre méltó a helyzet. De 16 vagy, pár év és kirepülsz Te is, mint a bátyád. Anyukád nyilván nagyon rossz helyzetben van, hiszen ott van rajta a felelősség, Téged is nevelni, plusz a kifizetetlen számlá, plusz még egy anyós is. Próbáld anyukád helyzetét kicsit jobban átérezni, megérteni.. A nagyi meg, hát no komment. Nem tudtok külön menni tőle sehogy? Mindig is veletek lakott?
2010. dec. 2. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Hát igazából ez a nagyanyám háza, szóval nekünk itt gyakorlatilag semmihez nincs jogunk, semmibe nincs beleszólásunk. Ha akar, simán ki is rakhat minket az utcára .__. Még nagyjából 3 év, mire elvégzem a középsulit, addig hogyan bírjam ki? Gondoltam már rá, hogy elmehetne öregotthonba, hogy a gonoszkodásait ne rajtunk élje ki, de mivel övé a ház, övé a döntési jog, hol akar élni...Legalábbis anyám így mondta.
2010. dec. 2. 23:37
 3/25 anonim ***** válasza:
76%
Kollégiumba nem tudsz menni?Vagy a barátodhoz,mindenképp menned kéne valamerre,mert idegbeteg leszel...
2010. dec. 2. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Tudom nagyon nehez a helyzeted, en nagyon szeretem anyukamat, de evekig velem ugyanigy bant, mert labilis idegzetu, ezt most mar felnottkent tudom kezelni, gyerekkent en is csak turtem. Egyetlen dolog amit tudnek javasolni, az a kollegium. Hatha az segit, mas sajnos nincsen. :(
2010. dec. 2. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
93%
menj koliba
2010. dec. 2. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
A barátom fiatalabb nálam 8 hónappal, kizárt, hogy a szülei "eltartanának". Ezen kívül kollégiumba nem mehetek, mert a szomszéd város egyik középsulijába járok, busszal 15 perc az út.
2010. dec. 2. 23:43
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 2o km volt a sulim anno,mégis hatévig voltam kollégista,hasonlók miatt,aztán meg albérlet...
2010. dec. 3. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
A tesódhoz nem tudsz költözni? Legalább addig amíg megnyugszol. Szomorú ami körülötted zajlik. A család többi tagja miért utál benneteket?
2010. dec. 3. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
74%
Ne hagyd ott anyukádat egy banyával.
2010. dec. 3. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
76%

bátyádnak van barátnője? albérletben lakik?

nem tudtok egy nagy albérletet közösen kibérelni, egy többszobásat, valahol bp peremén?

Dolgozik mindenkinki, te is, bátyád is, anyád is...nagyanyád meg fulladjon bele a mocskaiba...

Tudom ez csúnya volt, de amiket leírtál...

2010. dec. 3. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!