Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Adjatok tanácsot, kérlek....

Adjatok tanácsot, kérlek. Éppen szétesik az életem! (? )

Figyelt kérdés

Előre is elnézést kérek mindenkitől, hogy ilyen kései órán ennyit írok, de nincs hová fordulnom tanácsért.


16 éves lány vagyok. Az Apám meghalt a nyolcadik születésnapomon, így anyám egyedül nevelt engem, és a bátyámat. Nagyanyánk él még velünk...Anyám gyakran ideges, és egészségügyi problémái vannak, nekem szintén. 2 évig magántanuló voltam, kb. 2,5 hete kezdtem újra az iskolát, ma, és holnap már nem megyek. Hogy miért? Leírom az okát. Nagyanyám az apám halála óta még kiállhatatlanabb, mint addig. Anyámnak nekimegy, ellopja a pénztárcájából a pénzt, és felettébb önző. 16 évem alatt alig kaptam tőle valamit - a karácsonyi ajándékom ebben az évben egy bögre, amit ma kaptam. Másfél éve van barátom, akinek a nagymamáját a nyíltsága és humorossága miatt megszerettem. Ma a nagyanyám azt mondta, menjek a barátom nagyanyjához, ha az olyan jó. Egyszerűen nem tudok enni, sem aludni az idegességtől. Kifizetetlen számlák állnak halomra az asztalon, és nem tudjuk kifizetni őket. Rettegve várjuk a napot, amikor kikapcsolják a fejünk fölül az áramot, ezzel egyhuzamban nem lesz sem fűtés, sem meleg víz. Főzni sem tudunk majd. A rokonságunk gyűlöl minket, senki sincs, aki kisegítene, amíg egy picit helyrerázódik az anyagi helyzetünk, nagyanyám pedig mindennap megcsinálja a balhét köztem, és az anyám közt. Szerencséje a bátyámnak, hogy már nem él velünk, így Ő semmit sem tapasztal az itthoni helyzetekből. Tanulni nem tudok délutánonként, mert nagyanyám kopogás nélkül beront a szobámba, nézi, hogy kinek mit írok MSN-en, ha telefonálok, megáll tőlem 1 méterre, és hegyezi a fülét. Állandóan játssza magát - megbeszéltük anyámmal, hogy ketten, együttes erővel ellapátoljuk a havat, erre nagyanyám kiment, elkezdte lapátolni, összeesett. Előtte nagyjából háromszor figyelmeztettem, hogy NE menjen ki, mert csúszik a járdánk, de Ő nem hallgatott rám. Rettegve kelek fel reggel, mert tudom, hogy amikor hazajövök, az egész rémálom kezdődik elölről. Anyám állandóan arról beszél, hogy mennyire elcseszte az életét az anyósa, azonkívül ÉN mennyire elcsesztem. Jah...Azzal csesztem el, hogy megszülettem, nem kellett volna, úgyis csak teher vagyok anyámnak, ahogyan mindenki másnak is. Nem bírok így élni. Nem bírom mindennap azt hallgatni, hogy az anyám meg akarja ölni magát, mert velem, meg az őrült nagyanyámmal kell egy házban élnie. Nem tudom, hogy miben vagyok hibás, talán túl fiatal vagyok ahhoz, hogy megértsem. Köszönöm a válaszokat előre is.


2010. dec. 2. 23:30
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%
juj, elnézést, nem is tudom, hogy hol laksz :S :$
2010. dec. 3. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
83%

Szia! Jaj nagyon sajnálom, elég szomorú történet, de ne add fel. Én a helyedben leülnék nagyiddal és megkérdezném miért viselkedik így, elmagyaráznám neki nyugodtan, hogy neked tanulnod kell, értse meg, és ehhez nyugalomra van szükséged! Lehet, hogy csak befásult, mert nem beszélgettek vele...kezdetnek talán annyi is megtenné,hogy este bemész jó éjszakát kívánni neki,esetleg még jó éjt puszit is adni. Az idős emberek néha kibirhatatlanok, de hidd el meg lehet puhitani a szívüket, oda kell rájuk jobban figyelni, ők már csak szeretetre vágynak. Valószinüleg a pénzt sem azért csórja el mert kell neki, hanem,hogy felhivja magára a figyelmet! Én nagyim is sokszor idegesítő volt, de mit meg nem adnék azért, ha legalább egyszer újra láthatnám őt! Ha a lelke mélyén nem szeretne, már rég kidobott volna titeket! Te pedig ne vedd figyelembe ha hepaj van, hallgass zenét, táncolj, tornázz, tereld el ilyenkor a figyelmed a balhéról!Ja, és mosolyogj otthon sokat, eleinte idegesiteni fogja őket, próbálnak majd kizökkenteni a jókedvedből,mert ugye nehogy már valaki felboritsa a megszokott totálideg mindennapokat,de te csak járj kelj továbbra is mosolyogva a házban, ha pedig megkérdik,hogy minek örülsz, akkor mondj olyasmit, hogy mert van 1anyukám,akit szeretek,mert egészséges vagyok, mert szép kék az ég,mert van tető a fejem felett,stb.stb...

Fel a fejjel kislány! Csak pozitívan, előtted az élet!

2010. dec. 3. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
26%
Azért Én kíváncsi lennék ám a "másik"oldal verziójára is,hogy mit mesélne a nagymama,meg az anyuka..
2010. dec. 3. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
72%
osztályfőnököddel beszélj ill. a gyermekvédelmis tanárral a suliban vagy pedig a gyámhivatalba menj be az önkormányzaton
2010. dec. 3. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
57%

"...felettébb önző. 16 évem alatt alig kaptam tőle valamit..."


érdekes részlet...


A lényeg, hogy le kell lépned. Előbb utóbb úgyis az történik. 16 vagy. Előtted az élet. Hasson ez a helyzet ösztönzően rád. Tanulj úgy, hogy kikerülj ebből a helyzetből és a saját életedet élhesd. Valamint, ha bármilyen emberi kapcsolatban eszedbe jut ez, próbálj arra gondolni, hogy nem akarsz hasonlót sem. Így jelentősen jobban kijöhetsz mindig mindenkivel. Nekem pl kábítószerekkel él a bátyám és a társadalom aljára csúszott a személyisége, valamint képtelen bármire is. Tanulván belőle, sosem próbáltam ki semmit és 2 melóhelyem van. 1 éjszakás, egy rész, ezen felül levelezőn tanulok. Remélem érted a példát. Mivel ebből csak az a kiút van, hogy kilépsz belőle, nem kell halogatnod. Édesanyád, bármennyire is fájó, új életet kell kezdjen előbb utóbb. Ezt el kell fogadnod. Hidd el! Ő is ki tud majd akkor lépni ebből a helyzetből. Esetleg kezdésnek el tudtok menni albérletbe?


Az egész lényege gyorsan:


Szedd össze magad!

Szedd össze Édesanyádat!

Legyél józan gondolkodású!



ui:


örülj a bögrének

2010. dec. 3. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
58%

Igen nem egyszeru az elet 16 evesen. Ilyenkor mar erzed azt, hogy nagylany vagy, de igazabol meg mindig alkalmazkodnod kell, mivel meg nem vagy felnott. Tehat megkell tanulnod alkalmazkodni. Eloszor elkell fogadnod a szuleidet, szeretned es tisztelned kell Oket, barmennyire a nehezedre esik. Ne a masiknak a mamajat figyeld, hanem a Tiedhez alkalmazkodj, es a Tiedet fogadd el.

Ne vitatkozz a szuleiddel. Kepzeld el azt, hogy ha nevelo otthonba kerultel volna, akkor ott is alkalmazkodnod kellene a tarsaidhoz, es a hazirendet bekell tartani pl.

Megertem azt, hogy nehez, de ne gondold azt, hogy masnak ez konnyebb, csak nem beszel Rola pl.

A Nagyid a sajat otthonaban el, s igy van, hogy nem kellene Neki elmenni egy oregotthonba, csak azert, hogy a Te nyugalmad meglegyen, mivel ez az O otthona es ezt O teremtette meg. Viszont a Mamadnak lett volna lehetosege arra, hogy elkoltozzon es mashol eljen, s ez lett volna a termeszetes.

A nagyid nem lehet onzo, hiszen a Papad halala ota ott laktok, tehat megengedte ezt, s azert, mert szerette az unokait pl. holott valoszinuleg, hogy nagyon megviselhette a sajat gyermeke halala. Szeret Titeket a Mama, de ezt Nektek is viszonozni kellene, elvegre megengedi, hogy ott lakjatok, s amikor O mar nem lesz, akkor pedig Nektek marad az otthona.

Legyen szeretet a szivedbe, ne az legyen a fontos, hogy mit kaptal karacsonyi ajandekba, hanem azon tord a fejed, hogy Te milyen szepet tudnal adni a szeretteidnek pl. mivel mar nagy lany vagy!

Ne avatkozz a felnottek dolgaba, mivel nem valoszinu, hogy a mamad csak ugy kiabal, de Neked kell valtoztatni, mivel Te vagy a gyermek.

Elj a korodnak megfeleloen, s talald meg a kozos nevezot a szuleiddel, tehat Anyukaddal, es a Mamaddal. Ne azon tord a fejed, hogy hova menekulj, hanem orulj es ertekeld azt, hogy van csaladod, s alkalmazkodj hozzajuk!

Probald meg azt, hogy ugy viselkedj Veluk, mint ahogyan Te szeretned, hogy Veled viselkedjenek!

2010. dec. 3. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
85%
Én is szivesen meghallgatnám a másik oldalt is. Szerintem az ő verziójuk a szöges ellentéte a tiédnek. Ettől függetlenül a kollégium lenne a jó megoldás. Nem kell 100 km-re laknod az iskolától, hogy kollégiumi elhelyezést kaphass. Járj utána.
2010. dec. 3. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
85%

Tudod mennyi hozzád hasonló gyerek, vagy még nálad fiatalabbak is átélik ugyanezt, vagy még rosszabb dolgokat?

Ezt hidd el, csak jóindulatból mondom... Én sem egy makulátlan családban nőttem fel, napokig tudnék mesélni, de az itt most fölösleges. Nekem meg sem fordult a fejemben, hogy kollégiumba költözzek, vagy akárhova.. Nem fog darabokra hullani az életed, mert ha van önkontrollod, ha tényleg megrázod magad és belenyugszol a jelenlegi helyzetbe és nem mindennek a negatív oldalát nézed, hanem megpróbálsz örülni az élet kis dolgainak, pl: szereted és van egy párod, kedveled a nagyiját, jó, mikor el tudsz hozzájuk menni, stb, akkor észre fogod venni, hogy hirtelen teljesen másképp érzékeled/látod az életed. 16 éves vagy, még gyerek. Sajnos rengeteg rossz dolog fog még veled történni, mert többek között!!! erről szól az élet, de ha mindig elkeseredsz, elhiszed, hogy semmi jó dolog nem ér téged, akkor az is lesz. Ne felejtsd el soha, hogy minden agyban dől el és hiába befolyásolnak a külső tényezők (esetedben a családod) ami nem öl meg az csak erősebbé tesz, még ha ez közhely is, de igaz.

Szóval próbálj pozitívan hozzáállni és keresni a kis örömöket a mindennapokban és akkor biztos lehetsz benne, hogy sokkal jobban fogod érezni magad! Fogadd meg ezt a tanácsot, tudom miről beszélek..

27/L

2010. dec. 3. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
költözz a bátyádhoz mielőbb!
2010. dec. 3. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

délutánonként menj át a barátdohoz, tanuljatok együtt.

csal aludni járj haza.


még fiatal vagy, semmi sincs veszve. a sulit ne hagyd abba, mert azzal baxnád el igazán az életedet.

ne kifogásokat keress, hanem tanulj. ha otthon nem tudsz, akkor menj könyvtárba, vagy át az egyik oszitárshoz.


a kolesz nem a távolságon múlik. ha elmondod a családvédelmisnek hogy mi folyik otthon, és szeretnél koliba menni, akkor nagy eséllyel segíteni fog.

2010. dec. 3. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!