Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem engedik a szüleim,...

Miért nem engedik a szüleim, hogy barátom legyen?

Figyelt kérdés

14 éves vagyok. Már ebben a világban szinte természetes, hogy egy 14 évesnek barátja van. De a szüleim nem engedik. Anyukám azt mondja, hogy inkább tanuljak, ne fiúzzak. Attól még, hogy valakinek barátja van, miért romlana a tanulmányi eredménye? Persze vannak kivételek, de akkor is! Anyukám ismer. Tudja, hogy 14 évesen eszem ágában sem lenne pl. szexelni, vagy nem tanulni. Egyszerűen már nem is ismerkedek a fiúkkal. Mert ha az egyik szeretne velem járni, akkor mondjam azt, hogy ne mert anyukám nem engedi? Milyen dedósnak nézne már! És amúgy sem szeretek senkit megbántani. De anyának ezt lehet mondani, úgyse érti meg. Ha megkérdezem tőle, hogy a velem egykorúaknak már lehet barátjuk? Akkor meg azt mondja hogy ha nekik van, hadd legyen, de nekem ne. Miért nekem kell mindig a fekete báránynak lenni? Én semmit sem próbálhatok ki? Én legyek a kis dedós a lányok körébe?

Miért ilyenek velem?


2010. dec. 2. 16:20
1 2 3 4
 11/33 A kérdező kommentje:

Persze plázaribanc nem vagyok és nem is akarok az lenni. Csak a múltkor az egyik "barátnőm" megkérdezte tőlem, hogy csókolóztál már? Mondtam, hogy még nem, erre mondta ő hogy "gondoltam, belőled ki is nézem, hogy nem".

És ez elég rosszul esik, hogy azért, mert nem vagyok olyan, mint ők, már le vagyok nézve. :(

2010. dec. 2. 16:43
 12/33 anonim ***** válasza:
41%
Régen szerettem az olyan lányokat akik csak a "barátnöik miatt" szeretne barátot. Barátaimal versenyeztünk hogy ki tud "több szüzességet elvenni". :D:D A 14-17 éveseket a legkönnyebb felszedni. :D
2010. dec. 2. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 Kitthu válasza:
74%
A leirásod alapján fontos anyukád beleeggyezése és ez tiszteletre méltó. Nem kell mindjárt járni valakivel, összebarátkoztok és utánna ha beleszeretsz meséld el anyukádnak az érzéseid és h milyen a fiú. Hidd el támogatni fog,mert bizalommal v felé. Én 15 évesen az egyetlen voltam az osztályban kinek még nem volt fiúja. Anyunak megemlitettem h tetszik valaki,persze hallani se akart róla hisz még kicsi az ö lánya,de elfogadta és 6évig együtt is voltam a fiúval. Tini szerelem:-)
2010. dec. 2. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 A kérdező kommentje:
Igen, szeretek mindent elmondani neki, hogy ne csalódjon bennem :) Amit leírtál, megpróbálom, ha eljön az ideje.
2010. dec. 2. 16:55
 15/33 anonim ***** válasza:
100%

Ne érezd magad rosszul ezek miatt...sőt! Adj hálát azért mert olyan anyukád van aki foglalkozik veled!!! Ha Anyu nem tiltott volna el a fiúktól olyan idős koromban mint te már rég egy ócska kis rongy lennék. És később meg hidd el, hogy az az érték, hogy még nem csókolóztál, szűz vagy stb. Nővéremnek 19 évesen lett először barátja, az egyetemen meghajoltak előtte a srácok persze idézőjelben. Amelyik srác a komoly kapcsolatot keresi, az nem azzal akar lenni aki már 14 évesen majer volt a témában...

Tartsd meg az értéked, ártatlanságod és pár év múlva meglesz a gyümölcse. Amúgy is a korosztályod nem az igazit keresi hanem a kalandot ami max egy hónapig tart.

remélem hallgatsz a józan eszedre és nem leszel te is olyan mint a többi!! Légy különleges!!

17/L

2010. dec. 2. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem igaza van anyukádnak.

Nem azért mert az anyukád és kész,hanem temiattad.

Túl éretlen vagy még a fiúzáshoz.

Miből látszik?

1:"Mert ha az egyik szeretne velem járni, akkor mondjam azt, hogy ne mert anyukám nem engedi? Milyen dedósnak nézne már! És amúgy sem szeretek senkit megbántani. "-és ha azt kéri már másnap,hogy feküdj le vele?Akkor megbántod,hogy nemet mondasz?

2:barátságból ritkán lesz szerelem,ráadásul okos ember (leány)jobban ragaszkodik a barátjához,mint pár csókhoz.Fél év múlva ugyanúgy a barátod lesz,ha már más lánnyal jár?

3:barátnős dolog:tessék neki hazudni!Már ha zavar,mert kiállhatsz magadért büszkén is.Igen csókolóztál.Mondjuk a szomszéd egyetemista sráccal.Ő is ezt teszi....

2010. dec. 2. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 A kérdező kommentje:
Igen, végülis jogos. Nem, nem feküdnék le vele. Azt már tényleg nem!
2010. dec. 2. 17:40
 18/33 anonim ***** válasza:
50%

te olyan leszel mint én voltam..semmit se fogsz elmondani neki, mindent titokba csinálsz majd mert hamar ráunsz majd az ilyesmire..egyik barátnőm..najó volt oszt.társam (akivel régen jóba voltam)lány 13évesen vesztette el a szüzességét..valószinüleg megbánta, de nem lett ribanc a jegyei ugyanolyanok..

Én se mondtam el anno semmit anyámnak, titokban taliztam a barátnőimmel és mentem mindenhova..megoldható.bár ma már másképp van, többnyire(!)mindent tud h hova mék, de vannak aproságok amiket nem..(pl miket probáltam 14 évesen..)(am most 16 vok)

A tiltások eredménye előbb-utóbb a titkolózáshoz vezet..

2010. dec. 2. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén: abszolút egyetértek anyukáddal.

Lehet, hogy neked az a kép jött le a világról, hogy természetes 14 évesen pasizni, de nem az. Az ember lelkileg még nagyon nem érett egy kapcsolatra, hisz a tinikor elején áll, mikor mindenki rossz lesz, csak az számít ki-mit mond, az a fontos, hogy mi legyünk a legmenőbbek - és épp ezt könnyű kihasználni.

Tudom, hogy nagyon rossz érzés, mikor fekete báránynak érzed magad, de viseld el. Az, hogy a barátságból szerelem lesz, csak kamaszos túlzás, mert nagyon ritka, hogy valakinek már ekkor olyan érett lelke legen, hogy tényleg szerelmes legyen. A tiniszerelem is szép, persze, de általában azért mégsem több, mint a hormonok fellángolása.

És az, hogy "én nem feküdnék le senkivel" , mindenki így kezdi, Ő nem fog inni, nem fog szexelni, nem tesz semmit - de ez úgysem így lesz. Igaz, a fiatalok aligha hallgatnak az "öregebbek" szavára, de ez tapasztalat.

Csúnya a válaszom, de 14 évesen ne pasizz. Nem gáz, ez a normális, akárki akármit mond a barátnőid között. Az anyukáddal úgysem tudsz szembeszállni, mert hiába vélik úgy, hogy ehhez nem kell engedély - képzelheted milyen jövője van egy olyan kapcsolatnak, amit nem támogat a szülő.

Ha nem enged el, mit csinálsz? Elszöksz? Összebalhézol vele? Ha nem ad pénzt, hogy elmenj a barátoddal,kár fagyizni, akkor lopni fogsz vagy mindig ő fizet? Ez neked is kellemetlen lesz. Szép rizsa, hogy nem kell engedély, de valójában csak veszekedés és gyűlölet lesz a vége, ha ezt hiszed. Megérné?


Hidd el, anyukád nem azért mondja ezt, mert neked rosszat akar, épp fordítva. Ő még van olyan értelmes, hogy tudja, nem az jó út, ha 14 évesen pasizol.

2010. dec. 2. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 A kérdező kommentje:
Végülis igen. Ennyi válasz után már az ember másképp látja a dolgokat. :)
2010. dec. 2. 20:46
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!