Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem engedik a szüleim,...

Miért nem engedik a szüleim, hogy barátom legyen?

Figyelt kérdés

14 éves vagyok. Már ebben a világban szinte természetes, hogy egy 14 évesnek barátja van. De a szüleim nem engedik. Anyukám azt mondja, hogy inkább tanuljak, ne fiúzzak. Attól még, hogy valakinek barátja van, miért romlana a tanulmányi eredménye? Persze vannak kivételek, de akkor is! Anyukám ismer. Tudja, hogy 14 évesen eszem ágában sem lenne pl. szexelni, vagy nem tanulni. Egyszerűen már nem is ismerkedek a fiúkkal. Mert ha az egyik szeretne velem járni, akkor mondjam azt, hogy ne mert anyukám nem engedi? Milyen dedósnak nézne már! És amúgy sem szeretek senkit megbántani. De anyának ezt lehet mondani, úgyse érti meg. Ha megkérdezem tőle, hogy a velem egykorúaknak már lehet barátjuk? Akkor meg azt mondja hogy ha nekik van, hadd legyen, de nekem ne. Miért nekem kell mindig a fekete báránynak lenni? Én semmit sem próbálhatok ki? Én legyek a kis dedós a lányok körébe?

Miért ilyenek velem?


2010. dec. 2. 16:20
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
82%
Ebből nagyon jól látszik, hogy max menőzésből akarsz fiút magadnak. Kit érdekel, mit szólnak a "barátaid" hozzá? Ne legyél olyan tinir*banc, mint ők, akik minden héten cserélgetik a pasijukat.( Gondolom ők is ilyenek, mert ha ilyen baromság miatt "dedósnak" néznének, valószínűleg ők is azon a szintem vannak még, hogy csupán felvágás miatt legyen bárkijük is.) Szerelemből járj valakivel, ne a drága abrátnőid miatt. Persze azért nyugodtan ismerkedj magaddal, természetes az kell. Csak ne legyen rögeszméd ez a dolog, nem olyan fontos mint amilyennek most látod.
2010. dec. 2. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
93%
Mert féltenek, nem a tanulmányi eredményeid miatt(amiatt csak részben). Sokan a mai fiatal fiúk közül csak kihasználják a lányokat, mert az menő, ha már 15-16 évesen megdug valakit, aztán eldobja, már bocsánat a kifejezésért.
2010. dec. 2. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
88%
Össze vontam a két dolgot. *Persze azért nyugodtan ismerkedj fiúkkal és ismerd meg önmagad.*
2010. dec. 2. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
34%

Anyukádnak nem muszály róla tudni ...

baráti módon sem engedi (már min nem szerelmesként)?

2010. dec. 2. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
44%

Először is leszögezném, hogy egyet értek az első hozzászólóval, azonban felmerül a kérdés: Nálatok ez úgy megy, hogy odamész anyádhoz és:

-Anya, anya, lehet barátom?

-Nem kislányom, nem lehet!


A lényeg az, hogy nem kell mindenhez anyádék engedélye. Ez rád tartozik és senki másra. Szerintem.

2010. dec. 2. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
91%
Ez nagyon nehéz kérdés, én is anyuka vagyok, bár az én kislányom még csak 5 hónapos. El nem tudod képzelni, hogy milyen szeretet és féltés van egy anyukában. A mai világban már minden a szexről szól. Szinte ráerőszakolják a fiatalokra azt a nézetet, hogy 13-14 évesen már ciki szűznek lenni, ez megy mindenhol. Olyan fiatal vagy még, naív, elhiszel sokmindent. Persze, kellenek a csalódások is, csak nem mindegy, hogy milyen csalódások. Biztos te is hallod, hány fiatal lányt erőszakolnak meg, használnak ki, féltékenységből megölnek, megkínoznak. Olyan unalmasnak tűnhetnek ezek a sorok, nekem is ennyi idősen az lett volna, de olyan jó lenne, ha megértenéd, hogy milyen világban élünk és ezért van a féltés, nem azért, hogy te fekete bárány legyél vagy dedós.
2010. dec. 2. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:
Barátkozni enged, de a barátságból előbb-utóbb szerelem lesz.
2010. dec. 2. 16:34
 8/33 A kérdező kommentje:

Utólsónak (az anyukának) igaza van. Tudom, hogy mi minden történik egy lánnyal, de akkor is elég rossz érzés ez a dolog.

Ami meg azt illeti, hogy odamegyek anyához, és megkérdezem, hogy lehet e barátom, sajnos igaz. Szeret mindenről tudni, és biztos nem lenne jó következménye, ha mástól hallaná meg, hogy a lányának barátja van.

2010. dec. 2. 16:38
 9/33 anonim ***** válasza:
93%
inkább dedós legyél,mint kaparásra járó plazaribanc
2010. dec. 2. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
86%

ne haragudj, de szerintem jól teszi anyukád!

nincsen itt az ideje, a fiúzással pedig együtt jár a szex is.

26/L

2010. dec. 2. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!