Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mihez van joga egy pszichológu...

Mihez van joga egy pszichológusnak munka közben?

Figyelt kérdés
Joga van pl visszaélni a tudásával egy olyan személy felé aki nem a páciense? Joga van kibeszélni, kielemezni kifejezett kérésem ellenére csak azért mert egyik rokonomhoz jár?
2010. dec. 1. 20:27
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
Én sosem beszéltem még vele köszönésen kivül és nem is fogok. Anyukám mond el neki olyan dolgokat amik magánügyek és az Ő lelki életéhez semmi közük viszont nekem meg lehet kellemetlenek.
2010. dec. 1. 21:31
 12/24 anonim ***** válasza:

Anyukádnak joga van BÁRKIVEL beszélni a magánéletedről, ezt nem tilthatod meg, hogy meghallgassa a pszichológus, ha anyukád el akarja neki mondani. A sarki fűszeressel is kitárgyalhatja... Ráadásul a pszichológus ezzel az információval nem kezdhet semmit, mert azt már tlos neki. Viszont a sarki fűszeres elmondhatja bárkinek.

Tán anyukáddal nem kéne megosztani a magánéleted részleteit ezesetben.

2010. dec. 1. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

Hát szerintem nincs joga csak épp nem lehet megakadályozni. De szerintem ez amolyan iratlan szabály hogy nem beszélünk mások éltéről csak úgy. Na mind1...


És az szerintetek normális hogy idejön az én házamba (igen, ezerszer inkább az enyém mint az övé, én születtem itt, nekem van benne részem én fizetek bele), és elkezd velem, aki vadidegen számára, kiabálni, veszekedni leteremteni és úgy beszélni velem mintha legalábbis apám-anyám lenne, megpróbál parancsolgatni és azt kiabálja hogy nekem tisztelnem kell őt mert ő sokkal öregebb mint én és több diplomája van mint nekem (na kössz 20 évesen hány legyen??), és több mindent tett le az asztalra, és ezért neki van igaza, én húzzak innen és maradjak csöndben mert nekem itt semmi jogom és én olyan hülye vagyok hogy nem birom felfogni hogy ő mit meg nem tesz az én életemért (soha nem is beszéltünk még egymással de mind1)? Mindezt azért mert nem voltam vele olyan barátságos mintha a legjobb barátom lenne hanem éltem tovább az életem amig itt dekkolt és mert megkértem (legyen szives yx, nem bunkón) hogy ne csináljon valamit... Most komolyan csak én tartom teljesen gáznak amit mondott egy pszichológushoz képest vagy velem van a baj?

2010. dec. 1. 21:53
 14/24 anonim ***** válasza:
Köti a titoktartás, tehát a betegen kívül senkivel sem beszélheti meg, hogy mi hangzott el közte és a páciens között. Az más, ha a szülő viszi el a gyereket a dokihoz, ebben az esetben a doktor és a szülő konzultálnak a gyerkőc állapotáról.
2010. dec. 1. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

Levegőnek nézed és otthagyod. Ennyi. Közben emlékezteted arra, hogy köti a titoktartás és nem beszélhet arról SENKINEK, amit anyukád neki a kezelések során elmondott. Különben feljelented a kamaránál és kizárják. És ezután hagyod ott.

Mit problémázol ezen? Meg kell tanulnod átnézni számodra LÉNYEGTELEN embereken!!! Ez nagyon fontos! A saját lelki nyugalmad érdekében. Én most tanultam meg átnézni a saját anyámon, 37 évesen. Azóta sokkal nyugodtabb az életem, higyj nekem...

Szóval feljetsd el a nyanyát, esetleg néha vigyorogj a képébe... :-)

2010. dec. 1. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
Legtöbbször tökéletesen megy hogy letojom, de vannak egyes esetek ahol még nem :( Annyira fájt hogy anyám és más családtagok ott ültek és csak néztek és senki nem "védett meg" sőt még igazat is adtak neki...
2010. dec. 1. 22:41
 17/24 anonim ***** válasza:

Ha anyád kitárgyal vele a foglalkozáson, akkor anyád szerint te vagy minden baja okozója... Miért gondoltad, hogy megvédene??? Örült, hogy valaki jól kioszt. Ne várj tőle többet!

Nézz át rajta, gúnyos vigyor, aztán annyi.

2010. dec. 1. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Ha anyukád szerint az ő saját problémái a köztetek lévő konfliktusokból fakadnak, akkor mégsem beszélgethet a pszichológusával az iőjárásról! Én is jártam pszichiáternél párszor, többek között azért, mert az apám kő alkoholista volt, és ez okozott némi problémát. Szerinted, ha nem beszélhettem volna az apámról, és apámmal való kapcsolatomról a dokinak, akkor mégis hogyan segíthetett volna? Lehet, hogyha eredményes lesz anyád kezelése, a végén még Te is jól jössz ki majd a szituból.
2010. dec. 2. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Ez a történet nagyon meglepett! Abban nincs semmi, hogy anyukád kibeszél a pszichológusának, akármit mondhat, ami neki jól esik, na, de erről te miért tudsz? Mi az, hogy a pszichológus eljön hozzátok és kioszt? Jesszus! Ez totál nem tartozik a "szerepkörébe", sőt. Szerintem erre az etikai kódexükbe is van paragrafus, hogy nem érintkezhetnek a páciensük családjával, barátaival stb. Pláne, amíg egy kezelés tart, nem jöhet családi ebédre, szilveszterezni stb. Ez hogy alakult így, hogy ti találkoztok egymással?
2010. dec. 2. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
Úgy hogy házhoz jön. A ház pedig kicsi... A dolgom is sok nem engedhetem meg magamnak hogy órákig üljek a szobámban(tanulás stb)... És azt egy szóval sem mondtam hogy anyukám szerint én vagyok a baj forrása az egész családot kibeszélik és ócsárolják, vagy egyszeráen csak sztorizgatnak rólunk foglakozás előtt, után stb. Amúgy nem egyedül beszélnek, a testvérem is ott van, szóval lehet hogy ez valami családterápia, nem tudom.
2010. dec. 2. 18:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!