Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mihez van joga egy pszichológu...

Mihez van joga egy pszichológusnak munka közben?

Figyelt kérdés
Joga van pl visszaélni a tudásával egy olyan személy felé aki nem a páciense? Joga van kibeszélni, kielemezni kifejezett kérésem ellenére csak azért mert egyik rokonomhoz jár?
2010. dec. 1. 20:27
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
nincs joga de ettől még megteszik sokan meg meg kurnak a pszichologusukkal is
2010. dec. 1. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
5%
Hogyne lenne joga? Nem szólhatsz bele abba, hogy a páciensével milyen témákat érint a terápiában, főleg ha egyéni és nem családterápiáról van szó.
2010. dec. 1. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

te miről beszelsz 2. nem ertetted a kérdést.

nincsen joga

2010. dec. 1. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nincs joga, teljes a titoktarás, igazából rengeteg szabály, törvény van, amit be kell tartsunk, ha nem, kizárhatnak az eggyesületből. Szerintem ezt nem sokan kockáztatják, annyi év tanulás után.
2010. dec. 1. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
De remélem jól éretetted a kérdést? :) Szóval én nem vagyok a páciense, és soha nem is voltam! Ennek ellenére ahányszor idejön mindig azt hallom hogy az éndolgaimat beszélik meg a családtagommal aki a páciense azzal az indokkal hogy én is az élete része vagyok... Lassan már ott tartanak hogy az intim dolgaim beszélik ki. Ha igy is ez a válaszod akkor kifejtenéd egy kicsit utolsó? :)
2010. dec. 1. 20:48
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Második vagyok. Nagyon sajnálom, félreértettem a kérdést. Nem, nincs joga. Ha velem ilyet tenne a terapeutám, megbeszélném vele a dolgot és valószínűleg rövid úton megválnék tőle.
2010. dec. 1. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
48%
Nem tudom jogilag, de nem gondolod, hogy okkal beszélnek rólad, nem csak pletyka szinten? Én is járok pszichológushoz, és rengeteget beszélünk az anyámról, mert tőle tanultam a tehetetlenséget és az alárendelt szerepet.
2010. dec. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
24%

Akkor tartom a választ.

második

2010. dec. 1. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Hát az igaz de én nem szülő vagyok hanem csak egy gyerek, nem hinném hogy én tettem volna tönkre anyám életét. Beszélhetnek rólam az anyámmal kapcsolatban de ők a személyes dolgaim vitatják meg.
2010. dec. 1. 20:54
 10/24 anonim ***** válasza:
76%

Jól értem: te megbeszéltél dolgokat a pszichológussal, de nem vagy apáciense? És ezekről beszél anyukádnak?

Vagy anyukád tud rólad dolgokat, amiket elmond a saját pszichológusának?

Ha ez utóbbi, akkor persze hogy joguk van hozzá.

2010. dec. 1. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!