Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Túl nagy kérés lenne ez?

Túl nagy kérés lenne ez?

Figyelt kérdés

Párommal szeretnénk hitelt felvenni,hogy meg tudjuk csinálni a közös lakásunkat, de csak úgy tudjuk felvenni, ha a párom szülei házára teszik a jelzálogot. Az én édesanyáméra nem lehet már , mert van rajta, én anyát megkérdeztem, ő belement volna, de nem lehetséges. Az egyetlen esélyünk,hogy ha anyósék házára teszik, 3.000.000. ft-ról lenne szó. Eddig nem nagyon segítettek minket pénzzel , viszont a párom tesójáékat igen, közel 2.000.000 ft-ot adtak nekik, mi nem kérünk semmi mást, csak,hogy a házukon legyen a jelzálog, más választásunk nincs. Szerintetek ez túl nagy kérés az embernek a saját szüleitől? Amúgy tudnánk rendesen fizetni a törlesztőt. Itt lakunk anyánál, ők nem támogatnak minket különösebben, jóban vagyunk meg minden, minden nap megyünk hozzájuk is, 1 utcában lakunk. Mit gondoltok?

Köszönöm a válaszokat előre is :)


2010. nov. 30. 15:00
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Kicsit pontatlanul írtam, azt hiszem. Még csak fontolgatjuk a dolgot, nem beszéltünk még velük erről. Mi is félünk persze mindentől amit írtatok. De annyi a jó ebben a hitelben, hogy biztosítást is fizetünk mellette, vagyis fizetnénk, ha sikerül, havi + 2000ft és ha elveszítjük a munkákat a biztosító fél évig fizeti helyettünk, de ha nagyobb baj történne (halál pl.) akkor sem veszik el a házat, hanem a biztosító vállalja az egész összeget. Ezért szeretnénk ezt, bennünk is voltak ilyen kételyek, hogy mi van ha...

de ez így megnyugtató szerintünk.

Köszönöm a válaszokat.

2010. nov. 30. 18:05
 12/12 anonim ***** válasza:
Igen nagy kérés és nem is túl praktikus ha történik valami ti is ők is elveszik az otthonukat és mindenki mehet az utcára. Mi lesz ha válltok a szülök jellzálogját is felezitek.
2010. nov. 30. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!