Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Túl nagy kérés lenne ez?

Túl nagy kérés lenne ez?

Figyelt kérdés

Párommal szeretnénk hitelt felvenni,hogy meg tudjuk csinálni a közös lakásunkat, de csak úgy tudjuk felvenni, ha a párom szülei házára teszik a jelzálogot. Az én édesanyáméra nem lehet már , mert van rajta, én anyát megkérdeztem, ő belement volna, de nem lehetséges. Az egyetlen esélyünk,hogy ha anyósék házára teszik, 3.000.000. ft-ról lenne szó. Eddig nem nagyon segítettek minket pénzzel , viszont a párom tesójáékat igen, közel 2.000.000 ft-ot adtak nekik, mi nem kérünk semmi mást, csak,hogy a házukon legyen a jelzálog, más választásunk nincs. Szerintetek ez túl nagy kérés az embernek a saját szüleitől? Amúgy tudnánk rendesen fizetni a törlesztőt. Itt lakunk anyánál, ők nem támogatnak minket különösebben, jóban vagyunk meg minden, minden nap megyünk hozzájuk is, 1 utcában lakunk. Mit gondoltok?

Köszönöm a válaszokat előre is :)


2010. nov. 30. 15:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
SZia! Mi is voltunk hasonló helyzetben, de mi inkább tovább gyűjtögettünk. Én soha nem tenném ezt a szüleimmel. Bármi történhet, nem tudjuk fizetni a törlesztőt,(a mai világban ez könnyen előfordulhat) és akkor mi lesz a szüleimmel? Öreg korukra fedél nélkül maradnak?
2010. nov. 30. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

3 millió Ft egy akkora nagyságrend, hogy belátható időn belül össze lehet ennyit gyűjteni és akkor nincs kamat sem!(főleg, hogy írtad, a törlesztőt gond nélkül tudnátok fizetni. gondolom már most is van némi megtakarításotok, ha eddig nem voltak anyagi gondjaitok) meg nem kell idegeskedni a jelzálog miatt sem.

egy jó szülő meghozna ekkora áldozatot a gyerekének, de én nem akarnám őket ilyen helyzetbe kényszeríteni.

2010. nov. 30. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nagy kérés ez, hidd el. Nekik ez létbizonytalanságot generál független, hogy épp a fiúknak van rá szükségük. Ezt most általánosságban mondom, mert nem tudom mivel utasították el és miért nem segítettek pénzzel. Mert nem volt rá szükség, vagy a másik fiú jobban rászorul vagy csak kedvesebb-e számukra. Sok minden befolyásolja ezt. Természetesen megtehetnék, ha nem félnének azt hiszem. És ezt a félelmet még megmagyarázni is nehéz. Tény, hogy anyagi függőség keletkezik hosszú távon.
2010. nov. 30. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Az én szüleim sem mennének ebbe bele:(

Pedig mi már hányszor segítettünk nekik.....inkább gyűjtögetünk még évekig!

2010. nov. 30. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Mi 4-n vagyunk tesók,eddig megoldottuk úgy,hogy egyikőnk sem tett jelzálogot anyuék házára.Nem is örülnék neki,ha valaki rátenné,és én sem kérnék ilyet.Anyósomékkal jóban vagyok,de tőlük sem kértem,és kérnék ilyet.

Válaszom az,hogy igen van akiknek ez túl nagy kérés (és nem is biztos,hogy rosszul teszik),fogadd el a döntésüket,és gyűjtögessetek még.Később sokkal jobb érzés lesz,ha saját erőből sikerül.

(Az egyik tesóm az anyósék házára tettek jelzálogot.Egy éven belül meghalt az apósa,és a sógorának aki örökös lett nem igazán tetszett a dolog,nem akart új szerződést kötni velük.Nagy családi viszály lett belőle.Majdnem elúszott a házuk.)

2010. nov. 30. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Igen, nagy kérés. Én nem is hoznám ilyen kellemetlen helyzetbe a szüleimet. A mai világban ezt nem szabad engedniük, ne haragudj.
2010. nov. 30. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Igaz, hogy 3 molláról lenne szó, de a kamatok, költségek a másik 3 millát kiteszik.Ha valami miatt nem tudtok fizetni, ami sok ezer emberrel előfordult, földönfutók lesznek a szülők. Aztán még majd meg is haragszatok rájuk, mert aki tartozik, az haragszik. Tapasztalat.
2010. nov. 30. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Szia.


Én is gondolkodtam ezen hogy megkérem anyumat ,hogy vehessünk fel jelzáloghitelt, de arra jutottam, hogy nem.

Nem merem bevállalni, sok minden történhet velem is és a párommal is, és bármi legyen legalább tudom hogy az ő feje fölött biztos a ház.


Szóval én túl nagy kérésnek gondoltam ahhoz hogy megkérdezzem.

2010. nov. 30. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
semmiképp nem mennék bele. ha mégsem tudjátok fizetni (bármi közbejöhet) akkor az ő házuk veszik oda.
2010. nov. 30. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A megvásárolandó lakást nem tudjátok jelzáloggal terhelni? Akkor nem kellene a szülőket bevonni.
2010. nov. 30. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!