Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szülők mindenhol számon...

A szülők mindenhol számon kérik a gyereken a házimunkát?

Figyelt kérdés

Vagy csak nálunk jellemző, hogy teljesen mindegy, mennyi házimunkát elvégzek (mosogatás, vasalás, főzés), folyton a szememre vetik, hogy "soha semmit nem csinálsz", és "nemhogy segítenél anyádnak", na meg akárhányszor jönnek a rokonok, állandóan elmondják hogy meg ne tudják, hogy nem segítek? Csak nekem jegyzik meg folyton, hogy mosogass el, seperj ki, mosd fel követ - mikor tudniuk kellene, hogy úgyis megcsinálom?


Ma már inkább nem is szólok, mikor rákezdik a hozsannát, de azért igenis rosszul esik, hogy ennyire igazságtalanul állítanak be engem...

Máshol is ez van?


2010. nov. 30. 09:24
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
Te is zendits rá hogy ök mégis mit csinálnak, ha épp mosogatsz és ott téblábolnak melleted erőszakosan kérdezd meg hogy hogy képzelik hogy nem a seprüt fogják.
2010. nov. 30. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
100%
Nem én csinálok minden házimunkát, de elég rendesen besegítek, és mindig ez megy nálunk... megspékelve azzal, hogy öcsém egy szalmaszálat sem tesz keresztbe, mégis mindig engem találnak meg azzal, hogy milyen lusta vagyok... (gyakran még az általánosan fiúmunkának tartott cuccokat is én csinálom meg)
2010. nov. 30. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
100%
Nem hálát vár a gyerek. Inkább csendet. Ha nem tudják azt mondani, hogy "köszönöm, ezzel sokat segítettél", akkor inkább ne mondjon semmit a szülő. Pláne ne azt, hogy miért nem csináltad meg még azt is? Vagy: soha nem segítesz...
2010. dec. 1. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó 100%-os! Ott a lényeg.

Mert lehet, hogy kötelessége (ezt is vitatom) a gyereknek a háztartásban való segítség, de attól még el lehet ismerni a munkáját. Nem attól lesz valakiből szorgos, rendes felnőtt, ha állandóan azt hallja, hogy semmit se csinál. Az együttműködésre, munkamegosztásra, időbeosztásra, felelősségvállalásra, s még inkább a helyes életvitelre való szoktatás lenne a célja ezeknek a feladatoknak. Hogy együtt könnyebb és mindenki fontos.

2010. dec. 1. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:

Sokáig ez volt nálunk is, de valahogy az elmúlt 1-2 évben már valahogy felfogta anyum, hogy nekem is van csomó dolgom, nem feltétlenül érek rá állandóan takarítani stb.

Suliba járok, dolgozok is mellette, örülök ha van 1 órám amikor épp nincs semmi dolgom.

Ennek ellenére többnyire tesómmal megcsinálunk ezt-azt. Tesóm főz, én meg hétvégén kitakarítok.

De ha anyunak rossz napja van, akkor végig kell nekem is hallgatni, hogy sosincs elmosogatva stb :)

2010. dec. 1. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
Emlékszek fősulin volt egy tök jó barátnőm, de kiakadtam rajta mikor valahogy feljött témába atakarítás, hogy ő életébe nem takarította ki még otthon a wc-jüket. Kb ő nézett furán rám, hogy én ilyeneket csinálok otthon. Barátnőmet meg tesóját egyedül nevelte szinte az anyukájuk és mindent megcsinált helyettük. Még fősuliba is mindig küldte a koliba velük előre lefőzve a kaját minden napra, naponta 1-2 órát beszélgettek telefonon stb. Takarítani életükbe nem takarítottak szinte semmit. Mindettől függetlenül ő is és a tesója is nagyon jó fejek és talpraesettek, azóta saját háztartást vezetnek pár éve, de ez nekem akkor is fura volt.
2014. ápr. 29. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:

Nem mindenhol, nálunk pl. csak a saját szobámat kellett rendben tartanom, meg magam után elmosogatnom, ha egyedül ettem-ittam valamit.

Ha közös vacsora volt, akkor soha nem nekem kellett mosogatnom. Csak ha én főztem pl., vagy melegítettem valamit, persze nem az egész családra főztem sose, csak nagy ritkán magamnak valamit, pl. tejbegrízt, rántottát, konzerv babot melegítettem, tehát egyszerűbb dolgok.

Soha a közös helyiségeket nem kellett takarítanom, mosást betennem, főznöm a családra.

Néha én ugrottam le bevásárolni, ha kellett ez-az, na nem sokminden, csak néhány dolog.

Meg kivittem a szemetet.

2014. ápr. 29. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!