Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szülők mindenhol számon...

A szülők mindenhol számon kérik a gyereken a házimunkát?

Figyelt kérdés

Vagy csak nálunk jellemző, hogy teljesen mindegy, mennyi házimunkát elvégzek (mosogatás, vasalás, főzés), folyton a szememre vetik, hogy "soha semmit nem csinálsz", és "nemhogy segítenél anyádnak", na meg akárhányszor jönnek a rokonok, állandóan elmondják hogy meg ne tudják, hogy nem segítek? Csak nekem jegyzik meg folyton, hogy mosogass el, seperj ki, mosd fel követ - mikor tudniuk kellene, hogy úgyis megcsinálom?


Ma már inkább nem is szólok, mikor rákezdik a hozsannát, de azért igenis rosszul esik, hogy ennyire igazságtalanul állítanak be engem...

Máshol is ez van?


2010. nov. 30. 09:24
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
91%
Dettó! Egyik rokon lány tényleg semmit se csinál. A kaját is ágyba kapja. Sőt a házi munkát is hozzá időzítik a szülei, hogy ne csapjanak neki zajt. Én meg kérés nélkül mindent megcsinálok otthon. Rájöttem, hogy ha összekötöm a kellemest a hasznossal (pl: zene hallgatás + házimunka), akkor észre se veszem máris készen vagyok. Egyébként is dolgozik anyu folyton. tehát a házi munka rám marad. Ha a két család összeül, és elkezdenek panaszkodni erre a lányra, hogy semmit se csinál, akkor az én szüleim is rázendítenek. Nekem is nagyon tud fájni, hogy ilyeneket mondanak, hátmég, hogy egy lapon említenek azzal a semmire kellővel. Ilyenkor az ő szülei szoktak védeni, hogy "nagyon sokat dolgozik az a lány". Anyumék is elismerik és tudják is, de ha társaságban felmerül a téma, akkor igazságtalanok.
2010. nov. 30. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
87%
Nálunk is ez ment, azzal a különbséggel, hogy ha megfogtam a takarítórongyot, kivették a kezemből, a konyhába nem engedtek be, ha nem voltak otthon, és így ki tudtam porszívózni, akkor másnap ők is kiporszívóztak, mert hogy én nem jól csináltam. (Jól csináltam!)
2010. nov. 30. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
87%
Én bármit csinálok, az nem jó. Tesóm bármit csinál, az tökéletes. Már nem foglalkozok az egésszel, anyámmal nem is beszélek, minek.. Nem kell nekem a veszekedés.
2010. nov. 30. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
77%

Te jóég :S

Milyen szülők vannak, ez szörnyű!

2010. nov. 30. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
87%
Nálunk ugyanez volt velem is, tesómmal is. Egy csomót segítettünk, mégis csak szidás lett a vége. Pontosabban néha, mondjuk kéthavonta elmondta anyám szigorúan négyszemközt, hogy ő tudja, hogy milyen sokat segítek. De ha más ott volt, akkor csak szidott, meg általában akkor is, ha kettesben voltunk. Ez ment kb. 5 éven keresztül, aztán meguntuk és közöltük, hogy mától nem segítünk, és elköltöztünk :D
2010. nov. 30. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
93%

Nálunk is ez volt (már nem lakom otthon). De komolyan, többet dolgoztam otthon mint anyám. Nem is ez a baj, csak képtelenek voltak elismerni. Most a tesóm került az én helyemre... Szegény. :(

ja, a kedvencem az volt,hogy mosogass el.

Nálunk ez azt jelentette: hogy, pakold ki az előzőleg elmosottakat a helyére. Mosogass el, szedd össze mindenhonnan a mosogatni valót. Poharak a szobákból, tepsik a sütőből, tányérok az asztalról. Mosogass el mindent. Az asztalt tőröld le, ha már nincs rajta semmi. Mivel a morzsát a földre szórtad, mert nem figyeltél, söpörj fel. (amúgy a kezembe szoktam söpörni a morzsát, de kajálás közbe biztos volt vki, aki a földre evett).A gázt is takarítsd le, mivel leszedted a lábost, és kiderült, hogy kifutott a kaja, tehát tüntesd el a nyomokat. Ja, és mivel mosogatás közbe lecsurgott a víz, mivel az edénycsepegtető 1 méterrel odébb van, moss is fel. Ja, és köszi, de akkor már az előszobát is.

Elég dühítő. Emellett hoztam a 4,2-4,3-as átlagot, ja és bejárós voltam.Tényleg nem ez a baj, hanem hogy ha épp leültem, vagy ne adj isten olyan galád dolgot műveltem, hogy tévéztem, akkor:megint csak növeszted a feneked, nem segítesz semmit...

2010. nov. 30. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
85%
Én nem kérem számon. Felosztjuk, ki mit csinál meg (a mosogatáshoz nálunk is hozzátartozik az asztal letörlése, de a nagytakarítás nem :P), és kész. Megcsinálja mindenki, nem sok idő. A délutánjaik nagy részében lógnak az MSN-en, vagy gyilkolásszák a virtuális ellenfeleket. Időnként meg szoktam megkérni őket, hogy segítsenek a műhelyben, főleg, ha nagyon el van maradva valamilyen munka. Azt még élvezik is.
2010. nov. 30. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
93%
Én nem tudom, az ilyen szülők minek szülnek?Mi kell?Ingyen cseléd???Én is anya vagyok, nekem fiam van, de számon kérni a takarítást?Nem, max.KÉRNI!Meg szoktam KÉRNI, hogy húzza ki a kukát, nyáron nyírja le a füvet, összesepri a kutyasz@rt (a kutya az övé:)), a szobáját tisztán tartja, stb.Nem is tudnám azt a munkát elnézni, amit erőszakkal kell rátukmálni.De mivel nem követelem ki, így ezért magától is megcsinálja, ebből soha vita még nem volt.Undorítóak azok a szülők, akik a rabszolgát csinálnak a gyerekeikből.
2010. nov. 30. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
93%

GBW

Tudod szerintem legtöbbünknél, akik ide írtunk, nem ilyen egyszerű a probléma. Feltételezem mindegyikőnknél az a gond, hogy a munkák felosztásáról szó sem esett. Nálunk legalábbis az megy, hogy anyám megfőz, mert neki az a dolga. Onnantól kezdve meg minden házimunka az enyém, meg tesómé, ha segít, mert ő ledolgozza a 8 órát még főz is és elege van. Jó, most nem tanulok, de még állásom sincs, itthon vagyok, megcsinálom. De mikor gimibe jártam, 3-kor estem haza hulla fáradtan, estig tanultam, szombaton meg korán reggel keltem és egész nap a lakást nyaltam, kicsit elegem lett belőle. És akkor még most mikor már van egy komoly barátom és minden szabadidőm vele töltöm, számonkéri, hogy ne ragaszkodjak hozzá ennyire, mert én még nem is éltem ki magam igazán..meg mertem neki mondani, hogy ez igaz, mert nem volt rá időm attól az életformától, amibe te belekényszerítettél..még ő volt felháborodva. Nekem ezért van elegem ebből az egészből..

2010. nov. 30. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:

Nálunk soha nem volt ilyen, inkább az ellentétje, mivel anyám eléggé lusta háziasszony és kicsit nemtörődöm, egy idő után inkább megcsináltam helyette a mosogatást, takarítást, sőt a mosást is ( főleg mikor összemosta a cuccaimat + kinyújtotta a kedvenc ruháimat ), de gyerekkoromban soha nem b*szogatott, hogy ezt vagy azt kell csinálnom.

Igen, fontos az igazságos munkamegosztás, főleg testvérek között, én jópár családot ismerek, főleg vidéken, ahol a lányok bent segítenek az anyjuknak a házban, a fiúk kint az udvarban, kertben stb.

Ha nekem gyerekem lesz, én következetesen fogom ugyan nevelni, de mint háziasszony, csak abban kérem meg, hogy abban segítsen, ami nekem időmből már nem telik ki.

2010. nov. 30. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!