Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szülők mindenhol számon...

A szülők mindenhol számon kérik a gyereken a házimunkát?

Figyelt kérdés

Vagy csak nálunk jellemző, hogy teljesen mindegy, mennyi házimunkát elvégzek (mosogatás, vasalás, főzés), folyton a szememre vetik, hogy "soha semmit nem csinálsz", és "nemhogy segítenél anyádnak", na meg akárhányszor jönnek a rokonok, állandóan elmondják hogy meg ne tudják, hogy nem segítek? Csak nekem jegyzik meg folyton, hogy mosogass el, seperj ki, mosd fel követ - mikor tudniuk kellene, hogy úgyis megcsinálom?


Ma már inkább nem is szólok, mikor rákezdik a hozsannát, de azért igenis rosszul esik, hogy ennyire igazságtalanul állítanak be engem...

Máshol is ez van?


2010. nov. 30. 09:24
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
80%

Nálunk is ez van.

Kitakarítok, megfőzöm és ha utána egy picit is pihenni szeretnék, akkor már megy az a szöveg, hogy lusta vagyok, semmire se vagyok képes, egész nap csak fekszek...

De szerencsére hamarosan elköltözöm.

2010. nov. 30. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 A kérdező kommentje:

Az én anyám is dolgozik, és ezért elég sok minden rám marad, de 19 éves koromra már kicsit megelégeltem a helyzetet, főleg mert a testvéreimnél nem szorgalmazza a házimunkát. Kiskamasz korunkban mindig az volt a kifogás, hogy én vagyok az idősebb - de ma?

És ha esetleg megkérdezem, miért van így a dolog, annyi a válasz, hogy hagyjam békén ezzel...

2010. nov. 30. 10:47
 13/37 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom miért van az,hogy a mai szülők borzasztó türelmetlenek.Mindenkivel,magukkal,környezetükkel,gyermekeikkel.Amit írtok megerősít igazamban.Egyet felejtenek el:egyszer ti megnőttök,ők pedig megöregszenek.És akkor nem értik a világot,teli lesznek panasszal,ha ti ugyanazt teszitek velük,ugyanúgy bántok velük,ahogyan ők teszik veletek most. A gyerek olyan mint egy takarékbetét könyv.Amennyi beteszel,-annyit tudsz kivenni.Gyereket csak sok-sok szeretettel,és még több türelemmel szabad nevelni!Ahogy írjátok mit csinálnak a "szüleitek"veletek,én szégyelleném magam a helyükben!Az én időmben volt egy sláger:"ha összeülnek,csk engem csepülnek,repked a sok-sok jó tanács.A fekete bárány az vagyok semmi más!Akkor megfogadtam:ha nekem gyerekem lesz(lett is hálIstennek-négy!)más leszek hozzájuk.Már kb.40 éve ennek,de tartottam is magam ehhez.Ha valami rázósabb dolog akadt anevelésben,először mindíg elszámoltam magamban valameddig-(hogy is volt az akkoriban?)biztos másképp dönttem,ha nyugodtan átgondoltam az egészet.A legkisebb lányom diplomaosztója utáni nagy családi bulin meg is jegyeztem:ha mégegyszer elkezdeném a nevelésetek,sok mindent másképp csinálnék!Lett is erre olyan felzúdulás,csak kapkodtam a fejem:-dehogy csinálnád másképp! Ez így volt jó,ahogy volt! Pedig csak azt akartam mondani:sokszor nem lennék olyan szigorú mint voltam.Nem is szigorúság volt az inkább következetesség.Egy példa:a két kisebbik már gimnazista volt.Megyek haza a munkából estefelé,a két gyerek kérdi,kimehetnének-e játszani a haverokkal?Menjetek,de megtanultatok-e már?Még nem,ge majd ha hazajönnek,biztosan megtanulnak,mondták.(én tudtam magamról,kinek van kedve este 9-kor még tanulni?előbb meg mi a fenének jöjjünk haza,mikor olyan jól elmegy az idő a haverokkal)Akkor jött az én szigorúságom.Elmagyaráztam nekik,hogy az életben mindenkinek van kötelessége,ami előbbrébb való mint a szórakozás.Az enyém az,hogy megteremtsem az asztalra valót,az övéké pedig az,hogy tanuljanak.De mivel nálunk a családban demokrácia van,ami azt jelenti,hogy mindent meg lehet beszélni,-legyen!Ha megtudnak győzni az ellenkezőjéről,mehetnek!De akkor én is megyek a legközelebbi kocsmába.Majd találkozunk 5 perccel lefekvés előtt.Ezen elgondolkoztak,megtanultak,és mentek a haverokhoz.De az biztos,hogy időben otthon voltak.A jelszavam mindíg az volt:ha én valamit megtiltok azt nem azért teszem,hogy nekem jó legyen-hanem azért,hogy nekik ne legyen rossz!Tudjátok milyen jó érzés amikor hazajönnek nagy ritkán,havonta egyszer,és még mindíg úgy játszani,hülyéskedni mint "akkoriban" A feleségem mondta is a múltkoriban:ha nem tudnám hány éves felnőtt emberek vannak a lakásban,azt hinné,hogy ovodások között van.Nem győzi az ablakot becsukni,nehogy kihallatszon az utcára a hangos nevetésünk.De mikor az olyan jó!! mikor elmennek,megint csend van,csak ülünk,lesünk magunk elé-nem jó!Legutóbb már mondtan is az anyjuknak:Ezt tudva még összehoztunk volna vagy két gyereket,legalább most is zsivaj lenne a lakásban,ÉLET,nem ez a nagy nyugalom.Szóval visszatérve az elejére:gyereket lehet így is-úgy is nevelni.Én a helyetekbe leülnék az ősökkel és elbeszélgetnék velük.Elmondanék mindent ami nem tetszik,beszéljük meg! Csak egyre vigyázzatok:NYUGODTAN,és halkan tegyétek mindezt.A hangerő nem pótolja a mondanivaló hiányát! De sokat tudnék még írni.kinn rossz idő van,nem tudok a kertben semmit se csinálni,tehát:-nett.De úgy érzem be kell fejeznem,nehogy megunjatok mint a zsíros kenyeret.Sok sikert a "beszélgetéshez"a szüleitekkel!
2010. nov. 30. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
55%
Én tényleg nem csinálnék semmit, hátha észrevennék a különbséget.
2010. nov. 30. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
52%
Mosogatni én is így szoktam, nem tudom, mi olyan nehéz ezen: elrakni a megszáradt edényeket, néhányat eltörölgetni, kiönteni a vizet alóluk, mosogatás után a mosogatóvízzel letörölgetni a gáztűzhelyet és a konyhaasztalt (minden szendvicskészítés előtt is), és ha már tócsát csinálok, felmosni.
2010. nov. 30. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
89%
Háziasszonyként ma már én is megcsinálom, mert ez a dolgom. (én vok a mosogató-nagytakarítós). De amikor tanulóként, gyerekként ez volt mindennap(!), akkor igenis, nehéz! És még ráadásul te nem csinálsz semmit... Ez benne a nehéz, tudod?
2010. nov. 30. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
100%

Teljes egészében megértem, amit írnak a "gyerekek". Nálunk egyetlen lány én vagyok, nekem mindig mindenbe be kellett segíteni, volt, hogy a teljes háztartás az én nyakamba szakadt, míg a fiútesóim már azon is nyavalyogtak, hogy le kell vinni a szemetet. Akármennyit segítettem, dolgoztam otthon, soha nem volt elég, az én arcomba is sokszor vágták, hogy nem csinálsz semmit. Amióta nem lakom otthon, a szüleim háza egy koszfészek lett. Hiába lakik ott még négy felnőtt ember, akkor is koszosak.

Nem a házimunka megcsinálásával van a baj, mert természetes, hogy mindenki eszik, iszik, termeli a szennyest, a koszost és ezt csak közös erővel lehet rendben tartani. A baj azzal van, amikor a szülő házicselédet csinál a gyerekből, és elvárja, hogy megcsináljon mindent és még csak nem is értékeli. Nincs annál rosszabb, mint amikor dicsérni kellene a gyereket, de csak a "nem csinálsz semmit" szöveget kapja. Ha értékeljük a munkáját, szívesebben segít, jobban odafigyel a dolgokra és ami a legfőbb, nem fogja megutálni a saját szüleit.

Én eldöntöttem, hogy nem leszek ilyen szülő. A fiam is be fog segíteni a háztartásba, megtanítom a főzés alapjaira, mindenre. Nem szeretném, ha egy lusta disznó lenne, aki még egy ágynemű lecserélésére, vagy a mosógép bekapcsolására sem képes.

2010. nov. 30. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
Nekem is kellett, és a mai napig segítek, meg persze kolis vagyok, itt már rám marad minden meg a szobatársamra. Egyátalán nem megterhelő egy gyereknek, hogy néha segítsen, nem hal bele egy mosogatásba, felsöprésbe, felmosásba, megg porszívózásba, főleg ha az összeset nem kell egyszerre csinálni,apukám újra nősült és a feleségének van két lánya, borzalmas, hogy mennyire nem képesek semmit sem csinálni, maguktól sose jutott eszükbe, de még ha megkérik őket is nyafognak, ok persze az hogy folyton cseszegetik a gyereket ha megcsinált mindent, az hülyeség, de az hogy a gyerek besegít meg be van osztva az nagyon nagy segítség a szülőnek aki mellette dolgozik, főz, bevásárol, gyereket nevel.
2010. nov. 30. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 A kérdező kommentje:
Nem megcsinálni a nehéz őket, hanem mégis folyton azt hallgatni, ahogy a szemedre vetik, hogy "semmit sem csinálsz"...
2010. nov. 30. 11:33
 20/37 anonim ***** válasza:
13%

Szerintem menj el albérletbe, kezdj el dolgozni, aztán majd nem lesz, aki szól. Ennyi. Akkor neked kell megcsinálni mindent, te tartod el magad, másnak nem kell beszámolnod sem.


Ja, hogy kényelmes otthon? Érthető. Valamit valamiért.

2010. nov. 30. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!