Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Otthon lévő anyukák! Családoto...

Otthon lévő anyukák! Családotok elismeri a munkátokat amit napközben otthon végeztek? Hogy vivjam ki az elismerést.

Figyelt kérdés
Kisifammal voltam eddig gyesen ő most ovis én meg a 7. honapban járok, a ház ragyog jók a kaják, még sem ismerik el hogy én is elfáradhatok a napi munkában.( szülőknél lakunk). Férjem mindig megkérdi mit csináltam ma, holott csak körbe kéne nézzen.
2010. nov. 26. 12:49
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
75%

Az en parom sem csinal magatol semmit, de ha megkerem valamire, akkor megcsinalja. Harmasban elunk, a szulokkel nincs gond. A 2 honapos lanyunk aldott gyerek, mindent meg tudok csinalni mellette, de sem most, sem pocakosan nem szol semmiert, ha valami nincs rend, es gyakran megdicser, hogy milyen szep rend van vagy hogy finom a kaja.

Probald vele megbeszelni, gyerekkel es nagy pocival nagyon szep teljesitmeny toled, hogy mindent a csalad feneke ala raksz otthon.

2010. nov. 26. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:
Hát köszi ezt még nem hallottam.Az én teljesítményem az nem feltünő, ha boltból elmarad valami ami kellett volna apáméknak( persze magamtol kell észre vennem) akkor felháborodik hogy mért is nincs? na meg anyám nem tudott elmenni a postára munka után apám mindjárt avval kezdte hogy mért nem én megyek mikor én egész nap ráérek.na??
2010. nov. 26. 13:13
 13/27 anonim ***** válasza:

nekünk sajnos még szülővel (apóssal) kell élni, de én már nyaggatom, hogy valamit lépjünk ez ügyben...persze a legnagyobb baj, hogy pénzünk nincs annyi hogy lakásunk legyen, hitelt meg nem akarunk..nagyon nem...viszont szerintem nem egészséges ha szülőkkel élünk úgy h már van külön családunk, csak hát az a baj, hogy sokszor nincs más választás...


szerintem akkor az egész családdal le kell ülni beszélni, ha kell naponta nyaggatni..meg hát szülés előtt mondjuk pihenni kéne meg nyugalom, nem stresszelni ezek miatt. szerintem ezt is elmondhatnád a családodnak...

2010. nov. 26. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:
Igen mi is a pénzhiány miatt vagyunk még szülőknél.Mennék én albérletbe csak éppen nem birnánk.Férjem ugy határozott hogy a pici 1 éves kora után elmegyek dolgozni.De még mostani terhességem előtt sem találtam melot a régi helyemre már nem vettek vissza.Nem tudom hogy lesz.Férjem ugy gondolja hogy ő kimegy külföldre melozni és félre teszi a pénzt (ház+kocsi)addig én itthon melozok és eltartom egy albérletben magunkat.Csak mondtam hogy ez nem fog müködni két pici gyerek mellett.ovi bölcsi hogyan??Ha találok melot a szakmámban akkor 5re kell majd járnom mint általánan a kereskedőknek és a gyerkekkel mi lesz??de ő hajthatatlan
2010. nov. 26. 13:40
 15/27 anonim ***** válasza:
24%
akár mit is csinál az ember a háztartásvezetést, gyereknevelést akkor sem tartják munkának.. nálunk is ez van, páromnak itthon semmi dolga sincs, minent megcsinálok ragyog a lakás, bevásárolok, főzök. és én is megkapom a kérdést hogy mit csináltam ma? vagy mi a tervem mára? na ezektől a kérdésektőkl a falra mászok.
2010. nov. 26. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:

nem tudom mi lehetne a megoldás?

azért egy keresetből 2 gyereket eltartani+ fenntartani egy albérletet nem könnyű. szerintem nem nagyon kivitelezhető. főleg ha van 2 pici gyerek akikért oviba bölcsibe kell menni, ha beteg orvoshoz vinni, otthon lenni vele..így még nehezebb munkát találni, vagy ha talál is az ember elvárják hogy ezeket a problémákat old meg úgy hogy ne hiányozz melóból

tőlem már kérdezték meg állásinterjún hogy van-e komoly párkapcsolatom és hogy mikor akarok szülni..hát azt hittem beverek egyet az embernek....

sajna ha azt mondod hajthatatlan, akkor nehezebb lesz a dolgod..de valahogy meg kell próbálni ezt megbeszélni, mert ez a későbbiekben még rosszabb is lehet.

2010. nov. 26. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:
Igen a gyerek már hátrány a melokeresésben, képzeld én probaidőn voltam még a mostani terhességem előtt és azért nem maradhattam végül mert van egy kisgyerekem.és evvel a kérdéssel is inditott a munkaado hogy van-e gyerek. aztán mikor már elfogyott a jelentkező akkor telefonált hogy menjek probaidősnek be, és bár tetszett neki a munkám mégsem tartott meg mert jött egy fiatal singli csaj gyerek nélkül és nekem másnap már nem is kellett bemennem.:(
2010. nov. 26. 14:10
 18/27 anonim ***** válasza:

közben pedig épp ezért kéne az anyukákat is foglalkoztatni..legalább vmi részmunkaidőben (mert hát több mint a semmi- és mindenkinek jó). mert az nem számít hogy a gyereknek kaját kell venni meg eltartani....

nekem nincs gyerek( egy darabig pont ezért nem is lesz) de akkor is igazságtalan ez így.

a legrosszabb, hogy még segélyt se kaphatsz(bár az se sok), bezzeg "mások" a semmire felvesznek/ megkapnak/ (eltartják őket) csomó pénzt....

2010. nov. 26. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:
Igen sajnos ez a mi országunk.Pedig van ország ahol kifejezetten szeretik a részmunkaidős anyukákat foglalkoztatni.Csak ez nem az az ország. Pedig én eltudtam volna vállalni a rendes 8 órát , csak nem adta meg a lehetőséget.
2010. nov. 26. 14:25
 20/27 anonim ***** válasza:
A dolog odavissza müködik! Neked is meg kéne becsülni az ő munkájuk! Mert gondolom mint a legtöbb anyuka, te is azt gondolod, hogy ' ugyan az a sz*ros 8 óra munka amiből engem pénzel az semmi, hazajön és döglik én bezzeg 25 órában dolgozok és az sokkal többet ér'....
2010. nov. 26. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!