Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Otthon lévő anyukák! Családoto...

Otthon lévő anyukák! Családotok elismeri a munkátokat amit napközben otthon végeztek? Hogy vivjam ki az elismerést.

Figyelt kérdés
Kisifammal voltam eddig gyesen ő most ovis én meg a 7. honapban járok, a ház ragyog jók a kaják, még sem ismerik el hogy én is elfáradhatok a napi munkában.( szülőknél lakunk). Férjem mindig megkérdi mit csináltam ma, holott csak körbe kéne nézzen.
2010. nov. 26. 12:49
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
83%
Szintén kisgyermekes, pocakos vagyok. Igen, férjem elismeri. Még akkor is, ha szalad a ház a rendetlenségtől és nem épp ízletes a főztöm. Nálunk ez nem probléma. SZülők viszont 70, illetve 200 km-re. :)
2010. nov. 26. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
83%
Az enyém mivel kiveszi a részét aktívan a házimunkából, így pontosan tudja, hogy el lehet benne fáradni. :)
2010. nov. 26. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
Hát az enyém nem csinál itthon semmit.Gép előtt ül amíg le nem fekszünk.:( Pedig ugy ismertem meg hogy szorgos férfi volt.Máig is ha elmegyünk szüleihez szo nélkül segít mosogat összepakol , stb.
2010. nov. 26. 12:56
 4/27 anonim ***** válasza:
100%
Akkor sajnos valószínűleg megszokta, hogy te körbeugrálod. Kérd meg néha szépen, hogy segítsen ebben-abban.
2010. nov. 26. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
83%

Mi nem vagyunk házasok, de együtt élünk régóta, igaz gyerek sincs még..de én nem dolgozok (nem azért mert nem akarok, csak nincs munkám és most tanfolyamra járok) mi az élettársam apjával élünk. Állandóan abból áll a napom, hogy takarítok, persze sokat ülök gépnél is mivel tanulok, de mindig tiszta a ház..de ezt persze senki sem értékeli.sőőt. az "apósom" állandóan kupit csinál...felmosok ő saras lábbal betapos mindenhova még a szobákba is...a kávét szétcsöpögteti, stbstb sorolhatnám estig. én nem gondolom hogy kötelességem lenne utána elpakolni. persze mindig akkor toppan be valaki amikor kupit csinál..és persze ki a sz@r..én..mondván én semmit se csinálok..de persze az nem számít hogy kitakarítok és nem bírja egy órát se...

persze élettársam egész nap dolgozik, és ha hazaér és mondom neki csak vita van belőle.... szóval én átérzem..

mondjuk ez az én párom, de lehet hogy ha elmondod a férjednek.és leültök megbeszélni akkor ő másképp viszonyul majd hozzá.

2010. nov. 26. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
83%
szerintem kérd meg hogy segítsen..aztán majd átértékeli egy kicsit hogy igenis el lehet benne fáradni, meg nem olyan egyszerű egy háztartást vezetni főleg kisgyerekkel.
2010. nov. 26. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
83%

Én is pocakos vagyok. :) A férjem egy álomférj ilyen szempontból, észreveszi, ha ragyog a lakás, még egy egyszerű krumplifőzit is képes megdicsérni, mert tudja, hogy jólesik nekem.

Anyósom a szemembe és a hátam mögött is dicsér, hogy nálunk mindig milyen csillogó-villogó tisztaság és rend van. (Haha, persze, mert ha jönnek, a-z-ig takarítok.)

A szüleim soha sem dicsértek, amíg otthon laktam, felnőttként mindig megkaptam, hogy soha nem csinálok semmit. Nekik nem tűnt fel a tisztaság, természetesnek vették, hogy van ingyencseléd. Ma már nekem annál jobban, hogy náluk vízköves a csempe, koszos a padló, ragad a konyhai csempe. Akkor volt, aki megcsinálja, most nincs.

2010. nov. 26. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
91%
Én úgy csináltam, hogy pár napig nem volt mosás, nem pakoltam el a férjem után, főzés sem, persze a gyerekeknek volt mit enniük. És amikor megkérdezte,hogy mi van, akkor mondtam hogy na most TÉNYLEG nem csináltam semmit. Azóta értékeli... Polcold fel a lábad pár napra, pihenj:)
2010. nov. 26. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
75%

Én is itthon vagyok a kisbabánkkal, minden nap főzök, takarítok, és mikor a férjem belép az az első szava, hogy "már megint nem álltál meg egy percig sem!". Ő nagyon becsüli amit teszek, sőt mindig nyaggat, hogy pihenjek végre.

Az a baj, hogy ha magától nem látja, akkor nehéz lesz rávilágítani, hiszen ott van a szeme előtt a tiszta lakás, a vacsora, az egész napos munkád. Rá kéne bízni egy kis házimunkát mondjuk a hétvégén, hogy lássa nem 2 pillanat, amíg pl. eltűnik a mosogatóból a szennyes.

2010. nov. 26. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
Mondtam már neki hogy ezt meg azt kéne segíteni, pl kimenni az állatokat megetetni,de azota se ment.pedig nálunk nincs sok csak pár csirke.Náluk meg volt minden és szó nélkül ment mert tudta hogy ez muszáj meg anyukájának segít ha megcsinálja.Én már a cipekedésnél sem szolok neki, magátol nem veszi észre, meg a kisgyerek még rácsos ágyba alszik, bár lassan költözik , és esténként vagy 5x veszem ki és rakom vissza mert pisilnie kell.(kis huncut) Férjem meg nyugodtan gépezik vagy tvzik tovább.
2010. nov. 26. 13:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!