Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lett házad? Bővebben lent.

Hogyan lett házad? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

20 éves vagyok, a barátom 23. Elég régóta vagyunk már együtt, szeretnénk összeköltözni, közös házat, gyereket...

Jelenleg munkát keresünk.Úgy érzem lehetetlen, hogy a minimálbérből, amit keresni fogunk majd, legyen egy házunk a közeljövőben.Kölcsönt nem vehetünk fel. Hogyan lehet ebben a mai világban háza valakinek? Neked hogyan lett ? Mi a munkád és mennyi idős vagy?


2010. nov. 23. 12:41
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
100%
Szia! 22 évesen költöztünk külön, addig kuporgattunk. Egy üres telket tudtunk venni belőle. Egyikünk fizetéséből éltünk ( a fényűzőtől igen távol..). Minden hónapban annyi téglát vettünk, ami egyikünk fizujából kijött - ezt ketten felépítettük házzá. Ez 10 éve megy folyamatosan, most már a tetőteret csináljuk, össz. 100 nm. Keserves, nehéz, jó társ kell hozzá - de a semmiből van egy házunk. (ja, közalkalmazotti bérből...)
2010. nov. 23. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
14:43 ezt Anyósomék is így csinálták. Nagyon alacsony bérből, a szinte semmiből van egy házuk. Sok mindent a saját kezükkel csináltak rajta, a bútorok nagy részét használtan kapták attól akinek már nem kellett. Nem kacsalábon forgó palota, de abszolút élhető.
2010. nov. 23. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
14.43-as vagyok. Persze ezalatt nem volt hol lakni, így abban éltünk, amink volt...először egy sátor...aztán kis fabódé, amíg egy helység meglett a házból.Aztán évekig egy kis szoba. Most tudtunk csak emiatt bevállalni a gyereket is.(én 32, férjem 35)
2010. nov. 23. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
kihagytam: de mondjuk ugyanezt pl. Budapesten már elég nehéz megcsinálni, kezdjük csak a telekkel... elég borsos áruk van. (esetleg még a külváros: 16, 17. kerület - itt olcsóbbak a házak)
2010. nov. 23. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
14.43-as vagyok. Igen , mi is pestiek voltunk, de vidéken ( 30 km Pesttől) tudtuk csak ezt megcsinálni.
2010. nov. 23. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:

14.48-as válaszoló!

Sátorban laktatok meg fabódéban??!!!Először azt hittem,hogy valaki poénból ír ilyet...De ha ez igaz...az szörnyű.Ilyenkor elszorul a szívem.A kutyám nem fabódéban lakik...De minden tisztelet a tiétek,hogy házat tudtatok építeni!

2010. nov. 23. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:

18 éves korom óta dolgozok,mindig is spórolós voltam.Havonta tettem be egy bizonyos összeget a takarékba.19 évesen összejöttem a párommal,21 évesen hozzánk költözött.Így már ketten spóroltunk és 23 évesen fele hitel,fele készpénzen megvettük a házunkat.5 év alatt ki is fizettük a hitelünket.

Most várjuk első babánkat,nem kapkodtuk el :) 31 évesek vagyunk

2010. nov. 23. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
Én már tudom,csak akkor lesz a kis családomnak otthona,ha örökölünk.És szörnyű erre várni.Szomorú ebbe belegondolni
2010. nov. 23. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
4 évesen örököltem a Dédpapámtól egy házat. Azóta is "az én házamban" lakunk. 15/L
2010. nov. 23. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
A férjem kapott "KÖLCSÖN" az apukájától 800ezer forintot, a lakás akkor kb. 2.2mill. volt. Ez kb. 18-20 éve volt. Rögtön vissza is adta apósomnak amint tudta, ehhez a férjem ragaszkodott. Most saját házunkban lakunk /15 éve/. Nincs hitelünk és hál istennek soha nem is volt. A férjemnek saját cége van, gyakorlatilag embert nem láttam még ennyit dolgozni mint őt. Ő is úgy kezdte mint bárki más. A fősuli elvégzése után állami cégnél dolgozott pár évig, aztán rájött, hogy abból a büdös életbe nem lesz lakása. A szüleink nem tudtak segíteni. Amit após adott az volt a mindenük, az a 800 ezer ft. Párom akkor is ragaszkodott volna hozzá, hogy visszaadja ha nem kérik. És, hogy válaszoljak is én 41, a férjem 43 éves. Végzettsége szerint vezeték nélküli híradástechnikai távközlési mérnök.
2010. nov. 23. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!