Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lett házad? Bővebben lent.

Hogyan lett házad? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

20 éves vagyok, a barátom 23. Elég régóta vagyunk már együtt, szeretnénk összeköltözni, közös házat, gyereket...

Jelenleg munkát keresünk.Úgy érzem lehetetlen, hogy a minimálbérből, amit keresni fogunk majd, legyen egy házunk a közeljövőben.Kölcsönt nem vehetünk fel. Hogyan lehet ebben a mai világban háza valakinek? Neked hogyan lett ? Mi a munkád és mennyi idős vagy?


2010. nov. 23. 12:41
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
75%
Szültem 2 gyereket felvettem a szocpolt, ez lett az önerő a hitelbe meg épp most fogunk beledögleni. Azt, hogy mi lesz ha a bank elveszi a házunk azt nem tudom.
2010. nov. 23. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
89%

Igen erre én is kiváncsi vagyok, mi is 20 évesek vagyunk, csak annyi a különbség hogy a párom most azért tanul, hogy legalább neki ne minimálbére legyen.

De fogalmunk sincs hogyan kéne elindulni hitel nélkül, mivel nem akarunk úgy járni mint most az emberek nagyrésze a svájci frankkal.

2010. nov. 23. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
89%
hát minimálbérből tényleg nem lesz soha lakásod... 3 éve vettük a lakást, 8,2M-ért (panel, 62nm). 1,5M spórolt pénzünk volt, ez volt az előleg + a felújítás ára. A többire hitelt vettünk fel. Én a könyvelés területén dolgoztam (jelenleg gyeden vagyok), 26 éves vagyok.
2010. nov. 23. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
89%
Nekem onnan lett h gyerekkoromban a szüleim meghaltak és anyum után örököltem apum után meg kártérítést kaptam.Igaz nem enyém volt csak a lakás az exemnek is volt benne része azóta eladtam és amibe most lakunk a Párommal abba fektettük bele.Ezen van jó sokáig hitel is.Amugy 25 leszek napokon belül.Jelenleg itthon vagyok a 9 hónapos kislányunkkal amugy kozmetikus vagyok.Fel a fejjel elöbb utóbb nektek is lesz.Annyit kívánok h ne olyan úton mint nekem...
2010. nov. 23. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
85%
Örököltem 42 évesen egy panellakást.
2010. nov. 23. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
85%

2 éve vettünk, hitelre, közösen. 28/N vagyok, közgazdász, párom 30, épületasztalos.

Az első hiteltörlesztőnk befizetése utáni hónapban kirúgtak egyik pillanatról a másikra. No, az durva volt. 3 hét alatt találtam munkát, de itt 20 ezerrel kevesebb a nettó fizum. Nyögjük a törlesztőt (annyiból vagyunk szerencsések, hogy mi már akkor vettük fel, amikor nagyon rosszul állt a forint, így nekünk nem nőtt). Januártól könnyebb lesz.

Összehúzzuk a gatyaszárat, luxusra nem költünk. Mivel kertes házat vettünk tudunk pár tyúkot és malacot tartani, így húst nem veszünk. Anyagi segítségre nem számíthatunk, nem olyan a családi háttér.

2010. nov. 23. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
78%

A párom szülei az idősebbik fiúkra íratták a házat, övék maradt a haszonélvezet. A sógor volt olyan rendes és vett fel hitelt (nem miattunk, újítani kellett már nagyon a házat), annak megkaptuk a felét, ez lett a kezdő a hitelhez.

A hitel költségeit mi spóroltuk össze.

Szerencsénkre én sem minimálbért kerestem (jelenleg táppénzen vagyok veszélyeztetett terhesen), a párom pedig nagyon jól keres, így a megemelkedett törlesztő sem gond. Azt nem mondom, hogy örülünk neki, de amíg ki tudjuk fizetni, addig jó.

Ha megérkezik a gyerkőc, a hitelbe beleépítik az egy gyerek után járó szocpolt. (Mivel akkor vettük fel a hitelt, az akkori jogszabályok alapján jár.)

2010. nov. 23. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
25%

Hát veled ellentétben: tanultam. Igy a munkám nem minimálbért fizet. Mérnök vagyok, állami cégnél, a párom is.

30 éves voltam, mikor saját házam lett, 35, amikor saját új házat épittettünk.

Kölcsönt csak az új házhoz vettünk fel, minimálisat, inkább azért, hogy maradjon tartalékunk, a ház felépült anélkül is.

2010. nov. 23. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
sok mindenkinek ilyen nehéz. ha szerencsések, a szülők be tudnak segíteni a családi ház eladásából. ha nem, egy idő után örökölnek, lehet, hogy morbid, de ez van. ha nincs lehetőséged abszolút, kénytelenek lesztek valamelyikőtök szüleivel lakni.
2010. nov. 23. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
85%
12:55 én is mérnök vagyok, de minimálbérnél nem sokkal több a fizetésem. ezt csak így megjegyzésként, hogy ilyen is van.
2010. nov. 23. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!