Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogy lett saját lakásod, házad?

Hogy lett saját lakásod, házad?

Figyelt kérdés

Akár egy kisseb házikó, egy szőlő hegyen, vagy egy olcsóbb kis lakás, ami a tiéd, és ha kikapcsolják az áramot, mert nem tudod fizetni, akkor is van hol aludnod.

Nekem az álmom az, hogy legyen egy sajátom, amiben lakhatom. Sajna egyszerű, kisbérből élő két kézi munkás vagyok, és hosszú évek alatt már összespóroltam az első milliómat.

A célomtól messze vagyok, mert így életem végéig sem fog összejönni, max, ha öröklök.

40/F


2009. okt. 15. 10:03
 1/10 anonim ***** válasza:
Örökség + spórolás + szülői segítség + párommál ugyanez majd összetettük amink van.
2009. okt. 15. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
kölcsön
2009. okt. 15. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Mi is hasonló cipőben járunk a férjemmel. Ő minimálbérért gürizik én meló nélkül egy éve. Félretenni nem tudunk mert akkor hó végére nincs mit enni. Jelenleg a párom szüleinél lakunk, sajna a szülőkre sem számíthatunk mert ők is úgy állnak anyagilag, hogy ezt a kiadást nem engedhetik meg maguknak. Kölcsönt sem vehetünk fel mert nincs 120 ezres jövedelmünk,sem ingatlanfedezetünk. A legnagyobb álmunk válna valóra ha saját lakásban élhetnénk. De sajnos nem ilyen egyszerű.
2009. okt. 15. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Anyuéknak a nagy kertes házuknak a felső szintjén,külön bejárat ők laknak lent én fent. Ehhez mindössze annyi kelett,hogy lebontsuk a lépcsőt, csináltassunk külön bejáratot,sajnos az,hogy lakást vegyek nem adatott meg.
2009. okt. 15. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Jelzálog hitel, még 20 év...
2009. okt. 15. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Hitel... bár én még 21 éves vagyok, 5 éves tervemben van a lakás vásárlás.És semmi másból nem tudnám megvenni csak hitelből.hosszútávú hiteleken igaz hogy rengeteg a felgyülemlet kamat, de viszonylag "keveset" kell fizetni havonta, és van hol lakni! Szüleim vezető pozicíóban dolgoznak mind a ketten, nem kevés összeget hoznak haza havonta, mégis elmegy az összes a hitelekre... de legalább megvan mindenünk és olyan körülmények között tudunk élni ami a mi igényeinknek megfelel.Sok sikert! ;)
2009. okt. 15. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
hitel+szoc.pol.
2009. okt. 15. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

örökség + hitel + rengeteg saját munka. Örököltem egy pici lakást, eladtuk anno 4 millióért, felvettünk még 4 milliót, aztán szép lassan évek alatt felépítettük és berendeztük. Ez tíz éve volt, most 34 millióra becsülték fel (jövőre el szeretnénk adni).


Megjegyzem, az öröklés nélkül nem ment volna. Sajnos. :(

2009. okt. 15. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Hát ez nem egyszerű.
2009. okt. 15. 22:42
 10/10 anonim ***** válasza:

sajnálatos módon ez megy itt Magyarországon.Bezzeg a külföldiek simán tudnak maguknak lakást venni az ottani fizetésükből.Mármint Nyugat-Európában.

Nekem az egyetlen szerencsém az hogy van egy picike lakásunk (a nagymamám vette anno) eddig egy bérlő lakott benne,de őt elküldtük és én fogok beköltözni. Mondjuk engem sem vet fel a pénz,össze kell huznom magam,de nagyon szeretnék már a szülőktől különköltözni.

Kedves Kérdező,akkor te most albérletben laksz?

2010. jún. 6. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!